Tofaş İşçisi Çelik-İş Sendikasına Geliyor..

Tofaş İşçisi Çelik-İş Sendikasına Geliyor..

Yayın: 01.06.2015 10:01
Paylaş:
A+ A-

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül,KARDEMİR İşvereni ile süregelen,anlaşma olmadığı için, Tarafsız Aracıya giden Toplu İş Sözleşmesi hakkında bilgiler verirken “7 Haziran Genel Seçiminden sonra Sözleşmenin imzalanacağını sanıyorum.Herhangi bir sıkıntı görünmüyor.Çelik işçisinin memnun olacağı, beğeneceği bir Sözleşme imzalayacağız..” dedi.

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül “KARDEMİR İşvereni ile hiçbir sıkıntımız yok.Gerek Yönetim Kurulu Üyeleri gerekse Profesyonel çalışanlar anlayışlı ve iyi niyetli bir yaklaşım içindeler. Sözleşme görüşmelerinde sıkıntılı bir durum yok,ancak,Siyasetin yoğun bir biçimde gündemde olduğu şu günlerde Sözleşme imzalanması,bazı Siyasi spekülasyonlara yol açabilir.O nedenle Genel Seçim sonrası Sözleşmeyi imzalayabiliriz..” şeklinde bilgiler verdi.

Çelik-iş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül,bir süredir üye oldukları Sendikayı protesto ederek eylemler yapan TOFAŞ İşçilerinin kendileri ile görüşmek istediklerine değinerek “Geçtiğimiz gün TOFAŞ İşçileri ile görüştük.Çelik-İş Sendikası’nın işverenler tarafından değil,portakal sandıkları üzerinde binbir zorluklarla METAL İŞÇİLERİ tarafından kurulduğunu kendilerine anlattık.12 Eylül despot Yönetimine karşı ilk grevi kendilerinin yaptığını da anlattık.TOFAŞ İşçisi yüzde 99.9 ÇELİK-İŞ Sendikamıza Üye olacaklar.Çok olumlu görüşmeler yaptık..” bilgilerini verdi.

Bu arada KARDEMİR KARABÜKSPOR Olağanüstü Genel Kurulu’na da değinen Çelik-İş Genel Başkanı Cengiz Gül “Gerek AK Parti Karabük Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Ali Şahin,gerekse KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mutullah Yolbulan ile görüştük.KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulüp Başkanlığı için bu iki büyüğümüzün talepleri istikametinde davranmaya karar verdik.Bu yönde karar verirken gerekli çekincelerimizi de kendilerine detaylı biçimde anlattım.Ancak alacakları karara uyacağımızı da kendilerine belirttim..” yolunda bilgiler verdi.

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül “Bu hafta içinde Karabük’e geleceğim ve Çelik İşçisine İSDEMİR’DE yaşanan gelişmeler ile ilgili geniş bilgiler vereceğim.İSDEMİR noktasında hukukun bizim lehimize karar vereceğinden en küçük bir kuşkum yok.Zaten karşı Sendika bunu bildiği için reddi hakim talebinde bulunarak süre kazanma yoluna gitti.İSDEMİR’DE bizim çoğunluk olduğumuz rakamlarla sabit iken,İşveren tam bizi çoğunluğun bir parça altında bırakacak kadar yeni eleman aldı ve daha sonra da 850 civarında işçi çıkarttı..” şeklinde de ifadeler kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Anadolu Otoyolu’nun Bolu kesiminde 3 kişinin yaralandığı kaza ulaşımı aksattı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 08:00
Paylaş:
A+ A-

BOLU (AA) – Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesiminde iki otomobilin karıştığı kazada 3 kişi yaralandı, İstanbul istikametinde ulaşımda aksama yaşandı.

Otoyolda İstanbul yönüne seyreden Mustafa Y. yönetimindeki 34 AAT 735 plakalı otomobil, Bahçeköy mevkisinde önünde ilerleyen İrfan S'nin kullandığı 34 UN 4388 plakalı otomobile arkadan çarptı.

İhbar üzerine bölgeye polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Kazada İrfan S'nin kullandığı otomobilde yolcu olarak bulunan Hatice S, Gülnur Ö. ve Melahat Ö. yaralandı.

Yaralılar, sağlık personelinin ilk müdahalesinin ardından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Kaza nedeniyle İstanbul istikametinde ulaşımın bir süre tek şeritten sağlanması sonucu araç kuyruğu oluştu. Ekiplerin çalışmasının ardından bölgede ulaşım normale döndü.

Öte yandan 1,71 promil alkollü olduğu belirlenen sürücü Mustafa Y'ye para cezası uygulanarak ehliyetine 6 ay süreyle el konuldu.