TOGÜ Rektörü Yılmaz, iftarda gazetecilerle bir araya geldi

TOGÜ Rektörü Yılmaz, iftarda gazetecilerle bir araya geldi

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.03.2024 00:36
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, basın mensuplarıyla iftar programında bir araya geldi.

TOGÜ Sosyal Tesisleri'ndeki iftar programına Yılmaz, rektör yardımcıları ile ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldı.

Rektör Yılmaz, yaptığı konuşmada, çalışmalarından söz ederek, “Üniversitemize kanser tarama cihazı kazandırıldı. Nükleer tıp uzmanımız da göreve başladı, hasta kabulü yapıldı. Ayrıca Üniversite Hastanesinin olduğu bölgede acil servis inşaatı da yakın bir zamanda başlayacak.” dedi.

Tarımsal kurutma tesisi kuracaklarını anlatan Yılmaz, tesiste başta erik ve vişne olmak üzere meyvelerin kurutulmasının sağlanacağını aktardı.

Yakın zamanda tohum takas etkinliği gerçekleştirildiğini hatırlatan Yılmaz, “Ata tohumlarının korunması ve yaygınlaştırılması sağlanacak. Ayrıca, kampüsümüzde bir süt üretme tesisi kurulacak. Ekmek üretimi için altyapı tamamlandı. 15 Nisan itibariyle üretime geçilecek. Önümüzdeki dönem itibariyle eczacılık, grafik tasarım, gastronomi ve mutfak sanatları, endüstri mühendisliği, mimarlık ve yönetim bilişim sistemleri, elektronik ticaret ve yönetimi bölümlerine öğrenci kabulü başlayacak. Ayrıca, ara eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla organize sanayi bölgesinde bir meslek yüksekokulunun açılması planlanıyor.” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdüründen Birlik Medya’ya ziyaret

Yayın: 18.04.2024 13:38
Paylaş:
A+ A-

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medyayı ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda Karabük’e tayini çıkan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medya’ya iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ile görüşen Özcan “ Birlik Medya çalışanlarını sizin vezninizde tebrik ediyorum. Karabük’te hem yazılı hem de internet ortamında hizmet veriyorsunuz. Bizlerin gözü kulağı oluyorsunuz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memmuniyeti dile getiren Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ise “ Bu nazik ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.Birlik Medya olarak tüm kurumu ve kuruluşların her zaman yanındanız, Yapacağınız her türlü çalışmalarınızda hem gazetelerimiz de hem de internet sitelerimizde sizlere destek olacağız” dedi.