“Tokat Kadın Kooperatifleri” ve “Tokat Komana” markaları tanıtıldı

“Tokat Kadın Kooperatifleri” ve “Tokat Komana” markaları tanıtıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 16:48
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat Valiliği öncülüğünde faaliyetlerine devam eden kadın kooperatiflerinin satış mağazası açılarak “Tokat Kadın Kooperatifleri” ve “Tokat Komana” markaları tanıtıldı.

Vali Numan Hatipoğlu, Taşhan'ın girişinde gerçekleştirilen açılış programında yaptığı konuşmada, kadın kooperatiflerinin önemine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde, ülke genelinde kadın kooperatiflerini teşvik etmek için kapsamlı çalışmalar yapıldığına değinen Hatipoğlu, Tokat'ta da bu yönde çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlattı.

Hatipoğlu, “Bu kooperatifleri daha üretken ve etkin hale getirebilmek için çeşitli çalışmalar yaptık. Kadınlarımızın üretim ve pazarlama süreçlerine yönelik eğitimler düzenledik. Kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin pazara ulaşması konusunda İl Özel İdaresi bünyesindeki MEPASAN önemli rol oynuyor. Taşhan'ın tarihi dokusu içinde açılan satış mağazasında, 17 kadın kooperatifinin ürettiği ürünler satışa sunulacak. Burada pestil haline getirilmiş kuşburnu, ceviz gibi pek çok ürünümüz var. Bu ürünler, yeni pazarlama teknikleriyle satışa sunulacak. Tüm kooperatiflerimizin ürünleri 'Tokat Kadın Kooperatifleri' markasıyla pazarlanacak.” diye konuştu.

Kozmetik alanında da “Tokat Komana” markasının oluşturulduğunu ve ilk etapta kolonya ve sabun üretildiğini aktaran Hatipoğlu, şunları kaydetti:

“Komana ismi Tokat'ın tarihi yerleşim alanlarından biri ve milattan önce 4 bin yıllarına kadar uzanan bir geçmişe sahip. Tokat Komana markasıyla çok özel ürünler üretmeye başladık. Bu markanın gücünü artırmak ve pazarlama alanı oluşturmak için her türlü desteği sağlayacağız. Tokat'ın pek çok yöresel markası var. Karayaka kuzusunun eti ulusal zincir marketlerde satılmaya başlandı. Tokat Kadın Kooperatifleri markasının da ülke genelindeki zincir marketlerde yerini almasını umuyoruz. Tokat yaprağı veya Erbaa yaprağı, ülkemizde en çok aranan yapraklardan biri. Bu yaprakların zincir marketler aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılması büyük bir özellik ve güzellik olacak.”

Açılışa, Vali Hatipoğlu ile eşi Ayfer Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Kayhan, protokol mensupları, kurum müdürleri, kadın kooperatiflerinin başkanları, üyeler ve vatandaşlar katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”