Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Toplu Sözleşmeden Heran Sonuç Çıkabilir

Yayın: 24.06.2015 10:49
Paylaş:
A+ A-

Kardemir A.Ş ile Çelik-İş sendikası arasında devam ederken tarafsız aracı sürecinin de tükenmesine rağmen toplu sözleşme görüşmelerinden henüz olumlu bir sonuç çıkmadığı haberlerinin çalışanlar arasında tedirginlik yaşatmaya devam ettiği bildiriliyor.

Bu manada devam eden belirsizliğin KARDEMİR çalışanlarında huzursuzluk yarattığı şeklinde haberler alınırken,özellikle de sendikaya bağlı işçilerin toplu sözleşme konusunda sendika yetkililerinden bilgi alamadığı, neler olup bittiğinden haberdar olamadığı ve bu konuda da bir hayli tepkili olunduğu belirtiliyor.

KARDEMİR A.Ş işvereninin ne kadar zam önerdiği,Çelik-İş sendikasının ne kadar zam talep ettiği, tarafsız aracı yüzde kaç zam teklifi yaptığı konularında şu ana kadar ki gelişmelerden sonuç çıkmamasına gösterilen tepki sonucu bütün bu gelişmeler işçiye sendikası tarafından açıklanabilir gibi bir görüş olduğu ve Çelik-İş sendikası genel sekreteri Yunus Değirmenci’den böyle bir girişim beklentisinin olduğu belirtiliyor.

Tüm bu gelişmelerle birlikte Çelik-İş sendikası genel sekreteri Yunus Değirmenci’ tarafından işveren tarafına Son Teklifinizi getirin görelim gibi bir öneride bulunduğu ve bugün tabiri caizse dananın kuyruğunun kopabileceği ve kim ne istedi,kim ne verdi,kim ne önerdi bekleyişi KARDEMİR işçisine açıklanabilir bilgileri de gelen haberler arasında yer alıyor.

3 kişi görüş bildirdi

  1. pasmı geçilecek

    Ahmet bey işçinin korkusu haziran dan sonraya sözleşme kalırsa ilk altı ay pas geçilir tedirginliği geçmiş zamanlarda bunları yaşattılar işçiye yaşatmayacaklarının garintiside yok bunların ülkenin tamamının toplu sözleş me süreci tamamlandı daha ücretleri bildirin talebi ile görüşmeler devam ediyor ne günlere kaldık alacağımız zam enflasyona yenildi bundan sonra da yenilir vergi dilimi yükseldi ordanda zarar var temmuzu görecez gibi pası verecekler golü yine işçiye atacaklar tablo bu

  2. ÇAY SAATİ !!!

    Sn:Ahmet bey,ç.iş sendikası ilk oturumu ne zaman yaptı? Ocak 15’de yaptı.Kap’a da bildirdi. Size soruyorum siz de bilirsiniz Toplu sözleşme sürecini.İlk oturum yapılmadan önce yasal olarak ne yapılması gerekiyordu??? Bu kadar süre geçmesine rağmen yasal olarak greve çoktan çıkılmış olması gerekmiyormuydu??? …Bu millet okuyup araştırma yapmazsa böyle bekler. CENAB-I ALLAH’IN İLK EMRİ NE? OKU!!!

  3. Torr

    yahu siz Ahmet beye niye serzeniyorsunuz birader, adam işveren değil çalişan değil, sadece gazetecilik yapiyor, davacının aptalı mubaşire ağlarmış sizinkiside o hesap. Gidin asıl muhataplarınıza ağlayın.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)