Trabzon’da “24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali” açılış oyunuyla başladı

Trabzon’da “24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali” açılış oyunuyla başladı

Anadolu Ajansı
Yayın: 04.05.2024 00:12
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'da “24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali”, “Puntila Ağa ve Uşağı Matti” adlı oyunun sahnelenmesiyle başladı.

Vali Aziz Yıldırım, Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesi'ndeki oyun öncesinde, Trabzon'un tiyatroya ve sanata önem veren bir şehir olduğunu söyledi.

Trabzon'daki sanatsal faaliyetlerin yoğunluğuna işaret eden Yıldırım, tiyatroseverlerin teveccühü sayesinde bu tür etkinliklerin, festivallerin ortaya çıktığını belirtti.

Yıldırım, Trabzon'daki tiyatroseverleri ilgileri dolayısıyla alkışlamak gerektiğini de dile getirerek, “Festivaldeki oyunlar içerisinde herkesin çok hoşuna gidecek oyunlar var. Mümkün olsa da hepsini izleyebilsek.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de Trabzon'un tarih, medeniyet ve sanat şehri olduğunu vurgulayarak, “Bugün 24'üncüsünü gerçekleştirmenin, uluslararası nitelikte bu programı icra etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yönümüzle şehrimiz daha da değer kazanıyor. Bundan dolayı bu şehrin bir evladı olarak da yöneticisi olarak da çok mutluyum.” diye konuştu.

Genç, tiyatro, opera ve diğer sanat dallarının eş zamanlı sahnelenebileceği kültür sanat merkezini Trabzon'a kazandırmayı hedeflediklerini de kaydetti.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ise tiyatronun bütünleştirici bir gücü olduğunu söyledi.

Festival kapsamında 24 senede 54 ülkeden tiyatro topluluklarının 206 oyun sahnelediğine dikkati çeken Karadağlı, Devlet Tiyatrolarının, 12 farklı bölgesinden yüzlerce oyunla 506 temsil ve 235 binden fazla seyirci sayısına ulaştığını anlattı.

Karadağlı, festivale ilginin sürdüğünü ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu:

“Trabzon seyircisinin rekor düzeyde katılımıyla her yıl yerini daha da sağlamlaştıran festivalimizde bir yandan tiyatronun birleştirici evrensel diliyle farklı kültürler ve bölgeler arasında sanatsal alışverişi güçlendirmeyi bir yandan da Karadeniz'in en görkemli sanatsal etkinliklerinden biri olarak Trabzon'un kültürel hayatına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Ne mutlu bize ki neredeyse çeyrek asırdır Trabzonlular festivalini bağırlarına bastılar ve güçlendirdiler.”

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce organize edilen festivalin açılış oyununu, Vali Yıldırım, CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Büyükşehir Belediye Başkanı Genç, Genel Müdür Karadağlı, davetliler ve tiyatroseverler izledi.

Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, İspanya ve Yunanistan'dan tiyatro topluluklarının da oyun sergileyeceği festival, 15 Mayıs'a kadar devam edecek.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”