Trabzon’da İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları protesto edildi

Trabzon’da İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları protesto edildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.06.2024 16:22
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Ortahisar ilçesinde, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterildi.

Alışveriş merkezindeki bir kahve zincirinin şubesi önünde toplanan grup, Türk ve Filistin bayrakları ile dövizler açtı. Burada kurulan ekrana, İsrail'in Gazze'de yaptığı zulmü anlatan görseller yansıtıldı.

Grup adına açıklama yapan Hacer Akbulut, Gazze'de savaş suçları işlendiğini dile getirerek, “Ne yazık ki bu suçları işliyorlar çünkü bu bir savaş değil, apaçık bir soykırım. Sessiz kalarak bu zulmü onaylamamız mümkün değil. Sessiz kalarak bu savaş suçuna, bu katliama ortak olmamız mümkün değil. İzlediğiniz görüntüler bir film sahnesinden alınmış değil, yapay zekayla da oluşturulmadı. Tüm bu gördükleriniz Gazze'nin ta kendisi, gerçeğin ta kendisi.” ifadelerini kullandı.

Akbulut, Gazze için yapılacaklardan birinin belki de en önemlisinin boykot olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

“İsrail'e alenen destek veren her türlü firmayı boykot ettik. Bu markalardan bir sakız dahi satın almadık, almayacağız. Perdede görmüş olduğunuz tüm markalar ya doğrudan İsrail'e ait yahut alenen kendilerine sponsorluk eden firmalardır.”

Herkesi duyarlı olmaya çağıran Akbulut, “Artık Gazze kocaman bir bebek mezarı. Lütfen, geç olmadan, sıra bizim çocuklarımıza gelmeden ses verin, destek verin. Gelin katilin can damarlarını birlikte kurutalım. Biz bir vakıf ya da dernek değiliz. Buraya sizden bir şey istemeye de gelmedik. Para, bağış ya da hizmet istemiyoruz. Sadece düşmanı, zalimi, tehlikeyi size duyuruyoruz.” dedi.

Açıklamanın ardından gruptakiler bir müddet bekledikten sonra buradan ayrıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük merkezli suç örgütüne yönelik “Kuyu-10” operasyonunda 6 zanlı tutuklandı

Yayın: 22.07.2024 21:24
Paylaş:
A+ A-

Karabük merkezli 3 ilde suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Karabük, İstanbul ve Ankara’da düzenlenen “Kuyu-10” operasyonunda yakalanan 11 zanlının işlemleri tamamlandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından zanlılardan 4’ü serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen S.Y, İ.Y. V.Y, Y. G, E.M. ve D.T. çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. Bu arada diğer bir şüphelinin de başka suçtan cezaevinde bulunduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Karabük, İstanbul ve Ankara’da düzenlenen “Kuyu-10” operasyonunda, 11 suç örgütü üyesi şüphelinin yakalandığını, zanlıların “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “yağma”, “nitelikli dolandırıcılık”, “kasten yaralama”, “tehdit” ve “uyuşturucu madde ticareti” suçlarını işlediklerinin belirlendiğini bildirmişti.

Operasyonda 4 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca, çok sayıda senet, pos cihazı ve doküman ele geçirildiğini belirten Bakan Yerlikaya, “Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.” ifadesini kullanmıştı.