Trabzonspor – Fenerbahçe Maçı Cezaları Belli Oldu

Trabzonspor – Fenerbahçe Maçı Cezaları Belli Oldu

Yayın: 03.04.2024 14:58
Paylaş:
A+ A-

Süper Lig‘de oynanan Trabzonspor – Fenerbahçe maçında yaşanan olayların ardından PFDK’nın verdiği cezalar açıklandı.

Fenerbahçe’de Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat 1’er maç ceza alırken, Osayi Samuel için ceza tayinine yer yok kararı verildi. Trabzonspor’a 6 maç seyircisiz oynama cezası verildi.

Trabzonspor A.Ş.’ye, 17 Mart 2024 tarihinde oynanan maçta taraftarlarının saha olaylarına karışması sebebiyle kendi sahasında 6 resmi müsabakayı seyircisiz oynama cezası ve 3.000.000 TL para cezası verildi. Ayrıca, saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu belirli bloklardaki seyircilerin bir sonraki ev sahibi takımın müsabakasına girişlerinin engellenmesine karar verildi. Aynı maçta Trabzonspor’un anons sisteminin ev sahibi takımı destekleyici şekilde kullanılmasından dolayı da 112.000 TL para cezası kesildi. Antrenör Egemen Korkmaz da rakip takım sporcusuyla yaşadığı kavga eylemi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13.000 TL para cezası ile cezalandırıldı.

Fenerbahçe A.Ş.’nin oyuncusu Bright Osayi Samuel hakkında saha olaylarına karıştığı iddiasıyla PFDK’ya sevk yapıldı, ancak disiplin ihlali unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle ceza tayinine yer olmadığına karar verildi. Jayden Quinn Oosterwolde ise rakip takım tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi ve kavga eylemi sebebiyle toplamda 52.000 TL para cezasına ve 1 resmi müsabakadan men cezasına çarptırıldı.

Fenerbahçe A.Ş.’nin görevlilerinden Kübra Çiftlik ve Okan Özkan da rakip takım taraftarları ve antrenörüyle yaşadıkları kavga nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldılar.

PFDK’nın aldığı bu kararlarla ilgili kulüplerin ve ilgili kişilerin gerekli itiraz hakları bulunmaktadır.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vali Mustafa Yavuz’dan Başkan Çetinkaya’ya İade-i Ziyaret

Yayın: 18.04.2024 10:37
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrasında Karabük Belediye Başkanı olarak seçilen ve ilk ziyaretini kendisine gerçekleştiren Özkan Çetinkaya’ya iade-i ziyarette bulundu.

Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya tarafından karşılanan Vali Mustafa Yavuz, Başkan Özkan Çetinkaya’ya hayırlı olsun dileklerini ileterek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, nazik ziyareti ve güzel temennileri için Valimiz Mustafa Yavuz’a teşekkür etti.