Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Turizm Haftası Kutlamaları Başladı

Yayın: 16.04.2015 09:37
Paylaş:
A+ A-

15-22 Nisan Turizm Haftası kutlamaları kapsamında ilk tören Safranbolu Kazdağlıoğlu meydanında ki etkinliklerle başladı.

Törene; Vali Orhan Alimoğlu, Alay Komutanı Jandarma Albay Samit Tokmak, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Turizm alanında ülke genelinde yapılan çalışmalardan bahsederek, Turizm’de Karabük ve ilçelerinin geldiği nokta ve yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, ise Safranbolu Turizmin önemine değinerek, Safranbolu’da Turizmin daha üst seviyelere gelmesi için Safranbolu Turizm Mastır Planının bir an önce hazırlanıp, uygulamaya konulması gerektiğini söyledi. Bu yönde her kesime büyük görev düştüğünü ifade eden Başkan Aksoy, aynı zamanda hizmet sektörünün gelişmesi, satılan hediyelik eşyalardan üretilen ürünlere kadar her şeyin kalitesinin artırılması turiste en iyi sunumun yapılması içinde gereken çalışmanın yapılması gerektiğini vurguladı. Vali Orhan Alimoğlu da turizmde tanıtımın büyük önem kazandığına değinerek, bunun sadece, broşür ve diğer argümanlarla yeterli olmayacağını, Safranbolu’ya gelen turiste en iyi hizmeti, en iyi ürünü sunmanın tanıtımdan daha etkili olacağını, gelip gezip görenin en büyük tanıtım aracı, turizm elçisi olacağını vurguladı.

Daha sonra Turizm Haftası nedeni ile açılan şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren şiir ve kompozisyonlar okundu, dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Kazdağlıoğlu Meydanındaki program Halk Oyunları gösterisi ile son buldu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”