Turizm Haftası Kutlamaları Başladı

Turizm Haftası Kutlamaları Başladı

Yayın: 16.04.2015 09:37
Paylaş:
A+ A-

15-22 Nisan Turizm Haftası kutlamaları kapsamında ilk tören Safranbolu Kazdağlıoğlu meydanında ki etkinliklerle başladı.

Törene; Vali Orhan Alimoğlu, Alay Komutanı Jandarma Albay Samit Tokmak, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Turizm alanında ülke genelinde yapılan çalışmalardan bahsederek, Turizm’de Karabük ve ilçelerinin geldiği nokta ve yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, ise Safranbolu Turizmin önemine değinerek, Safranbolu’da Turizmin daha üst seviyelere gelmesi için Safranbolu Turizm Mastır Planının bir an önce hazırlanıp, uygulamaya konulması gerektiğini söyledi. Bu yönde her kesime büyük görev düştüğünü ifade eden Başkan Aksoy, aynı zamanda hizmet sektörünün gelişmesi, satılan hediyelik eşyalardan üretilen ürünlere kadar her şeyin kalitesinin artırılması turiste en iyi sunumun yapılması içinde gereken çalışmanın yapılması gerektiğini vurguladı. Vali Orhan Alimoğlu da turizmde tanıtımın büyük önem kazandığına değinerek, bunun sadece, broşür ve diğer argümanlarla yeterli olmayacağını, Safranbolu’ya gelen turiste en iyi hizmeti, en iyi ürünü sunmanın tanıtımdan daha etkili olacağını, gelip gezip görenin en büyük tanıtım aracı, turizm elçisi olacağını vurguladı.

Daha sonra Turizm Haftası nedeni ile açılan şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren şiir ve kompozisyonlar okundu, dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Kazdağlıoğlu Meydanındaki program Halk Oyunları gösterisi ile son buldu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.