Türk Ocakları Karabük Şubesi Başkanı: “Öğretmenlere Yönelik Şiddet Eylemlerine Son Verilmeli”

Türk Ocakları Karabük Şubesi Başkanı: “Öğretmenlere Yönelik Şiddet Eylemlerine Son Verilmeli”

Yayın: 09.05.2024 12:51
Paylaş:
A+ A-

Okul Müdürü İbrahim Oktugan’ın bir öğrenci tarafından öldürülmesi sonrasında öğretmenler tam gün derslere girmeme kararı aldı. “Eğitime sıkılan kurşun” olarak nitelendirilen olay, başta eğitimciler olmak üzere ülke genelinde herkesin tepkisine neden oldu.

Türk Ocakları Karabük Şubesi Başkanı Prof. Dr. Taşkın Deniz, Okul Müdürü İbrahim Oktugan’ın vefatıyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamasında; “Görev yaptığı okulda silahlı saldırıya uğrayan ve kaldırıldığı hastanede vefat eden öğretmen İbrahim Oktugan’a Allah’tan rahmet, sevenlerine ve eğitim camiasına başsağlığı dileriz. Evlatlarımızı emanet ettiğimiz, en güvenli yerler olarak gördüğümüz, evlatlarımızın geleceğinin şekillendiği eğitim kurumlarında yaşanan ve bazen ölümlere yol açan bu ve benzeri şiddet eylemlerinin, akran zorbalığı vakalarının bir an evvel sonlandırılması için sıkı ve caydırıcı önlemler alınmalıdır. Geleceğimizin teminatı evlatlarımızı yetiştiren, ülkenin en ücra köşelerine dahi vatan sevdası ve vazife şuuruyla giderek Türk eğitimine katkı sunmaya, Türk evlatlarına ışık olmaya gayret gösteren öğretmenlerimizi koruyacak yasalar acilen çıkarılmalı, okullarda güvenliği sağlamaya yönelik tedbirler sıkı bir şekilde uygulanmalıdır. Bu bağlamda öğretmenlik mesleğinin tekrar eski saygınlığına kavuşturulması da önemle üzerinde durulması gereken bir husustur. Türk Ocakları olarak ilgili kurumları bu konularda üzenlerine düşen sorumluluğun gereğini yapmaya davet ediyoruz.” dedi. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kaçakçılık operasyonunda 5 zanlı yakalandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüttü.

Çarşamba ilçesinde ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurdukları tespit edilen M.G, B.K, S.U, C.İ. ve F.Ç’nin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerde arama yapan ekipler, 6 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca ile 742 tabanca fişeği ele geçirdi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, jandarmaya götürüldü.