Türk Ocakları Karabük Şubesi’nden 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Türk Ocakları Karabük Şubesi’nden 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Yayın: 18.03.2024 11:55
Paylaş:
A+ A-

Türk Ocakları Karabük Şube Başkanı Prof. Dr. Taşkın Deniz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıldönümünde kutlama mesajı yayınladı. Prof. Dr. Deniz, “Çanakkale, Türk’ün ölüm kalım savaşıdır. Bugün bir kez daha Türk milletinin asil ve şanlı tarihini yaşatmanın gururunu yaşıyoruz.” diyerek basın açıklamasında bulundu. 

Prof. Dr. Deniz: “Yüce Allah’ın batıdan doğuya yeryüzünde düzeni sağlaması amacıyla yarattığı Aziz Türk milleti; vatan, millet, devlet, bayrak, kültür ve hak din İslamiyet’i mukaddesat kabul etmiş, mukadderatı bellemiştir. Bu sebeple Necip Türk milletinin asil evlatları ataları Oğuz Kağan’dan Metehan’a, Atilla’dan Alparslan’a, Fatih’ten Yavuz ve Kanuni’ye, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin banisi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar mukadderatı doğrultusunda mukaddesleri için mücadele vermiş; bu vatan toprağına canlarını emanet etmiştir. Peygamber Ocağı kabul ettiği Türk ordusunun adım attığı ve kontrolü altında bulundurduğu tüm topraklar Kızılelmasıdır, Turan’ıdır. Ne kızılelmadan vazgeçilir ne de Turan’dan. İşte bu hakikati 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale’de tüm dünyaya haykıran milletin adıdır Türk. Böylesine bir ecdadın mirasçıları olarak yeni nesillere milli coğrafyasını ve milli tarihini öğretmek her ebeveynin ve devletimizin aslı görevi olmalıdır. Bu vesileyle Türk Ocakları Karabük Şubesi ailesi olarak, Çanakkale şehitlerimizi sonsuz rahmet ve saygıyla selamlıyoruz.” dedi. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdüründen Birlik Medya’ya ziyaret

Yayın: 18.04.2024 13:38
Paylaş:
A+ A-

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medyayı ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda Karabük’e tayini çıkan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medya’ya iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ile görüşen Özcan “ Birlik Medya çalışanlarını sizin vezninizde tebrik ediyorum. Karabük’te hem yazılı hem de internet ortamında hizmet veriyorsunuz. Bizlerin gözü kulağı oluyorsunuz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memmuniyeti dile getiren Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ise “ Bu nazik ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.Birlik Medya olarak tüm kurumu ve kuruluşların her zaman yanındanız, Yapacağınız her türlü çalışmalarınızda hem gazetelerimiz de hem de internet sitelerimizde sizlere destek olacağız” dedi.