Türk Ocakları’ndan Nevruz Kutlama Mesajı

Türk Ocakları’ndan Nevruz Kutlama Mesajı

Yayın: 21.03.2024 11:00
Paylaş:
A+ A-

Türk Ocakları Karabük Şube Başkanı Prof. Dr. Taşkın Deniz, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Prof. Dr. Deniz,  “Türk Dünyası’nın en önemli ortak bayramı olan Nevruz’u (Yeni Gün) kutluyoruz” dedi. Deniz yaptığı açıklamada, Türk milletinin kadim dönemlerinden bugüne kadar kutlanan Nevruz bayramı, tarih boyunca Türk halkını bir araya getiren ve birlik mesajı veren önemli bir geleneğidir. Bu bayram, Türk insanının tarihindeki önemli bir dönüm noktasını simgeleyerek, Atalarının ruhlarını yaşatmaktadır. Nevruz ateşi, Türk milletinin birliğinin ve bütünlüğünün en büyük sembolüdür. Binlerce yıldır süregelen bu geleneğin devam ederek, gelecek güzel günleri müjdelemesi beklenmektedir. Böylece, Türk kültürünün zenginliklerini ve birliğini vurgulayan bir anlam taşımaktadır. Gelecek yıllarda da Nevruz ateşi yine yüksek bir coşkuyla yakılacak ve Türk halkına birlik ve beraberlik mesajı verecektir.

21 Mart; necip Türk Milletini birbirine kenetleyen, bağlayan ve demiri eriterek dirilen Atalarının ruhlarıyla yanan bir ateştir. Bu ateş hiç sönmeden Türk Milletinin yüreğinde binlerce yıldır yanmaktadır ve gelecekte de kıvılcımlarından daha binlerce gönlü tutuşturarak sonsuza dek yanacaktır. Ergenekon’dan çıkışımızın yıl dönümü, yeniden diriliş ve Baharın müjdecisi Nevruz / Yeni Gün Bayramı kutlu olsun.” ifadelerine yer verdi. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 08:24
Paylaş:
A+ A-

Salon: Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka

Hakemler: Orhan Çağrı Hekimoğlu, Murat Ciner, İsmail Binbir

Pınar Karşıyaka: Kenan Sipahi 11, Thomas Akyazılı 10, Martin 13, Vitto Brown 14, Deniz Kılıçlı 2, Jaylon Brown 9, McCollum 9, Furkan Haltalı 4, Hakan Sayılı 11, Efe Ergi Tırpancı 4, Mert Celep 8, Demircan Demir 8

Reeder Samsunspor: Bora Satır 17, Arda Berk Kaya 12, Göktuğ Baş 9, Tarık Sezgün 12, Muhammed Doğan Şenli 6, Mehmet Batuğ Gür, Alp Atlas Günyeli, Crawford 10, Mehmet Öngel 5

1. Periyot: 25-22

Devre: 53-32

3. Periyot: 77-47

İZMİR (AA) – Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 27. haftasında Pınar Karşıyaka, küme düşmesi daha önce kesinleşen Reeder Samsunspor'u 103-71 yendi.

İlk 4 dakikayı 15-7 önde geçen Reeder Samsunspor karşısında son bölümde daha etkili olan Pınar Karşıyaka bitime 2 dakika kala Mert'in smaç basketiyle 20-20 eşitliği sağladı. Ev sahibi ekip, Kenan ve Furkan'ın sayılarıyla periyodu 25-22 üstün tamamladı.

İkinci periyoda daha etkili başlayan Pınar Karşıyaka, soyunma odasına 21 sayı farkla 53-32 önde gitti.

Üçüncü periyodun başında 8-0'lık seri yakalayan ev sahibi ekip, son 5 dakikasına 65-36 önde girdiği çeyreği 77-47 üstün tamamladı.

Pınar Karşıyaka, müsabakadan 103-71 galip ayrıldı.