TÜRKAV Başkanı Dağdelen vakıf çalışmalarını anlattı

TÜRKAV Başkanı Dağdelen vakıf çalışmalarını anlattı

Yayın: 07.02.2023 17:49
Paylaş:
A+ A-

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Karabük Şube Başkanı Yücel Dağdelen vakıf faaliyetlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Türkiye’yi vuran Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle büyük acı yaşadıklarını kaydeden Başkan Dağdelen, “Her zaman olduğu gibi devletimizin ve aziz milletimizin yanındayız. Vakıf olarak yaraların sarılması için yurt elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Yüce Allah aziz milletimize bir daha böyle acılar yaşatmadın. Devletimizi nilletimizi her türlü afetten muhafa eylesin” dedi.

Vakıf çalışmaları hakkında Bölgenin Sesi’ne değerlendirmelerde bulunan TÜRKAV Karabük Şube Başkanı Yücel Dağdelen şunları kaydetti; “TÜRKAV 1989 yılında Rahmetli Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in talimatı ile ülkücü kamu çalışanlarını bir araya getirmek aralarında dayanışma ve yardımlaşmayı gerçekleştirmek için kurulmuştur. Kısa zamanda Türkiye çapında üyeleri ile önemli bir sivil toplum örgütü haline gelmiştir. 1992 yılında sendikaların önünün açılması ile tüm üyeleri sendikalara üye olarak TÜRKİYE KAMU-SEN konfederasyonunu oluşturmuştur. Ülkücü dayanışmanın kuvvetlenmesi için 2008 yılında TÜRKAV şubelerinin yeniden aktif edilerek ülkücü kamu çalışanlarının yuvaları TÜRKAV şubeleri yeniden aktif hale getirilmiştir.

2008 yılında TÜRKAV genel başkanımız Şemseddin YELMEN talimatı ile TÜRKAV KARABÜK Şubesi 2009 yılı mahalli idareler seçimlerinden önce 2009 yılı Şubat ayında faaliyetlerine başlamıştır.

2012 yılında Yönetim ve Üyelerin mutabakatı ile Yücel DAĞDELEN Başkan seçilmiş 10 yıldır Karabük Şube başkanlığını yürütmektedir. 29 Ocak 2023 tarihinde şubesinin istişare toplantısında Başkan Yücel DAĞDELEN önemli açıklamalarda bulunmuştur.

Cumhuriyetimizin 100 Yılında ülkemiz çok önemli bir seçim sürecine girmiştir.  14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri yürütme ve yasama organlarının yeniden belirleneceğinden üzerinde dikkatle durulması gerekmektedir. Ülkemiz son 40 yılını terörle mücadeleye harcamış son beş yılda ülkemiz içerisinde bulunan tüm terör gruplarıyla yapılan mücadele sonunda terörün etkisiz hale gelmesi sağlanmıştır. İnşallah terör ülkemizin gündeminden çıkarılacaktır. Ayrıca ülkemiz ve ülkücü camiamız tarafından sorun olarak görülen milletimizin beklentileri cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle çözüme kavuşmuş her olaya her sıkıntıya devletimiz tüm gücüyle müdahale eder hale gelmiştir.

Ülkücü Kamu Çalışanları olarak hükümetimizden olan beklentilerimiz çözüm bulmuş 3600 ek gösterge problemi çözülmüştür. Ülkücü kamu çalışanları olarak beklentimiz tüm kamu çalışanlarının bu haktan faydalanmasıdır. EYT konusu da önemli bir sıkıntı olarak gündemde iken yasal süreç başlatılarak çözüme kavuşturulmuştur. Her platformda Türkiye KAMUSEN sendikalarımız ile birlikte Kamu çalışanlarımızın beklentilerine çare üretmeye hükümetimiz ile birlikte sorunların çözümüne öncülük etmeye devam edeceğiz.

TÜRKAV Karabük olarak ülkücü kamu çalışanlarını bir araya getirmek suretiyle istişare ediyor sorunları tartışıyor çözümü için ilgili mercilere taşıyoruz. Zaman Zaman Teşkilatlarımızı ve üyelerimizi ziyaret ediyor onların taleplerini dinliyor, önerilerini alıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun

Her zaman devletimizin ve milletimizin yanında yer aldık alıyoruz.   Tüm kurumlarımızda çalışan ülkücü kardeşlerimizi vakfımıza üye olmaları çağrısında bulunuyoruz. Üyeliğiniz bizlere güç verecektir.”

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta çıkan yangında tek katlı ev kullanılmaz hale geldi

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.04.2024 00:48
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat’ın Niksar ilçesinde çıkan yangında tek katlı ahşap ev yandı.

İlçeye bağlı Yazıcık beldesinde Çağlar Kadak'a ait ahşap evde bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Alevleri gören köylüler, Yazıcık ve Niksar Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 50 dakikalık çalışması sonucu söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi.