Turkcell’in ana sponsorluğundaki Ampute Milli Futbol Takımı 3. kez Avrupa şampiyonu oldu

Turkcell’in ana sponsorluğundaki Ampute Milli Futbol Takımı 3. kez Avrupa şampiyonu oldu

Anadolu Ajansı
Yayın: 09.06.2024 20:00
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Turkcell'in ana sponsorluğunu üstlendiği Ampute Milli Futbol Takımı, Fransa'nın Evian-Les-Bains kentinde düzenlenen “EURO 2024 Ampute Futbol Şampiyonası”nda büyük bir başarıya imza attı.

Turkcell açıklamasında, şimdiye kadar 2 kez düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nın ikisinde de şampiyon olmayı başaran ay-yıldızlı milli takımın bir kez daha şampiyonluk için sahaya çıktığı kaydedildi.

Açıklamada, “Ampute Milli Futbol Takımımız, İspanya'yı 14. dakikada Rahmi Özcan, 28. dakikada Ömer Güleryüz ve 32. dakikada Fatih Şentürk'ün penaltıdan attığı gollerle devirdi. Ay-yıldızlı milliler, bu zaferle üst üste 3. kez şampiyon oldu.” denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, Ampute Milli Futbol Takımını tebrik ederek, şunları kaydetti:

“2017'den beri ana sponsoru olarak destek vermekten gurur duyduğumuz Ampute Milli Futbol Takımımız, 3. kez Avrupa Şampiyonu olarak tarihi bir başarıya imza attı. Ülkemize ve bizlere büyük bir gurur ve sevinç yaşatan tüm oyuncularımızı ve Bedensel Engelliler Federasyonumuzu gönülden tebrik ediyorum. Türkiye'nin Turkcell'i olarak daha önce olduğu gibi, bundan sonra da spora ve sporcularımıza desteğimiz artarak devam edecek. Umuyorum ki yeni başarı hikayelerine katkı sağlamaya hep birlikte devam edeceğiz.”

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç da Ampute Milli Futbol Takımının tarihi bir zafere imza attığını vurgulayarak, “Bu başarı, bu zafer tüm Türkiye'nin yıllardır verdiğimiz emeklerin karşılığını almaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Ampute futbolda dünya artık bizi takip ediyor. Ülkemizin bayrağını uluslararası arenada dalgalandırmaya devam edeceğiz. En büyük Türkiye.” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”