Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Türkiye, 2023’e Geldiğinde Dünyada Söz Sahibi Olacak

Yayın: 03.06.2015 10:05
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçen hafta Trabzon’da gazetecilerle yaptığı toplantıda söylediği ‘Eğer bu seçim sonucunda koalisyon ortaya çıkacaksa bu kaos demektir’ sözlerine atıfta bulunarak, “Eğer Bahçeli şu sözlerinde samimiyse oyunu AK Parti’ye vermeli” dedi.

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığının ev sahipliğinde Safranbolulu iş adamları ile kahvaltıya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 7 Haziran seçimlerinin diğer seçimlerden daha farklı olduğunu söyledi.

Kahvaltı öncesi iş adamları ile sohbet eden Şahin, AK Parti’nin 13 yıldır sergilediği bazı icraatlardan rahatsız olduklarını söyleyerek, “AK Parti son yıllarda bir bağımsız politika izliyor. Dışa bağımlılıktan Türkiye’yi kurtarma konusunda bir takım projeleri hayata geçirmeye başladı. Cumhurbaşkanı ve Başbakanımız, biz artık kendi uçağımızı kendimiz yapacağız diyor. Bu uçak üreten ülkeleri rahatsız ediyor” ifadesini kullandı. Kahvaltı sonrası 13 yıllık AK Parti iktidarının yaptığı hizmetler ve önlerindeki projeleri anlatan Şahin, muhalefet partilerine yüklendi.

BAHÇELİ SÖZLERİNDE SAMİMİYSE OYUNU AK PARTİ’YE VERMELİ

7 Haziran seçimleri sonrası 4 yıllık süreyi Türkiye istikrar içinde geçirdiği zaman 2019 yılına gelindiğinde bir çok konumda şimdiki bulunduğu noktadan çok daha ileri durumda olacağını anlatan Şahin, şöyle konuştu: “7 Haziran’dan sonra iki seçenek var, ya istikrar içinde gelişme ve büyüme yahut kaos’, bu cümleler bana ait değil. Bu cümle MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin. Geçen hafta Trabzon’da basın mensupları ile sohbet ederken, ‘Koalisyonlar uzun ömürlü olmamaktadır. İstikrar getirmemektedir. Türkiye’nin sorunlarının çözümünde yetersiz kalmaktadır. Eğer bu seçim sonucu koalisyon ortaya çıkacaksa bu kaos demektir. Kaos yerine seçime gidelim’ diyor. Bu tespitlere bende katılıyorum. Bu tespit doğru tespit. O halde mesele ne, 7 Haziran seçimlerinde ne çıkacağı önemli. Siyasi istikrar ve buna bağlı olan ekonomik istikrar devam edecek mi.” TSO Meclis Başkanının biraz önce “sanayici, tüccar ve esnaf olarak tek partili iktidarın devamını istiyoruz” dediğini anlatan Şahin, şunları söyledi: “Parlamentoda gurubu bulunan ve seçimlere iddialı şekilde giren 4 parti içinde tek başına iktidar şansı olan AK Parti değil mi. En son yapılan seçim yasakları başlamadan önceki kamuoyu yoklamalarında AK Parti tek başına iktidarını devam ettirecek halk desteğine sahip. Eğer Bahçeli, şu sözlerinde samimiyse oyunu AK Parti’ye vermeli. İstikrarın sürmesi ve kaos olmaması için. Başka ihtimal var mı arkadaşlar.”

Konuşmasında MHP’nin ‘Bizimle Yürü Türkiye’ sloganını eleştiren Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir vatandaş geçmiş yıllarda yürüyerek bir köye gidiyormuş ama ilk defa gidiyor o köye. Ne kadar mesafede varacağını ve zamanı bilemediğinden bir köyden geçerken bir adama ‘ben filan köye gideceğim, ne zaman varırım’ diye soruyor, adam cevap vermiyor. Canı sıkılıyor ve yola çıkınca biraz yürüyünce adam arkadan bağırıyor, ‘2.5 saate varırsın hemşerim’ diyor. Bunun üzerine ‘sorunca niye söylemedin’ diye tepki veriyor. Adamda ‘yürüyüşünü görmedim ki’ diyor.”

“Bizimle Yürü Türkiye diyen vatandaşın biz yürüyüşünü görmedik mi” diye soran Şahin, “1999-2002 yılları arasında sizin iktidarı görmedik mi. 5 yıl için iktidara geldiniz, 3.5 yıl zor dayandınız kaçtınız, gittiniz, ülkeyi batırdınız. İflas etmiş bir ülkeyi bize siz devrettiniz. Hala çıkmış AK Parti gitsin biz gelelim diyor. Biz sizi gördük. Niye yürüyelim sizinle. Bizimle Yürü Türkiye diyor, sizin yürüyüşünüzü gördük. Senin bu yürüyüşün ile ülkeye hizmet edilmez ve Türkiye hiçbir yere varamaz. İktidarda olamazsın, seninle bir yere gidilmez” diye konuştu.

7 Haziran seçimleri ile Türkiye’nin istikrarla yoluna devam edeceğini ifade eden Şahin, konuşmasını şöyle tamamladı: “2023 yılına geldiğimizde Cumhuriyetin 100 yıl kuruluş yıldönümünde Türkiye bölgesinde ve dünyada lider ülke konumuna gelecektir, merkez ülke konumuna gelecektir. Bu tabir Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ait. Şimdi Kılıçdaroğlu seçim otobüsünün arka tarafındaki oturma odasında bunu geliştirmişler öğrendim bunu. Çünkü seçim beyannamelerinde bu yoktu. Seçim otobüsünün arkasında genel başkanlarının dinlediği bir oda var, bu halka ne söyleyelim diye bunu orada geliştirmişler. Kılıçdaroğlu, kendi tabiri ile diyor ki, Şangay’da üretilen bir ürün Bakü’ye 55 günde gidiyor, eğer biz Türkiye’yi merkez ülke yaparsak 15 günde gidecek. Şangay’dan getirilen bir mal niye kulağı tersine göstererek, Türkiye’ye gelsin buradan Bakü’ye gitsin. Var mı hiç mantığı. Bunlar bunu 2035 yılında uygulayacak ve otobüsün arka bölümünde ancak bu kadar proje üretilebilir.Biz 2023’e geldiğimizde inşallah bir çok bakımdan Türkiye gerçekten bölge ve dünyada söz sahibi olacak ve inşallah ülke ekonomisini ilk 10 ülke ekonomisi arasına sokmayı hedefliyoruz.”

Düzenlenen programa, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Milletvekili adayı Sedat Namal, Safranbolu TSO Başkanı Ali Sami Acar, Meclis Başkanı Ahmet Şahin ve Belediye Başkanı Necdet Aksoy da katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.