Türkiye genelinde 57 proje arasında yer aldı

Türkiye genelinde 57 proje arasında yer aldı

Yayın: 16.05.2024 11:10
Paylaş:
A+ A-

 TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Çağrısı kapsamında Karabük İl Milli Eğitim müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan “Karabük Bilim Şenliği; Emeğin Başkenti Bilimle Buluşuyor-3” isimli proje TÜBİTAK tarafından Türkiye genelinde desteklenen 57 proje arasında yer aldı.  

Projenin hazırlanmasında emeği geçen başta Şube Müdürü Adnan Cansız olmak üzere Ar-Ge Personelini tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, ” İlimiz eğitim kenti olmanın yanısıra proje kenti olma yolunda önemli bir adım daha attı. TÜBİTAK ve BAKKA gibi üst düzey projeleriyle ilimiz eğitimine nitelikli ve kaliteli kazanımlar sağlamaya devam ediyoruz.  İlimizde bilim kültürü ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılması, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılması ve bilim-teknoloji-toplum arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kazandırılması aynı zamanda ilimizde bilim kültürünün sürdürülmesini sağlamak amacıyla projemiz hazırlandı.  10-11-12 Ekim 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek projemiz ile Mühendislik ve Teknoloji Alanları, Doğa Bilimleri, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarını kapsayacak şekilde tasarlanan projemizde fen bilimleri, matematik gibi temel bilim alanlar ile birlikte, mühendislik, yapay zeka, 3 boyutlu yazıcı ile prototipleme, robotik kodlama, tasarım, geleneksel el sanatları alanlarında atölye çalışmaları yürütülecek, interaktif oyunlar, tematik gösteriler ve sergiler ile de bilim şenliğimizi zenginleştireceğiz. Bilim kültürünün yaygınlaşması ve bilimsel düşünme yaklaşımı ülkece kalkınmamız ve çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına kavuşması bakımından çok önemli. TÜBİTAK´a  yönelik diğer proje ve yarışmalar ile BAKKA projeleri konusunda da okul ve kurumlarımızı teşvik ediyoruz.   Bu bağlamda Türkiye Yüzyılı vizyonumuz ve “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” doğrultusunda  geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin akademik başarı ile birlikte bilimsel gelişimlerine destek olan projemizin hayırlı olmasını temenni ediyor, projenin hazırlanmasında emeği geçen herkesi ve Ar-Ge Biriminde görevli Proje Yürütücüsü Öğretmenimiz Bünyamin Şakar’ı tebrik ediyorum.” dedi.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Milli yüzücü Yaraman, söyleşi programına katıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:37
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Milli sporcu Turgut Aslan Yaraman, söyleşi programına katıldı.

Portekiz'de düzenlenen Avrupa Para Yüzme Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Yaraman için Giresun Belediyesi Halk Akademisince söyleşi programı organize edildi.

Yaraman, Giresun'un ve Türkiye'nin ismini dünyaya duyurmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

Yüzme Federasyonu Para Yüzme Branşı Milli Takım Antrenörü Ali Şahin ise Yaraman'ın başarılarının devamının geleceğine inançlarının tam olduğunu vurguladı.

Söyleşi programında Yaraman'la ilgili TRT tarafından hazırlanan belgesel katılımcılara izlettirildi.

Programa Giresun Belediye Başkan Vekili Taner Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcıları Fazıl Hıdımoğlu ve Özer Pazarlı ile Türkiye Yüzme Federasyonu Giresun İl Temsilcisi Heves Bozbağ katıldı.