Türkiye Hayat Emeklilik’ten “Faizsiz Karma” fonu

Türkiye Hayat Emeklilik’ten “Faizsiz Karma” fonu

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.03.2024 12:36
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Türkiye Hayat Emeklilik, Türkiye'nin “ilk” faizsiz karma emeklilik yatırım fonunu kurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni emeklilik yatırım fonu olan “Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş Katılım Karma Emeklilik Yatırım Fonu” sektörde katılım teması ile bu perspektifte yatırım yapma imkanı sunan ilk emeklilik yatırım fonu olarak yatırımcılara sunuluyor.

“Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş Katılım Karma Emeklilik Yatırım Fonu” ile faiz hassasiyeti olan katılımcılar, uluslararası katılım finans prensiplerine uygun birçok şirketin hisseleriyle birikimlerine değer katma imkanı yakalayabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak, bu fonun, yabancı hisse senetlerine de yatırım imkanı tanıyan ilk faizsiz karma fon özelliği taşıdığının altını çizdi.

Çakmak, “Faiz hassasiyeti olan müşterilerimiz bu fon aracılığıyla kamu ve özel sektör kira sertifikalarına ek olarak altın ve yerli/yabancı hisse senetlerine eş zamanlı yatırım yapabilecek. Fonumuz, sektördeki hem ilk katılım karma hem de yabancı hisse senedi de içeren ilk faizsiz fon olma özelliğiyle, mevcut emeklilik yatırım fonlarından ayrışıyor.” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Of ilçesindeki Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Okulun bahçesine çizilen trafik parkurunda minik öğrenciler trafik işaret ve levhalarını uygulamalı şekilde öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Şube Müdürü Hasan Tekke, anaokulunu ziyaret ederek eğitimine katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu, trafik bilincinin önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan ölümlü kazaların büyük kısmı trafik bilgisi ve bilincinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda geleceğimizin güvencesi ve umudu olan yavrularımızın böylesine anlamlı ve güzel ortamda trafik eğitimi almalarını çok önemsiyoruz. Hayatın her alanında eğitim parolamız ile eğitim çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaşlarda oluşacak bilinçle geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Okul idaremizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”