Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 20’nci kez ziyaretçileriyle buluştu

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 20’nci kez ziyaretçileriyle buluştu

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.02.2024 16:36
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 20'nci kez kapılarını açtı.

Tüyap'tan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde 22-24 Şubat'ta düzenlenen fuar, 750'in üzerinde marka, firma ve firma temsilciliği katılımı ile kapılarını açtı. Fuar, uluslararası boyutta nitelikli katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getiriyor.

İplik sektöründeki son teknoloji ve trendleri fuarda sergileyecek olan yenilik ve gelişim odaklı firmalar, ziyaretçilere kaliteli ürünleri bulabilme fırsatı sunuyor. Tekstil ürünlerinin ham maddesi olan ipliğin tüm çeşitleri de fuarda alıcıya sunuluyor.

Fuar kapsamında pamuk iplikleri, elastan iplikler, yün iplikler, akrilik iplikler, viskon iplikler, polyester iplikler, ipek iplikler, naylon iplikler, tekstüre iplikleri, fantazi iplikler, organik iplikler, polipropilen iplikler, rejenere iplikler, metalik iplikler, teknik iplikler, el örgü iplikleri, elyaflar bobin, masura ve makaralar, tekstil boya ve kimyasalları sergileniyor.

8 salonda 50 bin 200 metrekarelik alanda gerçekleştirilen fuarda, Doğadan Geleceğe Sergi Alanı'nda “Toprak”,” Orman” ve” Deniz” olmak üzere 3 tema altında iplikler, elyaflar ve kumaşlar özel bir konsept ile sergileniyor. Fuarı 15 binin üzerinde ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

3 gün sürecek olan fuar, 22-23 Şubat'ta saat 10.00 ila 18.00 arasında, 24 Şubat'ta ise saat 17.00'a kadar ziyaret edilebiliyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

En Karlı Yatırım Aracı Külçe Altın Oldu

Yayın: 13.04.2024 17:27
Paylaş:
A+ A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mart ayına ait finansal yatırım araçlarının gerçek getiri oranlarını açıkladı. Bu verilere göre, külçe altın en karlı yatırım aracı olarak öne çıktı.

Mart ayında, külçe altının reel getirisi, yurt içi üretici fiyat endeksi ile %11,43, tüketici fiyat endeksi ile %11,57 olarak hesaplandı. Bu durum, külçe altının yatırımcılar için en kazançlı seçenek olduğunu gösterdi.

Üç aylık ve altı aylık değerlendirmelerde de külçe altın, en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı olarak öne çıktı. Üç aylık dönemde %5,29, altı aylık dönemde ise %11,69 oranında getiri elde edildi.

Yıllık değerlendirmede de en yüksek kar külçe altında yaşandı.

Yıllık olarak yapılan değerlendirmelerde ise yine külçe altın en yüksek reel getiriyi sunan yatırım aracı oldu. BIST 100 endeksi %15,14, Euro %12,91 ve Amerikan Doları %11,24 oranında yatırımcısına getiri sağladı. Ancak, mevduat faizi (brüt) %24,46 ve DİBS %49,38 oranlarında yatırımcısına kaybettirdi. (Kaynak: Sevgi Özdemir)