Üniversite Mahallesi Sakinlerinden Vergili’ye Teşekkür

Üniversite Mahallesi Sakinlerinden Vergili’ye Teşekkür

Yayın: 21.05.2015 10:01
Paylaş:
A+ A-

Gezici Başkanlık Ofisi uygulaması kapsamında Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Makamını Üniversite Mahallesine taşıdı.

Üniversite Mahallesinde kurulan makamda Başkan Vergili vatandaşların istek ve şikayetlerini dinledi. Üniversite Mahallesi vatandaşları, mahallelerine yapımı devam eden Sosyal Yaşam Merkezi için Başkan Vergili’ye teşekkür etti. Mahalle sakinleri bazı yolların asfaltının olmadığını dile getirdi. Ayrıca mahallelerine yeni yol açmaları konusunda ve Balıklar Kayasına yapılan yaya köprüsüne inip çıkma konusunda sorun yaşadıklarını, buraya asansör yapılmasını istediler.

Başkan Rafet Vergili; “Karabük’te tüm mahalleler de 2 ay içerisinde asfalt sorunu kalmayacak. İstediğiniz yeni yollar konusunda bu olayı Fen İşleri Müdürüyle konuşurum. Açılacak yol yeri varsa açarız. Balık pazarında bulunan yaya köprüsü karayolların yaptığı üst geçit. Yapıldığı tarihte ben bir anlaşma yaptım, sonra iptal ettim. Biz ana yollarının orta refüjlere parke döşeyecektik. Çünkü karayolları çim istenmiyor. Çimleri sularken yollar kayganlaşıyor. Karayolları bize 100. Yıl – 5000 Evler arasındaki alt geçidi açacaktı, bende iki tane üst geçit yapacaktım. Bir tanesini terminalin oraya yaptım. Normalde Karayollarının işi. 100. Yıl – 5000 Evler arasındaki altgeçidi yolun ortasındaki refüjlere parkeleri döşedim halde baktım yapmıyorlar bende ikinci köprüyü yapmadım. Gördüğünüz gibi bu köprüyü yaptılar, bu köprünün asansörü neden yok diye sorduğumuz zaman biz asansör koymuyoruz diyorlar. Asansör koymuyorsunuz da neden yerlerini yaptınız. Biz yapalım dedik bu seferde Bölge Müdürü bizden taahhütname istiyor. Her türlü sorumluluğu, herhangi bir bir kaza olsa tüm sorumluluk sana ait diye taahhütname istiyor. 5 yıldır Karayolları Bölge Müdürlüğü yapıyor ve bu kişiye Karabük Milletvekilleri de dahil bir tek kişi bir kelime anlatamadı bu kişiye bu güne kadar. Bundan 4 sene önceki seçimlerde bir olay oldu. Yenice yolu kaydı. Karayolları Bölge Müdürünü, Vali ve Mehmet Ali Şahin bey çağırdı. Valilikte konuşuyoruz, dediler ki Müdüre, bu yol kaç günde biter. 15 gün sonrada vatandaş oy kullanacak. Bölge Müdürü dedi ki 45 gün sürer dedi. Karayolları Bölge Müdürü gittikten sonra Vali etraftaki müteahhitleri topladı. Bu yolu 10 günde açtırdı. Bir tane milletvekili de demedi sen ne iş yaparsın diye sormadı. Bu vatandaş her şeye bir engel koyuyor. Yarın yapalım diyeyim bu işi engel koyar. 100. Yıl Mahallesi Karayollarına ait yolların ortasındaki refüjleri görüyorsunuz rezalet içerisinde. Park Bahçeler Müdürlüğü’ne ben talimat verdim. Balıklar Kayasından Bostanbükü’ne kadar her tarafı çimlendirin dedim. Tam işe başladık Karayollarından elemanlar geldi burayı yeşillendiremezsiniz. Çünkü bize ait dediler. Biz Karabük için çalışıyoruz senin benim diye bir şey mi olur. Yağmur yağdığında yollar çamur oluyor. Bize ait olmadığı halde yapıyoruz. Bunlara ne oluyor anlamadım. Bir çalışma yapsak bunun sonu gelmiyor” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta 15 Temmuz şehidi Açıkgöz, kabri başında anıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen üniversite öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, memleketi Sinop'un Ayancık ilçesindeki kabri başında anıldı.

Açıkgöz için ilçeye bağlı Büyükdüz köyündeki kabri başında anma programı düzenlendi.

Programda Açıkgöz'ün öz geçmişi okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Daha sonra Sinop Valisi Mustafa Özarslan ile diğer katılımcılar, Açıkgöz'ün kabrine karanfil bıraktı.

Vali Özarslan ve beraberindekiler, buradaki programın ardından Açıkgöz'ün ailesini evinde de ziyaret etti.

Programa Açıkgöz'ün ailesinin yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Ayancık Kaymakamı Ahmed Çelik ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.