ÜNLÜ Portföy yatırımlarda sürdürülebilir strateji sunuyor

ÜNLÜ Portföy yatırımlarda sürdürülebilir strateji sunuyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.03.2024 12:12
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – ÜNLÜ & Co’nun iştiraki ÜNLÜ Portföy, “Yatırım Kararlarınızın Ünlü Formülü” mottosuyla yönettiği fonlarla yatırımcılara sürdürülebilir bir strateji sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, kadrosuyla 2023'te yönettiği fon büyüklüğünü yüzde 100'ün üzerinde artıran ÜNLÜ Portföy, bu yılda da aktif yönetim, risk-getiri dengesi, sürdürülebilir strateji ve kişiye özel seçeneklerle önemli bir getiri sağlamaya odaklandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ÜNLÜ Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Utku Özay, finans piyasalarında yatırım yaparken, finansal okuryazarlığın önemli bir etken olduğuna işaret ederek, “Deneyimli ekibimizle yönettiğimiz fonlar, yatırımcılar için özellikle volatilitenin yüksek olduğu dönemlerde güvenli bir liman sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl önde gelen merkez bankalarının faiz kararlarının yanı sıra başta ABD'de olmak üzere ulusal seçimlerin ve jeopolitik risklerin, varlık fiyatlamaları üzerinde belirleyici olmasını beklediklerini aktaran Özay, “Çok bilinmeyenli bir dönem. ÜNLÜ Portföy olarak uzman ekibimiz ile birlikte bizim işimiz bu riskleri yönetmek. Bu noktada yatırımcılara önemli bir fırsat ve rahatlık sunuyoruz.” açıklamasını yaptı.

ÜNLÜ Portföy Genel Müdürü Semih Kara ise bu yılın finansal piyasalar açısından zorlu geçmesini beklediklerini kaydederek, “ÜNLÜ Portföy olarak araştırma ve temel analize dayalı, deneyimli bir ekip tarafından tespit edilen ve düzenli olarak güncellenen, sürdürülebilir bir yaklaşımla yönettiğimiz fonlarımızda, piyasa koşulları ne olursa olsun yatırımcılarımıza istikrarlı getiriler sağlayarak varlıklarına değer katmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda ÜNLÜ Portföy olarak fonlarımızın eşik değerlerin üzerinde getiri sağlanmasını hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsung Avrupa’daki ilk ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelini tanıttı

Anadolu Ajansı
Yayın: 18.04.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Samsung, Avrupa'daki ilk A enerji sınıfı ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelini tanıttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni RB6000D alttan donduruculu buzdolabı, AI Inverter kompresörü, AI enerji modu ve geliştirilmiş kapasitesiyle enerji verimliliği deneyimi sağlıyor.

Ürün, Wi-Fi özellikleri ve SmartThings AI Energy sayesinde, markanın benzer modellerine göre daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Dijital Ev Aletleri Müşteri Deneyimi Ekibi Başkanı Moohyung Lee, enerji verimliliğinin günümüz tüketicileri için her zamankinden daha önemli olduğunu belirterek, “Kapsamlı ve titiz Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde, dünyanın her yerinden tüketicilerin beğendiği Samsung kalitesi ve özelliklerine ek olarak, benzer Samsung buzdolabı modellerine göre daha yüksek enerji tasarrufu olanağını sunmayı da başardık. Kullanıcıların günlük yaşamlarında Samsung'un yeni buzdolabının bu olumlu özelliklerinden faydalanacağına eminiz.” ifadelerini kullandı.

Buzdolabı, markanın ekstra geniş alttan donduruculu buzdolabı modelleri arasında AB enerji standartlarına göre A enerji derecesi alan ilk model olma özelliğine sahip.

Şirket, bu modelde geleneksel modele kıyasla enerji tüketimini yüzde 55.9 oranında azaltmak amacıyla yeni çözümler geliştirdi.

– “Daha az enerji kullanılması sağlanıyor”

Yeni yüksek verimli AI Inverter Kompresör, dönen parçaların yarıçapının artırılması için yeniden tasarlandı. Bu sayede kompresörün ataletinin geleneksel kompresörden 4.1 kat daha yüksek olması ve kompresörün gücü daha uzun süre tutabilmesi sağlandı. Böylece buzdolabında ani sıcaklık değişimleri önlenirken, daha az enerji kullanılması sağlanıyor.

Kompresör ayrıca yeni kontrol teknolojisi sayesinde geleneksel modele göre 5 kata kadar daha sessiz çalışarak gürültü seviyesinin azaltılmasına katkıda bulunuyor. Yeni AI Inverter Kompresör, Digital Inverter Kompresör'ün geliştirilmiş mekanik yapısı sayesinde mevcut Samsung Inverter kompresörlerinden daha verimli çalışarak sabit sıcaklığı korurken daha az enerji kullanıyor.

Bunların yanında ürün, SmartThings AI Energy'nin enerji kullanımını yüzde 15'e kadar azaltabilen enerji tasarrufu modunu destekliyor. SmartThings AI Enerji Modu kullanıcıların günlük, haftalık ve aylık güç tüketimini kolayca denetleyebilmeleri sağlamanın yanında aynı zamanda aylık elektrik faturalarını da tahmin edebiliyor.

Kullanım belirlenen tahmini aşarsa, AI Enerji Modu proaktif olarak devreye girerek enerji tasarrufu da sağlayabiliyor. Ayrıca, kullanıma ve ortama bağlı olarak kompresör hızını ve buz çözme döngüsü sıklığını optimize ediyor. Böylece gıdaların daha uzun süreler daha taze kalmasını sağlıyor.

Şirket, geniş bir buzdolabının sunduğu kapasite avantajlarını daha da artırmak için buzdolaplarında geleneksel olarak kullandığı SpaceMax teknolojisini bu yeni modele uyguladı. Buzdolabının iç ısısı tutarlı bir biçimde korunurken, depolama hacmi ince duvarlar ve verimli yalıtım sayesinde artırıldı.

Performans ve depolama kapasitesinin yanında buzdolabı, modern evlere yakışan bir tasarıma sahip. Tamamen düz kapısı ve gömülü kulp yapısı sayesinde uyum vadediyor. Gentle Lighting özelliğiyse hem iç parlaklığını kontrol altında tutuyor hem de dış yüzeyde parlamaları önlüyor.