‘Uyanık By Pass’ Yöntemi Başarıyla Uygulanıyor

‘Uyanık By Pass’ Yöntemi Başarıyla Uygulanıyor

Yayın: 17.10.2015 12:28
Paylaş:
A+ A-

Karabük ve bölge illere hizmet veren Özel Medikar Hastasesi Kalp ve Damar Cerrahi Servisi ‘Uyanık By-pass’ yöntemini başarıyla uygulamaya devam ediyor.

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Erdem Çetin ile Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Alper İynem, 58 yaşındaki Mehmet Ali Komşu isimli hastanın uzun yıllar madende çalışmasına bağlı olarak akciğerlerinde ciddi problemleri olması nedeniyle kalp ameliyatını epidural anestezi ile çalışan kalpte by-pass ameliyatı kararı alarak hastayı uyutmadan açık kalp ameliyatını başarılı bir operasyonla gerçekleştirdi.

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Erdem Çetin, kronik akciğer hastalığı olan ve uyutularak by-pass yapılması yüksek riskli hasta gruplarında başarılı olarak uyanık by-pass yöntemini kullandıklarını, hastanın sağlığı için bu yöntemin daha uygun olduğunu söyledi.

Mehmet Ali Komşu ise çok başarılı bir ameliyat olduğunu söyleyerek, “Doktorum ameliyat yaparken benle sürekli konuştu. Ameliyat esnasında hiçbir acı ve sızı hissetmedim. Kısa sürede ameliyatın bittiğini öğrendiğimde çok şaşırdım, doktorlarıma ve emeği geçen Özel Medikar Hastanesi çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

2 kişi görüş bildirdi

  1. Anonim

    Medikar hastanesi ilimizin gururu olmaya devam ediyor. Başta Ziya hoca olmak üzere tüm çalışanlara başarılar….

  2. KARABÜK

    ÇALIŞANLARIN DOKTORLARIN VE SAĞLIK PERSONELİNİN BAŞARISINI BİR DE SAHİPLERİ GÖSTERSE. BU YÖNETİCİLİKLE O ÇALIŞANLAR O KURUMDA ÇOK DAYANMAZ. ORASI TİCARETHANEDEN ZİYADE BİR HASTAHANE. BU BİLİNÇ OLMADIĞI SÜRECE ORAYA YAZIK EDECEKLER.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Eflani’de hayvanlarını otlatmaya giden kişi ormanda ölü bulundu

Yayın: 20.05.2024 10:09
Paylaş:
A+ A-

Karabük’ün Eflani ilçesinde haber alınamayan 73 yaşındaki kişinin cesedi, ormanlık alanda bulundu.

İlçeye bağlı Ulugeçit köyündeki evinden dün hayvanları otlatmak için ayrılan Satı Tunç’un (73) geri dönmemesi üzerine ailesi, İlçe Jandarma Komutanlığına başvurdu.

AFAD, UMKE ve NAK Arama Kurtarma ekibinin de katıldığı aramada Tunç, ormanlık alanda ölü bulundu.