Bölgenin Sesi Gazetesi
 

‘Uyanık By Pass’ Yöntemi Başarıyla Uygulanıyor

Yayın: 17.10.2015 12:28
Paylaş:
A+ A-

Karabük ve bölge illere hizmet veren Özel Medikar Hastasesi Kalp ve Damar Cerrahi Servisi ‘Uyanık By-pass’ yöntemini başarıyla uygulamaya devam ediyor.

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Erdem Çetin ile Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Alper İynem, 58 yaşındaki Mehmet Ali Komşu isimli hastanın uzun yıllar madende çalışmasına bağlı olarak akciğerlerinde ciddi problemleri olması nedeniyle kalp ameliyatını epidural anestezi ile çalışan kalpte by-pass ameliyatı kararı alarak hastayı uyutmadan açık kalp ameliyatını başarılı bir operasyonla gerçekleştirdi.

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Erdem Çetin, kronik akciğer hastalığı olan ve uyutularak by-pass yapılması yüksek riskli hasta gruplarında başarılı olarak uyanık by-pass yöntemini kullandıklarını, hastanın sağlığı için bu yöntemin daha uygun olduğunu söyledi.

Mehmet Ali Komşu ise çok başarılı bir ameliyat olduğunu söyleyerek, “Doktorum ameliyat yaparken benle sürekli konuştu. Ameliyat esnasında hiçbir acı ve sızı hissetmedim. Kısa sürede ameliyatın bittiğini öğrendiğimde çok şaşırdım, doktorlarıma ve emeği geçen Özel Medikar Hastanesi çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

2 kişi görüş bildirdi

  1. Anonim

    Medikar hastanesi ilimizin gururu olmaya devam ediyor. Başta Ziya hoca olmak üzere tüm çalışanlara başarılar….

  2. KARABÜK

    ÇALIŞANLARIN DOKTORLARIN VE SAĞLIK PERSONELİNİN BAŞARISINI BİR DE SAHİPLERİ GÖSTERSE. BU YÖNETİCİLİKLE O ÇALIŞANLAR O KURUMDA ÇOK DAYANMAZ. ORASI TİCARETHANEDEN ZİYADE BİR HASTAHANE. BU BİLİNÇ OLMADIĞI SÜRECE ORAYA YAZIK EDECEKLER.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)