Vali Alimoğlu’ndan Rektör Polat’a Ziyaret

Vali Alimoğlu’ndan Rektör Polat’a Ziyaret

Yayın: 02.04.2015 10:09
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Makamda gerçekleşen ziyarette bundan sonraki görevinin hem kendisine hem de Karabük’e hayırlı olmasını dileyen Vali Orhan Alimoğlu, “Şehrimizin önemli değerlerinden Karabük Üniversitesi’ne atandığınız için sizi tebrik ediyorum. Karabük’ün eğitim başarısı iyi seviyelerde. Hiç kuşkum yok ki siz değerli Rektörümüz bu seviyeyi gençlerimize vereceğiniz kaliteli ve nitelikli eğitimle daha üst yerlere taşıyacağınız düşüncesindeyim. Ben bundan sonraki dönemde görevinizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Düşüncelerinden dolayı Vali Alimoğlu’na teşekkürlerini sunan Rektör Prof. Dr. Refik Polat ise, “Karabük’ümüzü eğitim alanında daha ileriye taşıyacağız. Yakalanmış olan başarıyı biz Karabük Üniversiteliler olarak üstüne daha büyük başarılar koyup bu sirkülasyonu devam ettirmek, dönemimde Karabük’ümüzü Üniversite kenti konumuna getirip hem bölgemize hem ülkemize hem de insanlığa hizmet eden nesiller yetiştirmek amacım olacaktır” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”