Vali Yavuz ADEM’de incelemelerde bulundu

Vali Yavuz ADEM’de incelemelerde bulundu

Yayın: 02.05.2024 11:20
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Karabük Merkez Bayır Mahallesi ve Cumayanı Köyünde yeni açılan Aile Destek Merkezleri’ni (ADEM) Ziyaret Etti.

Vali Yavuz, Vali Yardımcısı Mustafa Şahin ile birlikte kadın ve genç kızlar ile okul öncesi çocukların yararlanacağı Karabük Merkez Bayır Mahalle ve Cumayanı Köyünde yeni faaliyetle geçen Aile Destek Merkezleri’ni (ADEM) ziyaret etti.

Ziyarette; merkezlerde sunulan hizmetler, açılan kurslar, kreşlerin faaliyetleri ve yürütülen faaliyetler hakkında görevli personellerden bilgi aldı.

Vali Mustafa Yavuz, yeni faaliyete geçen Aile Destek Merkezleri’nin toplumun her kesimine yönelik önemli hizmetler sunduğunu ifade ederek; merkezlerin, özellikle kadınlarımızın meslek edinmelerine, aile içi iletişim konularında bilinçlenmelerine ve çocukların eğitiminde önemli katkı sağladığını vurguladı.

Yavuz “Kadınlarımızın ve çocuklarımızın daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için bu merkezlerin faaliyetlerini desteklemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kaçakçılık operasyonunda 5 zanlı yakalandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüttü.

Çarşamba ilçesinde ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurdukları tespit edilen M.G, B.K, S.U, C.İ. ve F.Ç’nin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerde arama yapan ekipler, 6 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca ile 742 tabanca fişeği ele geçirdi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, jandarmaya götürüldü.