Vali Yavuz “ Başvuru yapan tüm öğrencilerimizi yerleştirdik”

Vali Yavuz “ Başvuru yapan tüm öğrencilerimizi yerleştirdik”

Yayın: 01.10.2023 14:31 |Güncelleme: 27.12.2023 16:41
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valisi  Mustafa Yavuz KYK yurtlarına başvuru yapan tüm üniversite öğrencilerini yurtlara yerleştirdiklerini söyledi.

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, 02.10.2023 tarihi itibariyle eğitime başlayacak Karabük Üniversitesinde öğrencilerin konaklayacakları Soğuksu KYK Kız Öğrenci Yurdu ile Bahattin Gazi KYK Erkek Öğrenci Yurdunu ziyaret ederek yurda kaydını yaptıran öğrenciler ve gençleri kalacakları yurtlara teslim etmek üzere ilimize gelen aileleri ile sohbet ederek ilimize “Hoş Geldiniz” dileklerinde bulundu.

Üniversitemizde eğitimin başlaması ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Vali Yavuz, “Üniversitemiz kendini kanıtlamış üniversitelerden birisi. Öğrencilerimizin, Karabük Üniversitesi ve Karabük ilini tercih ettiklerinden dolayı tebrik ediyorum. İlimiz genelinde, 11.500 öğrenci kapasiteli 10 yurdumuz mevcut. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında İl merkezi ve Safranbolu ilçemizde başvuru yapan 4.700 öğrencinin tamamını yurtlarımıza yerleştirdik. Yurtlarla ilgili çok büyük bir sıkıntımız yok, gerek Devlet, gerekse özel yurtlarımız tüm hazırlıklarını tamamladılar. Burada öğrencilerimiz sadece eğitimlerine odaklanarak bizi geleceğe taşıyan eğitimlerini alacaklar. Ailelerimizin de gözü arkada kalmasın, yavrularınız bizlere emanet.” dedi.

Vali Yavuz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven ve yurt idarecilerinden, yurt kayıt işlemleri, yurtlarda yürütülen hizmetler ve süreç hakkında bilgi aldı. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.