Karabük Valiliği görevine başladıktan sonra Karabük’ün çeşitli mahallerini ziyaret eden Karabük Valisi Mustafa Yavuz Esentepe Mahallesin ziyaretinde futbol oynayan çocukları görünce onlara top hediye etti. Çocuklarla bir süre sohbet eden ve Vali Yavuz, çocuklara kendisinden bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Vali Yavuz, çocuklara futbol topu hediye ettikten sora onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. (Karabük Valiliği Bülteni)