Vali Yavuz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü Kutladı

Vali Yavuz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü Kutladı

Yayın: 01.05.2024 12:35
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, 1 Mayıs Emek ve dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, emeğin önemine işaret ederek şu açıklamayı yaptı.

“İnsanlığın ortak değerlerinin en yücelerinden; emek, alın teri, helal kazanç ile üretim, yardımlaşma, birlik ve beraberliğin simgeleştiği 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

İşçilerimizin hakları için bir araya gelerek seslerini duyurdukları, birlikte mücadele ettikleri ve geleceğe umutla baktıkları bu anlamlı günü; işçilerimizin fedakârlıklarını ve özverilerini takdir etmek için bir fırsat günü olarak nitelendiriyoruz.

Her bir çekiç darbesini, maden ocaklarından atölyelere, fabrikalardan tarlalara kadar uzanan özveri öykülerini, ülkemizin kalkınma serüveninde gelecek nesillere ilham kaynağı olarak nitelendiriyoruz.

Alın teri kurumadan, emekçinin hakkının verilmesi ilkesiyle, yüzyıllardır süregelen emeğe olan saygı ve hassasiyetimizi koruyarak; toplumsal huzur ve refahımız için birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz.

Kadim Milletimizin, “Yememiştir hiç kimse, elinin emeğinden daha hayırlısını.” inancıyla; toplumumuzun her kesiminden emekçinin özverisi ve alın teriyle kazandığı, bütün başarıları gururla selamlıyoruz.

Bu anlamlı günü kutlarken; ülkemizin ilk ağır sanayi hamlesi olan KARDEMİR’in, “Emeğin Başkenti” olarak nitelendirilen şehrimizde kurulmuş olmasının haklı gururunu yaşıyoruz.

Emekleriyle hayatımıza değer katan tüm işçilerimizin, hak ettiği saygı ve sevgiyi görmesini diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; toplumun hassas dokusundaki en güçlü iplikleri oluşturan ve ülkemizin Türkiye Yüzyılı Vizyonu inşasında, sahip olduğumuz en sağlam omuzları olan tüm işçi ve emekçi kardeşlerimin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor; kendilerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kaçakçılık operasyonunda 5 zanlı yakalandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüttü.

Çarşamba ilçesinde ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurdukları tespit edilen M.G, B.K, S.U, C.İ. ve F.Ç’nin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerde arama yapan ekipler, 6 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca ile 742 tabanca fişeği ele geçirdi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, jandarmaya götürüldü.