Vergili: “Karabük Üniversitesi’ni de Rezil Ettiniz!”

Vergili: “Karabük Üniversitesi’ni de Rezil Ettiniz!”

Yayın: 25.03.2024 11:44
Paylaş:
A+ A-

Başkan Vergili “Karabük Üniversitesi’ni de Rezil Ettiniz”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, son günlerde ulusal basın ve sosyal medya platformunda Karabük Üniversitesi ile ilgili olumsuz haberlerin yer alması nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Olumsuz çıkan haberler nedeniyle Karabük Üniversitesinin de rezil edildiğini belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili şu açıklamayı yaptı:

Son günlerde ulusal basın ve sosyal medya platformlarında sadece olumsuz haberlerle ve skandallarla anılan üniversitemiz bizleri derinden üzmektedir. Yıllarca kuruluşu ve gelişmesi için mücadele ettiğimiz güzide üniversitemizi bu hale getirenler yaptıklarının bedelini ödemek zorundadır. Yıllarca iktidar partisi milletvekillerini ve onların hatalı şekilde göreve getirdiği rektörlerini bu şehrin belediye başkanı olarak uyardım. Karabük gibi küçük bir şehre on binlerce yabancı öğrencinin çok fazla geleceğini, bu yabancı öğrencilerin Karabük’ün sosyal atmosferini alt üst edeceğini anlattım. Biz bunları söyleyince maalesef bizi ırkçılıkla suçladılar. Sadece Karabük Üniversitesinde okuyan yabancı öğrenciler değil, asıl sorunumuz ilimizin belli mahallelerine yerleştirilerek adeta bu mahalleleri birer getto haline getiren yabancı mültecilerdir. Her ikisi de Karabük’ümüzün geleceğini ve huzurunu tehdit etmektedir. Karabük Üniversitemizin geleceğini karartmak istemiyorsanız Karabük’ümüzü daha fazla rezil etmek istemiyorsanız bu duruma derhal müdahale ediniz. Basit bir basın açıklamasıyla sorumluluktan kaçamazsınız. Yetkililerden acilen kapsamlı bir değerlendirme ve eylem planı ortaya koymalarını bekliyoruz. Acilen bunlar yapılmazsa her platformda gereken mücadeleyi vereceğiz. Bu üniversite ve bu şehir bizlere emanet edilmişse ona gözümüz gibi bakmak bizim en önemli vazifemizdir” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da “2. KTÜ Doğal Zeka Oyunları Yarışması” düzenlenecek

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 08:36
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesince (KTÜ), “2. KTÜ Doğal Zeka Oyunları Yarışması” organize edilecek.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin zeka gelişimine katkıda bulunmak, analitik düşünme teknikleriyle tanışmaları ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek yarışma, 22-23 Mayıs tarihleri arasında KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Öğrencilere algısal, sözel ve mantıksal muhakeme ile ölçmeye yönelik soruların yöneltileceği yarışmaya başvurular, okul yönetimleri tarafından 2 Mayıs'a kadar yapılabilecek.

Yarışmanın şartnamesine “www.ktu.edu.tr/bks2024” adresinden ulaşılabilecek.