Voleybol Milletler Ligi, Vodafone ile işbirliği yaptı

Voleybol Milletler Ligi, Vodafone ile işbirliği yaptı

Anadolu Ajansı
Yayın: 16.05.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Voleybol Milletler Ligi, Antalya'da düzenlenecek olan kadın voleybol karşılaşmaları kapsamında Vodafone ile işbirliği yaptı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, işbirliği çerçevesinde, gerçekleştirilecek her karşılaşmanın, skorların ve performansların istatistiğini takip etmek için en yeni teknolojiler kullanılacak. Dünya çapındaki yayıncılara Vodafone'un 5G şebekesi üzerinden iletilecek olan istatistikler, taraftarlara gerçek zamanlı veriler sunacak.

Vodafone, Antalya'da oynanacak karşılaşmaların maç teknolojileriyle entegrasyonunu sağlamaya öncülük edecek. Servis ve smaç hızı takibi yapılırken hakemlerin maç yönetimine katkı sağlayan animasyonları ve video destekleri sunulacak.

– “Sistemin internet ihtiyacını 5G üzerinden sağladık”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye CEO'su Engin Aksoy, Vodafone olarak, Voleybol Milletler Ligi döneminde de teknolojideki güçleriyle voleybola katkıda bulunmaya devam ettiklerini ve Antalya'daki maçlarda kullanılan ileri maç teknolojilerini sahiplendiklerini aktardı.

Aksoy, Antalya Spor Salonu'nda BTK izinlerini tamamladıklarını ve 5G'yi Antalya Spor Salonu'na kurduklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Sistemin internet ihtiyacını 5G üzerinden sağladık. Maçta bu teknolojiyle oluşturulan istatistiklerin ve ölçümlerin anlık olarak 5G ile dünyadaki diğer yayıncılara iletilmesini mümkün kılıyoruz. Böylece, Türkiye'de gerçekleşen uluslararası bir spor müsabakasının global çaptaki yayıncılara neredeyse sıfır gecikmeyle ulaşmasının yolunu 5G teknolojimizi kullanarak açtık. Bu çalışmalarımızın gelecek yıllar için bir örnek oluşturacağına inanıyoruz.”

Volleyball World Üst Yöneticisi (CEO) Finn Taylor da Voleybol Milletler Ligi'nin her yıl taraftar deneyimini daha üst seviyelere taşımak için çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Taylor, “Vodafone'un bu sezon Antalya'daki karşılaşmalara 5G teknolojisini entegre etmesi, teknolojik yeteneklerimizde önemli bir sıçramaya işaret ediyor. Gerçek zamanlı istatistikler ve verilerle yalnızca yayın deneyimini geliştirmekle kalmıyoruz, aynı zamanda sporun en iyi anlarını doğrudan sunarak taraftarların maçlara bağlılığını ve ilgisini de artırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

“Asırlık Tariflerle Karabük Lezzet Şenlikleri” Devam Ediyor

Yayın: 22.05.2024 16:49
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te üç gün sürecek olan, “Asırlık Tariflerle Karabük Lezzet Şenlikleri” ikinci gününde Safranbolu’da devam ediyor. Bugün yörenin asırlık lezzetlerden biri olan keşkek yemeği, Safranbolu’nun en güzel köyü Yazıköy’de yaklaşık 16 saat sonra konulduğu taş fırından çıkarıldı.

Safranbolu’da şenliğe ses getiren bando takımı eşliğinde kortej yürüyüşü düzenlendi ve Han Arkası Sokak’ta lezzet stantları açıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Karabük Valiliği’nin öncülüğünde gerçekleştirilen şenlikte Eskipazar, Yenice, Eflani ilçeleri ve Yazıköy’e ait yerel ürünlerin olduğu stantlar, vatandaşlardan ilgi gördü. Sivil toplum kuruluşları ve dernekler de şenliklere destek vererek renkli ve heyecan dolu bir programın hazırlanmasına katkı sağladı.

Yerel lezzetlerin tanıtıldığı şenliklerde, Karabük mutfağının en özel tarifleri ve yemekleri ziyaretçilere sunuldu. Ayrıca zerde, safranlı limonata ve lokum ikramları şenlik kapsamında yer aldı. Şenliğin son etkinliği, yarın Eskipazar Hadrianoupolis Antik Kentinde, saat 13.30’da başlayacak.

Karabük Lezzet Şenlikleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Karabük‘ün zengin kültür ve gastronomi mirasını tanıtmayı ve yaşatmayı amaçlıyor. Geleneksel lezzetlerin tadına bakarken yöresel kültürü deneyimleme fırsatı sunuyor. (Esra Oğuzkağan Özkan)

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ..