Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yaşa ve Yaşat Derneği ‘burs’ kampanyası başlattı

Yayın: 27.09.2022 15:08
Paylaş:
A+ A-

13 yıl önce birkaç gönüllü Kardemir işçisinin bir araya gelerek 5 üniversite öğrencisine maddi destek sağlamak için kurduğu Karabük Yaşa ve Yaşat Eğitim Geliştirme Derneği adından övgüyle söz ettirmeye devam ediyor.

Hiçbir maddi zorunluluğa dayanmadan gönüllülük esasıyla yapılan yardımlarla geride kalan süreçte yüzlerce öğrenciye burs imkanı sağlayan, spor ve sosyal sorumluluk alanlarında yaptığı etkinliklerle de kamuoyunda takdir toplayan Abdullah Küçüktepe başkanlığındaki Yaşa ve Yaşat Derneği Karabük’ün örnek Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olarak gösteriliyor.

Özellikle madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında üst üste düzenlediği etkinliklerle farkındalık yaratan Yaşa ve Yaşat Derneği yeni eğitim ve öğretim dönemine de burs kampanyası başlatarak girdi.

Dernek Başkanı Abdullah Küçüktepe ‘Bir Öğrenci de Sen Okut’ adını verdiklerini kampanyanın detaylarını paylaştı.

Yazılı açılama yapan Başkan Küçüktepe açıklamasında; “2009 yılından bu yana “Yaşa ve Yaşat” ailesi olarak Türk milletinin teminatı ve en önemli kaynağı olan gençlerimizin eğitim ve öğretimine, siz değerli destekçilerimizin maddi ve manevi yardımları derneğimiz tarafından ulaştırılmaktadır.

Destekçilerimizden ve hayırseverlerden gerekli ilgiyi göreceği inancıyla 2022/2023 eğitim öğretim döneminde “BİR ÖĞRENCİ DE SEN OKUT” kampanyası başlatmış bulunuyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yükseköğretime devam eden, derneğimize burs müracaatı yapan veya destekçimizin kendi belirlediği ihtiyaç sahibi öğrencilere sekiz ay aralıksız, aylık 350 lira olmak üzere burs verilecektir.

Kasım/2022 tarihinden Haziran/2023 tarihine kadar sekiz ay aralıksız devam edecek burs için aylık 350 TL olarak belirlenen kampanyaya duyarlı herkesi davet ediyoruz.

Kampanyamıza daha küçük miktarlarda bağış yapmak da mümkündür. Yapacağınız yardımlar tıp ve hukuk öğrencileri başta olmak üzere gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Katkı ve katılımlarınız için şimdiden teşekkür eder sağlıklı günler dileriz” ifadelerine yer verdi.

Yaşa ve Yaşat Eğitimi Geliştirme Derneği’nin ‘Bir Öğrenci de Sen Okut’ burs programına katkıda bulunmak için hesap numarası;

KUVEYT TÜRK – KARABÜK ŞB

TR53 0020 5000 0069 2008 3000 01

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”