Yatırım değerlendirme toplantısı yapıldı

Yatırım değerlendirme toplantısı yapıldı

Yayın: 11.07.2024 10:31
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valisi  Mustafa Yavuz Başkanlığında Bölge Müdürlerinin Katılımları İle “Yatırım Değerlendirme Toplantısı” Gerçekleştirildi. Toplantıya, ilçe kaymakamları, ilgili kamu kurumlarının bölge müdürleri katıldı.

Toplantıda, Karabük  genelinde yürütülen kamu yatırımları ve projeler masaya yatırıldı. Son durumlar değerlendirilirken, yeni yatırımlar ve yatırım planları da görüşüldü. Valimiz Mustafa Yavuz, yaptığı konuşmada kurumların yatırımlarına her zaman destek olacaklarını ve bu alanda iş birliği ve koordinasyonun büyük önem taşıdığını vurguladı.

Vali Yavuz  toplantıda: “Yatırımlar, Karabük’ün kalkınması ve gelişmesi için son derece önemli. Bu alanda tüm kamu kurumlarımız ve yatırımcılarımızla yakın bir iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Hedefimiz, ilimizin kalkınmasına katkıda bulunacak yeni yatırımlara imza atmak ve mevcut yatırımların en verimli şekilde tamamlanmasını sağlamaktır.” şeklinde konuştu.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük merkezli suç örgütüne yönelik “Kuyu-10” operasyonunda 6 zanlı tutuklandı

Yayın: 22.07.2024 21:24
Paylaş:
A+ A-

Karabük merkezli 3 ilde suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Karabük, İstanbul ve Ankara’da düzenlenen “Kuyu-10” operasyonunda yakalanan 11 zanlının işlemleri tamamlandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından zanlılardan 4’ü serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen S.Y, İ.Y. V.Y, Y. G, E.M. ve D.T. çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. Bu arada diğer bir şüphelinin de başka suçtan cezaevinde bulunduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Karabük, İstanbul ve Ankara’da düzenlenen “Kuyu-10” operasyonunda, 11 suç örgütü üyesi şüphelinin yakalandığını, zanlıların “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “yağma”, “nitelikli dolandırıcılık”, “kasten yaralama”, “tehdit” ve “uyuşturucu madde ticareti” suçlarını işlediklerinin belirlendiğini bildirmişti.

Operasyonda 4 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca, çok sayıda senet, pos cihazı ve doküman ele geçirildiğini belirten Bakan Yerlikaya, “Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.” ifadesini kullanmıştı.