Yeni Peugeot E-3008, 8 yıl veya 160 bin km garantiyle yola çıkacak

Anadolu Ajansı
Yayın: 31.01.2024 16:36
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Peugeot, E-3008 modelinin yeni versiyonuna 8 yıl veya 160 bin km garanti verecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Peugeot, sektördeki değişime hazır olmak için çalışmalarına hız veriyor. 2025'e kadar Avrupa elektrikli mobilite pazarının lider markası olmak için dönüşüme devam eden şirket, kapsamlı elektrikli araç yelpazesine sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Sıfır emisyonlu ulaşımı, erişilebilir, yalın ve konforlu hale getirmeye yönelik girişimlerini artıran şirket, müşterilerini bu dönüşümün bir parçası olmaya davet ediyor. Bu kapsamda şirket, Ocak 2023’te başlattığı E-Lion Day’in ardından 2024 için de gerçekleştireceği eylemlerini tanıttı.

E-Lion Day 2024 kapsamında Peugeot, 5 madde altında yeni stratejisini ortaya koydu.

Buna göre; şirket, tüm modellerinde tamamen elektrikli bir ürün gamı hazırlayacak, “Peugeot Allure Care” kapsamında yeni Peugeot E-3008 müşterilerine özel, belirli ülkelerde 8 yıl/160.000 km’ye kadar tüm elektrikli ve mekanik unsurları kapsayan bir program sunacak, tüm binek ve ticari araç müşterilerine ChatGPT teknolojisi sunulacak,

Stellantis Grubu’nun 4R stratejisi (yeniden üretim, onarım, yeniden kullanım ve geri dönüşüm) doğrultusunda döngüsel ekonomideki eylemlerini güçlendirecek, Born Free'yle yapılan ortaklıkla beraber eğitime önem verecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Üst Yöneticisi (CEO) Linda Jackson, şirketin E-Lion projesiyle tüm teknolojik birikimini ve ekiplerinin yaratıcılığını, tüm müşterilerinin sürdürülebilir ulaşıma erişmesi için seferber ettiklerini belirtti.

Yolu lider olarak açmak istediklerine işaret eden Jackson, “Günümüzde, Peugeot gibi bir markanın gelecek nesiller için daha sorumlu ve sürdürülebilir bir dünyaya her zamankinden daha fazla katkıda bulunması gerekiyor. Net Sıfır Karbon hedefimize ulaşma yolunda ilerliyoruz ancak oraya ulaşmanın farklı yolları var. Eğitimin daha sürdürülebilir bir dünyanın anahtarlarından biri olduğuna inanıyorum ve bu yüzden katkıda bulunmak istiyoruz.” dedi.

Peugeot Pazarlama ve İletişim Direktörü Phil York da programın elektrikli dönüşümüne destek sağlayacağını aktardı.

Peugeot Allure Care'le müşterilerin tamamen elektrikli Peugeot araçları benimseyeceğine inandıklarını ifade eden York, bu garanti programının ürünlerinin kalitesine duydukları güvenin kanıtı olduğunu belirtti.

Born Free Kurucu Ortağı Will Traver ise şirketinin, Peugeot’nun desteği ve kararlılığıyla, insanları ve çiftlik hayvanlarını korumak, doğal kaynakları muhafaza etmek, ve yaban hayatını korumak için stratejiler uyguladığını ifade etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun merkezli uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 kişi tutuklandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 02.03.2024 20:00
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun merkezli 3 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklandı.

Giresun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, sokak satıcılarının yakalanması ve uyuşturucu şebekelerinin deşifre edilip suçların önlenmesi amacıyla Giresun, Adana ve Samsun'da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda gözaltına alınan S.K, V.K. ve M.Y'nin üzerinde çeşitli miktarlarda esrar ve sentetik uyuşturucu ile 3 uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi.

Şüpheliler, polisteki işlemlerinin ardından Cumhuriyet savcılığına çıkarıldı.

Savcılıktaki sorguları sonrası sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüpheliler, “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan tutuklandı.