Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yenice’de altyapı mesaisi

Yayın: 19.09.2022 16:40
Paylaş:
A+ A-

Yaşanan sel felaketinde büyük ölçüde etkilenen ve bazı yerlerde hala yaraların sarılmaya devam ettiği Yenice ilçesinde, belediye ekiplerince alt yapı çalışmaları sürdürülüyor.

Hafta sonu gece geç saatlerde de devam eden çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı; “İlçemizde geçtiğimiz aylarda iki defa yaşadığımız sel afeti sonrası ilk günden bu zamana kadar meydana gelen hasarları ortadan kaldırmak ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için başlatmış olduğumuz çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.

Ani ve şiddetli yağışlarda taşkınlara neden olan bölgelerde olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla etkin çözümler üretmeye ve kapsamlı çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz. Üç kritik noktamızdan biri olan Merkez Mahallesi İncedere Caddesinde yağmur suyu birikintilerini önlemek amacıyla Pazar günü altyapı çalışması başlattık. İş makinalarımız ve tüm ekibimizle bu bölgede yağmur suyu tahliyesi için yeni büzler yerleştiriyoruz.

Bu bölgede çalışmalarımız devam etmektedir. Diğer kritik bölgelerimizden biri olan Lokum Evleri üst bölümü olan İsmetpaşa Mahallesi ana yolunda da aşırı yağışların yol açacağı taşkınları önleme adına çalışma yaparak tamamladık ve burayı rahatlattık.

Yağışlardan büyük zarar gören Atatürk Mahallesi Kum Tarla Mevkiinde de projemizi yaparak bir çalışma başlatacağız. İlçemizde meydana gelen aşırı yağışlar sonucu oluşan su baskınlarını önlemek adına başlatmış olduğumuz çalışmalarımızı inşallah en kısa sürede tamamen tamamlayacağız” dedi (Ramazan Öztürk)

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”