Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yenice’ye 25 Yataklı Hastane

Yayın: 14.08.2015 10:24
Paylaş:
A+ A-

Yenice Devlet Hastanesi Binası İnşaatı başladı.

İhalesi geçtiğimiz Nisan ayında tamamlanan Yenice Devlet Hastanesi, bodrum, zemin artı 2 kat olacak. Katların toplam inşaat alanı 8000 m2 olacağı bildirilirken,hastane inşaatını yapacak firmanın, şantiyesini kurup temel kazı çalışmalarına başladığı öğrenildi.

Mevcut hastane binası ile Yenice Kapalı Spor Salonu arasındaki 10.000 m2 lik alana yapılan yeni hastanenin 25 yataklı olacağı bildirilirken, yapılacak yeni hastane odalarının tek yataklı olacağı ve günümüz şartlarına göre içinde banyosu,  wc,  telefonu, buzdolabı ve televizyonu olacak şekilde dizayn edileceği öğrenildi. İnşaatın 1 yıl da bitirebileceği gelen haberler arasında yer aldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Salıpazarı’nda engellilere yönelik eğitim düzenlendi

Yayın: 28.09.2023 08:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Salıpazarı ilçesinde Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından engellilere yönelik “Turizme Yönelik Ahşap Hediyelik Eşya Üretimi Önemi ve Pazarlanması” ile ilgili seminer düzenlendi.

Salıpazarı Engelliler Derneği'nde düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan Sezgin Duman, kırsal turizmde turistik ürün olarak hediyelik eşyaların değerlendirilmesine katkıda bulunmak, katılımcıların kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak amaçlarıyla engelli bireylere bilgi verdi.

Eğitim sonunda eğitmen Sezgin Duman'a, Salıpazarı Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Arslan tarafından teşekkür belgesi verildi.

Eğitime, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı YEG Başkanı Hakan Şahin, Belediye Meclis Üyesi Yücel Kaya ve Salıpazarı Engelliler Derneği üyeleri katıldı.