Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yıldırım “ İlk aylık 1 Nisan’dan İtibaren Alınacak”

Yayın: 05.03.2023 13:49
Paylaş:
A+ A-

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü İsmail Yıldırım,” Eemeklilikte yaşa takılalar ile ilgili kanunu Resmi Gazetede yayınlanmasından sonra, emekli olanların, Mart ayı içinde herhangi bir tarihte başvurusunu gerek e-devlet üzerinden veya gerekse manuel olarak gelip başvuru yapması halinde herhangi bir hak kaybı olmayacak ilk aylığını 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere almaya başlayacak hatta Ramazan Bayramı münasebetiyle de ilk ikramiyeye de sahip olmuş olacaklar” dedi

Sosyal Güvenlik Kurumu Karabük İl Müdürü İsmail Yıldırım, aldıkları önlemlerle emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin kanunun Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından başvuru yapan vatandaşların müdürlüklerde yoğunluk oluşturmasını engellediklerini belirtti.

EYT çerçevesinde emeklilikte yaşa takılan vatandaşların işlemlerini başlattıklarını ifade eden Yıldırım, “Sosyal Güvenlik Kurumu Karabük İl Müdürlüğü ve Safranbolu Merkez Müdürlüğünde ilk günden itibaren bir talep arzı oldu dolaysıyla bizde gerekli önlemlerimizi aldık vatandaşlarımızı ilk karşılama noktasında doğru bir şekilde karşılayarak taleplerinin doğru bir şekilde işleme alınması noktasında formların doldurulmasına yönelik desteklerimizle bunları aldık ve hızlı bir şekilde de kayda alarak formları işlemleri yürütüyoruz. Dolaysıyla Karabük İl Müdürlüğü ve Safranbolu’da talep olsa da herhangi bir kuyruk oluşmaksızın bu işlemleri yürütmeye devam ediyoruz” dedi.

İLK AYLIK 1 NİSANDAN İTİBAREN ALINACAK

3 Mart resmi gazetede yayınlandıktan sonra talepler alınmaya başlandı” diyen Yıldırım, “Ayın başı ve ayın sonu arasında bir fark yok. 3 Mart’ta da talepte bulunan bir vatandaşımızın aylık başlama tarihi 1 Nisan olacağı için gecikmiş bir durum söz konusu değil bir paniğe gerek yok. Mart ayı içinde herhangi bir tarihte başvurusunu gerek e-devlet üzerinden veya gerekse manuel olarak gelip başvuru yapması halinde herhangi bir hak kaybı olmayacak ilk aylığını 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere almaya başlayacak hatta Ramazan Bayramı münasebetiyle de ilk ikramiyeye de sahip olmuş olacaklar.Şuanda herhangi bir sorun gözükmüyor, gerekli önlemimizi aldık şimdiden emekli olacak vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.(Sadık Arslan)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”