Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yılın Ebe ve Hemşiresi Ödüllerini Aldılar

Yayın: 16.05.2015 10:10
Paylaş:
A+ A-

1.si düzenlenen Karabük Hemşirelik Sempozyumundan önce seçilen Yılın ebe ve Hemşiresi ödüllerini Karabük Valisi Orhan Alimoğlu nun elinden aldılar.

Karabük Üniversitesi Bektaş Açıkgöz Konferans salonunda gerçekleştirilen sempozyum öncesi bir açıklamada bulanan Karabük Valisi Orhan Alimoğlu “Kutsal bir meslek olan hemşirelik mesleği ile ilgili bugün burada bazı değerlendirmeler yapılacak burada çıkan sonuçlara göre bizlerde var olan uygulamaları değiştirebilelim. Hemşirelik mesleği oldukça önemli ve güzel bir meslek ve aynı zamanda vazgeçilmezdir. Ancak biraz daha gelişmeye ihtiyacımız var, iletişim oldukça önemli, hemşirelik mesleği öyle bir meslek ki biraz psikolog biraz sosyolog biraz da filozof olmak lazım. Hemşirelerimizin gün ve haftalarını kutluyor seçilen arkadaşlarımıza da meslek hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Yılın Hemşiresi Aynur Çiftçi ve Yılın Ebesi Fatma Özcan belgelerini Karabük Valisi Orhan Alimoğlu nun elinden aldılar.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

19 Mayıs Belediye Lideri Topaloğlu, Fen ve Tabiat Okulu’nu ziyaret etti

Yayın: 23.09.2023 00:00
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – 19 Mayıs Belediye Lideri Osman Topaloğlu, Fen ve Tabiat Okulu'nu ziyaret etti.

Eğitim öğretime 2 Ekim'de başlayacak okulun koordinatörü Levent Duman'dan bilgi alan Topaloğlu, öğrencilerin yapacakları faaliyetler, okul dışı öğrenme ortamlarından yararlanmaları, çağın gereklerine uygun kurulan atölyelerde bilimsel çalışmaları uygulamalı gerçekleştirmeleri ve tabiat şuuruna sahip olmaları okulun değer taşıdığını söyledi.

Ondokuzmayıs Fen ve Tabiat Okulu'nun ilçeye ve çocuklara güzel olması temennisinde bulunan Topaloğlu, “İlkokul öğrencilerinin bilimle, sanatla, el sanatları ve toprakla iç içe olabileceği, akademik eğitimin yanı sıra eğlenceli aktivitelerle teoride öğrendiklerini pratikte hayata geçirebileceği bir ortam olacak. Geri dönüşüm sanat, ekolojik tarım uygulamaları, tabiat ve ömür, müzik, akıl ve zeka oyunları ve bilim atölyelerinin yer aldığı yerleşkede öğrenciler, yıl boyunca kümeler halinde atölye çalışmalarına ve etkinliklere katılabilecek.” dedi.

Ziyarete 19 Mayıs İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ömer Demirkol da katıldı.