Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yıllık İşletme Cetvelleri İçin 30 Nisan Son Gün

Yayın: 04.04.2015 12:41
Paylaş:
A+ A-

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunun 5.Maddesi gereğince, Sanayi Sicil Belgesi sahibi sanayi kuruluşlarının bir önceki yıla ait ‘Yıllık İşletme Cetveli’ni her yılın ilk 4 dört ayı içerisinde vermeleri gerekmektedir.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu; “Sanayi Sicil Belgesi sahibi sanayi kuruluşlarının bir önceki yıla ait ‘Yıllık İşletme Cetveli’ni her yılın ilk 4 dört ayı (Nisan ayı sonuna kadar) içerisinde ve Yıllık İşletme Cetvellerinin, http://karabuk.sanayi.gov.tr/ adresinde yer alan E-Hizmetler bölümünde Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden ve https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adreslerinden Elektronik ortamda verilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda; Sanayi Sicil Belgesi sahibi işletmeleri 2014 yılına ait Yıllık İşletme Cetvelini 30/04/2015 tarihine kadar yukarıda belirtilmiş olan web sayfasında yer alan Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda gönderilmelidir. Yıllık İşletme Cetvelini süresi içinde vermeyen işletmelere, 06.05.2003 tarih ve 25100 sayılı Resmi gazetede yayımlanan bazı Kanunlardaki cezaların idari para cezasına dönüştürülmesine dair kanunun 1.Maddesinin 19.fıkrası gereği; 835 TL idari para cezası uygulanacaktır. Sanayicilerimize idari para cezasının uygulanmaması için biran önce 2014 yılı Yıllık İşletme Cetvelleri göndermeleri gerekmektedir ” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.