Yıllık İşletme Cetvelleri İçin 30 Nisan Son Gün

Yıllık İşletme Cetvelleri İçin 30 Nisan Son Gün

Yayın: 04.04.2015 12:41
Paylaş:
A+ A-

6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunun 5.Maddesi gereğince, Sanayi Sicil Belgesi sahibi sanayi kuruluşlarının bir önceki yıla ait ‘Yıllık İşletme Cetveli’ni her yılın ilk 4 dört ayı içerisinde vermeleri gerekmektedir.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu; “Sanayi Sicil Belgesi sahibi sanayi kuruluşlarının bir önceki yıla ait ‘Yıllık İşletme Cetveli’ni her yılın ilk 4 dört ayı (Nisan ayı sonuna kadar) içerisinde ve Yıllık İşletme Cetvellerinin, http://karabuk.sanayi.gov.tr/ adresinde yer alan E-Hizmetler bölümünde Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden ve https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adreslerinden Elektronik ortamda verilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda; Sanayi Sicil Belgesi sahibi işletmeleri 2014 yılına ait Yıllık İşletme Cetvelini 30/04/2015 tarihine kadar yukarıda belirtilmiş olan web sayfasında yer alan Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda gönderilmelidir. Yıllık İşletme Cetvelini süresi içinde vermeyen işletmelere, 06.05.2003 tarih ve 25100 sayılı Resmi gazetede yayımlanan bazı Kanunlardaki cezaların idari para cezasına dönüştürülmesine dair kanunun 1.Maddesinin 19.fıkrası gereği; 835 TL idari para cezası uygulanacaktır. Sanayicilerimize idari para cezasının uygulanmaması için biran önce 2014 yılı Yıllık İşletme Cetvelleri göndermeleri gerekmektedir ” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.