Yol Ve Kaldırımların Durumu İçler Acısı

Yol Ve Kaldırımların Durumu İçler Acısı

Yayın: 06.01.2016 10:49
Paylaş:
A+ A-

Menderes caddesi İstasyon bölgesinde ki yolun en ufak bir yağmur yağışında gölete dönüştüğü belirtiliyor.

Defalarca gündeme getirilen ancak Karabük belediye yetkililerinin bir türlü umursamadığı Menderes caddesi İstasyon bölgesinde ki yolda oluşan su birikintisinin yol kenarında bulunan esnaflar ve araç sahiplerini bezdirdiği haber veriliyor.
Diğer yandan Karabük şehir içi trafiğinin geçtiği Menderes caddesinde oluşan su birikintisinin yanı sıra bu yolun yine İstasyon bölgesinden başlayarak eski balık pazarı mevkiine kadar delik deşik olduğuna dikkat çeken ilgili kişiler,son aylarda Karabük belediyesinin şehri kaderine terk ettiğini ve doğru düzgün hizmet verilmediğini ifade ediyorlar.

Vatandaşlar ayrıca; şehir içi cadde ve kaldırımlarının Allah’a emanet bir şekilde olduğuna dikkat çekerek, “yürünecek yol ve kaldırım kalmadı maalesef.Yürürken şimdi mi düşeceğiz,biraz sonra mı düşeceğiz diye tereddüt içerisindeyiz.Belediye yetkilileri buraları görmez mi,yoksa bilinçli olarak mı yapmıyorlar.Yaptıkları köprülerle övüneceklerine önce şu cadde ve sokakların haline baksınlar.Şehri beton yığınına çevirmekten başka birşey yaptıkları yok.Şehir içi trafiğinin durumu ortada.Yapılan hiç bir işin vatandaşa hayrı yok” ifadelerinde bulunuyorlar.

4 kişi görüş bildirdi

 1. Kaldırımda düşen ve Bela Anan bir kadın

  Köprübaşından çarşıya girilen tarafta kordana giriş olan yerde bir hanımefendi çıkıntıya takılarak düştü. sonra dizlerinin üstünden bela….. okuyarak kalkarak yürüdü. bundan 6 -8 ay önceydi sanırım

  Gerçekten belediye hizmetlerinde önemli ve sürekli olması gereken hizmetler çok önemlidir. ne yaparsanız yapın bunlar belli bir düzen, mühendislik, standart ve denetim olmazsa diğer yapılanlar görünmez ve hiçbir fayda vermez… Çok zaman kaybı malesef

 2. Karabük Düşmanı

  Şirinevler Mahallesinde hiç kaldırım yok.Sözüm ona Karabük ün en iyi mahallesi ama o kadar iç içeki apartmanlar düzensiz yapılmış ki hiçbirinde otopark yok .Bütün mahalleli arabasını yola park ediyor, dolayısı ile kaldırım da yok.Kaldırım yapılsa arabaları park edecek yer yok.Özellkle akşam vakti insanlar yolun içinde yürüyor.Yetkililerden derhal Şirinevler Mahallesine kaldırım yapmasını bekliyoruz arabası olan arabasını park edecek yer bulsun .

 3. 5000 EVLERDEN

  Bu haberi yapan arkadaşı kutlamak isterim. çok doğru yerinde bir haber yapmış gerçektende Karabükün hali içler acısı sadece menderes caddesi istasyon mevkii değil,yeni mahalle bayır mahalle, cuma pazarı,ankara caddesi, 5000 bin evler mahallesi yani kısacası her mahalle böyle yol ve kaldırım açısından sıfır yanı her yer delik deşik yama yapılan yerlerde doğru düzgün bir şekilde yapılmıyor.Ya yarım yapılıyor, yada baştan savma ypılıyor.arabası olan vatandaşlarımız çok iyi bilir karabük te çevre yolundan yani karabük safranbolu arasındaki yoldan başka tüm yolların asfaltı kalitesiz bir şeklde yapıldığından şu kış mevsiminde delik deşik olmuş şekilde vatandaş bu yollardan muzdarip. sayın belediye yetkilileri uyuyormu? SORMAK LAZIM….

 4. Adnan

  Buraya bir de merkeze en yakın nokta olan cevizkentin kaldırımları ekleyelim.Sn.başkan kaldırm seviyesinin altında kalan korkulukları yapmama inadından belediye vazgeçmeli.bugüne kadar can yanmadıysa bundan sonra yanmayacak anlamına gelmez.DEfalarca oraya geldiniz.gereğini yaptırın artık.Çocukların yaşlıların ayaği takılsa doğrudan derenin içine düşerier.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu