• Haberin Tarihi: 15 Eylül 2019
  • Bu haber 223 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Vali Fuat Gürel, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıda il merkezinde faaliyet gösteren Kamu ve Özel Öğrenci Yurt İşletmecileri ile bir araya gelerek taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Karabük Polisevinde düzenlenen toplantıya Vali Fuat Gürel, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, KYK Temsilcileri, İl Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, Karabük Özel Öğrenci Yurtları Derneği Başkanı Mehmet Kalem ve MEB bağlı diğer yurt temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Fuat Gürel, “2019-2020 Eğitim Öğretim yılı bu hafta itibariyle başladı, Üniversitemizde Pazartesi günü açılıyor. İlimize üniversite eğitimi için gelen gençlerin büyük bir bölümü devlet ve özel Yurtlarımızda kalacak. Belki sizlerin bize iletmek istediği sorunları vardır veya bizlerin sizlere söylemek istediklerimiz vardır, tüm bunları konuşmak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarımızda 10 bin 900 öğrenci kapasitemiz var. Bu kapasitenin de büyük bir çoğunluğu dolacaktır. Bunun yanında ilimizde 9 bin 400 kapasitelide özel yurtlarımız var. İlimize gelecek olan gençlerimiz bulundukları yaş itibari ile karşılaştıkları olaylara çok farklı reaksiyon göstereceklerdir. Gençlerimiz kendi seyrinde giderse sıkıntı çıkmaz ama farklı kişiler tarafından farklı müdahaleler olursa sıkıntı yaşayabilirler. İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü arkadaşlarımız tarafından sizlere sunumlar yapacaklar, geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim.”diye konuştu.

Vali Gürel’in konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Şube Müdürleri tarafından Özel ve Kamu Öğrenci Yurt İşletmecilerine bilgilendirme yapıldı.

Toplantı Özel ve Kamu Öğrenci Yurt İşletmecilerinin taleplerini ve sorunlarını dile getirdikleri soru cevap ve karşılıklı fikir alışverişi şeklinde devam etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın