DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4710250,74%
Karabük
23°

AÇIK

20:31

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (4.Nisan.2016)

ABONE OL
4 Nisan 2016 09:51
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK PARTİ İL GENEL MECLİS BAŞKANLIK SEÇİMİ İÇİN “GRUP KARARI ALMIŞ VE UYMAYAN ÜYELER..” SONUÇLARI..!!
AK Parti,Karabük İL GENEL MECLİSİ Başkanlık Seçimi ve yapılacak diğer SEÇİMLER için İL GENEL MECLİS Grubunda “GRUP KARARI ALMIŞ..” ancak,alınan bu GRUP KARARINA uymayan Üyeler olmuş..
Biz bu konuyu birkaç kez yazdık.
MUHALEFET ÜYELERİNE DİKKAT EDİN MESAJI VERDİK.
Bazı Okurlarımızın da belirttiği gibi,sonuç tahmin ettiğimiz yönde gelişti,AK Parti çok ciddi bir darbe yedi,zira,AK Parti GELENEĞİNDE bu tür gelişmeler olmazdı/olmamıştı/olacağını da kimse beklemiyordu.
Sayın AHMET SÖZEN,kendisi gibi AK Partili 3 İL GENEL MECLİS Üyesi’nin desteğini alarak ve alındığı belirtilen GRUP KARARINA uymayıp İL GENEL MECLİS Başkan Adayı oldu.
MUHALEFETİNDE DESTEĞİ İLE SEÇİMİ KAZANDI.
AK Parti,ne yapacak acaba,bunu merak ediyoruz.
Kimi çevreler DEMOKRASİ KAZANDI diyerek,yapılan seçimi kabul etmek gibi bir tutum izleyeceklerdi,bunu iddia ederek hareket edenlerin bir haklılık payı vardır elbet.
Ancak ;SİYASİ PARTİLERİN GRUP KARARI DA ÖNEMLİDİR.
Özellikle AK Parti bu konularda hayli duyarlı davranır,ÜST İRADENİN tavrına rağmen İL/İLÇE Başkanı veya diğer KADEMELERE Aday olarak kazanan birçok isim daha sonra görevlerinden alınmıştır.
BAKALIM BU KEZ NELER GELİŞECEK..!!

AK PARTİ “İL GENEL MECLİS ÜYELERİ ARASINDA YAŞANAN DİSİPLİNSİZ TAVRI NASIL KARŞILAYACAK..” GÖRECEĞİZ..
AK Parti İL GENEL MECLİS Üyeleri arasında yaşanan GRUP KARARINA uymamak yolunda ki DİSİPLİNSİZ tavrı/tutumu bakalım nasıl karşılayacak.
BUNU BİRLİKTE GÖRECEĞİZ.
İL GENEL MECLİSİ’NDE alınan GRUP KARARI uyarınca İL GENEL MECLİS Başkan Adayı Sayın HASAN YILDIRIM’A 13 oy çıkması gerekirken 7 oy çıkmıştır.
DEMEK 6 İL GENEL MECLİS ÜYESİ KARARA UYMAMIŞ.
4 MUHALEFET Üyesinin,Sayın AHMET SÖZEN’E oy verdiğini kabul ettiğinizde,kendi oyu ile birlikte,AK Partili Üyelerden 3 oy daha almıştır Sayın SÖZEN.
İKİ OY GEÇERSİZ SAYILMIŞTIR..
O OYLARINDA AK PARTİLİ OLDUĞU KESİN.
Zira GRUP KARARI UYGULANSA Sayın HASAN YILDIRIM’A 13 oy çıkması gerekirdi,oysa ki çıkan oy sayısı 7 ve demek ki 6 Üye karara uymamıştır.
AK Parti şimdi nasıl bir tutum izleyecek acaba..?
Olayı GÖRMEZDEN GELMEYECEĞİ kesindir AK Parti’nin.

AK PARTİ İL GENEL MECLİS ÜYELERİ “GRUP KARARINA UYMAMAYI NASIL İZAH EDECEKLERDİR ACABA.?” BU ÖNEMLİ
AK Parti İL GENEL MECLİS Üyeleri alınan/alındığı ileri sürülen GRUP KARARINA uymamışlardır,eğer Sayın HASAN YILDIRIM 4 Muhalefet Üyesinden HİÇ OY ALAMADI ise AK Parti 6 fire vermiştir.
MUHALEFETTEN OY ALDI İSE FİRE DAHA FAZLADIR.
Biz Sayın HASAN YILDIRIM’IN Muhalefetten hiç oy almadığını varsayalım,GRUP KARARINA Uymayan 6 Üye bu tutum ve tavrını nasıl izah edecektir acaba..?
Sayın HASAN YILDIRIM döneminde BAŞARILI değilse,GRUP KARARINDA neden “TEKRAR BAŞKAN ADAYI Sayın HASAN YILDIRIM OLSUN..” diyerek oy vermişlerdir.
“ÜZERİMİZDE BASKI OLUŞTURULDU,O YÜZDEN..” demek mümkün mü,bu yönlü bir savunma yapmak mümkün mü,böyle bir gerekçe öne sürecek isim var mıdır..?
SİYASİ PARTİLER içinde GRUP KARARLARI çok önemlidir,özellikle,AK Parti bu tür gelişmelere karşı çok ama çok duyarlı bir tavır içinde görüldüğüne göre,bu iş PARTİİÇİ Mekanizmaları mutlaka çalıştıracaktır..
AK PARTİ İÇİ BİRDEN DALGALANDI BU OYLAMA İLE..
Parti içi muhalefet gibi duran,Parti içinde gelişebilecek bir dizi aksiyonlarla, GÖREVE GELEBİLECEĞİNE inan kesimler bu konuyu köpürteceklerdir mutlaka ve öyle de yapıyorlar zaten.
İL GENEL MECLİS BÜNYESİNDE YAŞANAN GELİŞME ÖNEMLİ.
Bunun bir dizi ARTÇI SARSINTISI olacaktır..!!

HAVAALANI OLAYI GÜNDEMDEN KALKINCA SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU VE GÖNDEREN RUSUMU İLE YORUM
Karabük HAVAALANI hayalinden vazgeçti sayılır,Rektör Sayın REFEK POLAT bunu bir fantezi olarak kabul edip “GÜNDEMİMİZDE BU KONU YOK..” dedi,bir başka KARŞI GÖRÜŞ çıkmadı ortaya.
HAVAALANI OLMAYINCA SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU’NUN kapanması gerekir elbet,şu ana kadar ÖĞRENCİ almayan bu YÜKSEKOKULUN kapatılması gerekecektir..
Geçtiğimiz gün,GÖNDEREN rumuzu ile HER TELDEN Köşesine YORUM ATAN bir Okurumuz,SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU için hayli enteresan bir öneri getirmiş.
“BU YÜKSEKOKUL KAPATILMASIN..” diyor Okurumuz..
“YENİCE İLÇESİ’NE AÇILSIN..” diyor.
“BÖYLECE YENİCE SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU,SALTUKOVA’DA BULUNAN HAVAALANI’NA İŞLERLİK KAZANDIRIR..” diyor..
ALT YAPI OLARAK orasının kullanılabileceğine işaret ediyor..
GÖNDEREN Rumuzu ile YORUM yollayan Okurumuzun önerisi bize de OLABİLİR gibi geldi ve son kararı verecek olan ETKİLİ/YETKİ Makamlardır elbet..
Okurumuza teşekkür edelim,çok güzel bir öneri getirmiş..

ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ “GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ARTTIRIYORLAR..” VE X-RAY CİHAZI OLMAYANLAR İZLENİYOR
Dünya genelinde ve Ülkemiz özelinde yaşanan vahşi terör olayları önlemler alınmasına yol açıyor ve bu bağlamda insanların daha toplu halde bulundukları alanlar/mekanlar GÜVENLİK AÇISINDAN elden geçiriliyorlar.
ÖRNEĞİN ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİ BU KAPSAMDA..
ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİNİN,giriş yerlerine X-RAY CİHAZI KONULMASI için uyarılar hızlandı ve bu anlamda birde zorunluluk getirdi sanıyoruz.
KARABÜK’TE ONEL AVM’DE X-RAY CİHAZI VAR..
KARES ALIŞ VERİŞ MERKEZİ sanıyoruz siparişlerini vermiş..
KARES ALIŞ VERİŞ MERKEZİ’NDE giriş ve çıkış yapılan KAPI birden fazla ve X-RAY Cihazları tüm kapılara konulacak elbet ve bu anlamda gerekli siparişlerin verildiği belirtiliyor..
TERÖRÜN YARATTIĞI KORKU HAVASI DAĞILIYOR GERÇİ..
İnsanlar peş/peşe gelen saldırıların yarattığı korkulardan sıyrılıyorlar artık.

ARAÇ ÇAYI KENARINDA Kİ ÇİRKİN GÖRÜNTÜNÜN GİDERİLMESİNİ KARABÜK BELEDİYESİ ÜSTLENDİ VE ÇALIŞMALAR
ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKAN YIRDIMCISI Sayın MEHMET CEYLAN ile ORMAN ve SU İŞLERİ BAKAN YARDIMCISI Sayın HARUN TÜFEKÇİ geçtiğimiz hafta sonu Karabük’e geldiler.
KARABÜK BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİLER.
Belediye ziyareti sırasında ARAÇ ÇAYI’NIN çirkin görüntüleri gündeme geldi ve hatta “BİR GAZETECİ BÜYÜĞÜMÜZ BU KONUYU SIK/SIK GÜNDEME GETİRİYOR/HATIRLATIYOR..” şeklinde konuşmaların olduğunu da anlatıyorlar.
ARAÇ ÇAYI’NIN etrafı temizlenecek..
Bunu KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI Sayın RAFET VERGİLİ üstlenmiş sanıyoruz ve Belediye Birimlerine de bu yönde gerekli talimat verilmiş,o çirkin görüntüler kısa süre içinde giderilecek.
GİDERİLECEK,ancak,GEÇİÇİ SÜRE İÇİN GİDERİLECEK.
ZİRA,YUKARILARDAN YİNE PİSLİKLER GELECEK.
ARAÇ ÇAYI’NDA sular yükseldiği zaman,yukarılardan gelen poşet,naylon torba hatta bildiğiniz evlerde kullanılan DİVAK/ESKİMİŞ KOLTUK Takımları yeniden kirletecek,yeniden berbat görüntüler ortaya çıkacaktır.
BUNUN KÖKLÜ ÇÖZÜMÜ VATANDAŞIN DUYARLI OLMASINDA.
İnsanımız çevreye karşı öylesine hoyrat,öylesine kirletici davranıyor ki,bu anlayış yıkılmadıktan sonra,gerisi hava/civa,ne kadar temizlerseniz temizleyin TEMEL KİRLETİCİ VATANDAŞ,temizlik oralardan başlamalı.
BU NASIL SAĞLANABİLİR SİZCE..?
ESAS OLARAK BU SAĞLANMALI..

ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI SAYIN CENGİZ GÜL “KARABÜK VE KARDEMİR SENDİKAMIZIN HASSASİYETİDİR.”
3 NİSAN KARABÜK’ÜN KURULUŞ Törenlerine katılmak üzere Karabük’e gelen ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL cumartesi günü gazetemiz bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulundu.
Uzun süre sohbet ettik,hasret giderdik.
Sayın CENGİZ GÜL ve Sayın RECEP AKYEL ile uzun süre sohbet ettik,hasret giderdik,güldük,şakalaştık ve bu arada Sayın CENGİZ GÜL bir kırgınlığını,dile getirdi.
Öncelikle “ABİ BENİM KİŞİSEL OLARAK,SENDİKAMIZIN TÜZEL KİŞİLİK OLARAK KARABÜK’E VE KARDEMİR’E BAKIŞI HEP OLUMLU,HEP POZİTİF OLMUŞTUR..” diyerek “BU YÖREDE BUNU EN İYİ BİLEN İSİMLERİN BAŞINDA SEN GELİRSİN..” dedi.
Sonra da “BİR PANEL DÜZENLENMİŞ.BİRÇOK İSİM ARASINDA SENDİKAMIZIN ADINA BİR İSİM BULUNMASI GEREKMEZ MİYDİ..?” diye sordu.
Olayın üzerinde fazla durmadı,ama,kırgınlığını belli etti.
Kırılmakta da YÜZDE/YÜZ HAKLI Sayın GÜL.
İSDEMİR noktasında yaşanan SENDİKAL GELİŞMELERİ anlattı,YEREL MAHKEMEYİ kazanmışlar,YETKİ SAYISI konusunda en küçük bir tereddüt taşımadıklarını anlattı.
“ÖRGÜTLENMELERİMİZ HER YERDE BAŞARI İLE SÜRÜYOR..” bilgilerini verdi ve ÇELİK-İŞ Sendikasının “TÜRK SENDİKAL HAYATINDA CİDDİ BİR YERİ OLDUĞUNA,SÜREKLİ BÜYÜDÜĞÜNE İLİŞKİN BİLGİLER VERDİ..” Sayın CENGİZ GÜL.
SİYASET-KARDEMİR ilişkilerinin çok ILIMAN BİR HAVA içine girdiğini anlattı,bu alanda Sendika olarak,bireysel olarak her türlük katkının verilmesine çalıştıklarına işaret etti.
Sayın GÜL ve Sayın AKYEL ile uzun süre sohbet ettik.
Hasret giderdik.

ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI SAYIN CENGİZ GÜL “KARDEMİR SİYASETE KARŞI BAKIŞINI DEĞİŞTİRMELİ…”
ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL ile Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Sayın RECEP AKYEL geçtiğimiz cumartesi günü Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulundular.
Uzunca bir süre sohbet ettik.
ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL,KARDEMİR Yönetiminin ve Profesyonel Yönetici kadrosunun SİYASETE KARŞI yeni bir tutum ve bakış geliştirmesi gerektiğini söyledi.
Sonra da geçtiğimiz yılın YAZ AYLARINDA CHP Milletvekillerinin KARDEMİR’E alınmamasının tetiklediği olaylara değinerek “BAKIN OLAY NEREDEN/NEREYE SAVRULDU..” dedi.
Sayın CENGİZ GÜL Siyasetçi kadroların KARDEMİR’E işçiye SİYASİ PROPOGANDA yapmamak,KONUŞMA/MİTİNG GÖSTERİ DÜZENLEMEMEK kaydı ile KARDEMİR’E girmelerinin,gezmelerinin,bilgilendirilmelerinin,ziyaret etmelerinin gerektiğine işaret etti.
2015 YILININ YAZ AYINDA CHP HEYETİ ALINMAMIŞTI.
DAHA SONRA,aynı tavır sürdürülünce,büyük sıkıntılar çıktı şeklinde görüşler veren ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL,gelecekte de bu tür sıkıntıların olmaması için ORTAYA BU KONU İÇİN CİDDİ BİR SİSTEM KONULMALI görüşlerini dile getirdi..
KARDEMİR’İN SİYASET KURUMU İLE İYİ OLMASININ yararlarına dikkat çeken ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL,bunun bir sisteme oturtulmasının yararlarına işaret etti.
Söyledikleri gerçekten çok ama çok haklıydı Sayın GÜL’ÜN..
Son dönem yaşananları hepimiz iyi hatırlayalım..
Bu sistem mutlaka köklü biçimde kurulmalı,değil mi..?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (6)
 • Cemil arseven

  Vay be Siyaset böyle yapılır
  Önce Osman kahveci yönetime
  Sonra Ak Çetin Baştemsilciliğe
  Sonra
  Seyredelim bakalım
  Şubeye hangi Ak gelecek
  Galiba birileri avucunu yalayacak
  Bazıları yazın sıcağında Çaycuma yoğurdundan ayran içmeyi bekliyor Acaba

 • Cemil arseven

  Alınteri Senin Gibi düşünenler yüzünden 1 gecede 3000 kişi tırt metale geçti.

 • kastamonu çayı ve bakımı temizliği

  Kastamonu çayı şehir içinden geçiyor düzenlemesi yapılmış temizliği de mutlaka rutin şekilde yapılıyordur. Bırakın ekonomik olarak değerlendirilmesini, o artık siyasi bir hesap oldu muhtemelen.
  İstanbul kanal projesi devletin cebinden bir kuruş harcanmayarak yap işlet sat ile planlanıyorsa burasıda bu şekilde yapılır bir şirket bile yapabilir dükkanları satar kar eder.
  Yinede Belediyenin bunu üstlenmesi olumlu ve doğru bir yaklaşım olmuş en azından görsel görüntü olarak bir düzene sokulur zemini düzeltilirse akışı durgunlu hesaplanıp yayılıp etrafında düzenlense vatandaş da düzenli yeri korumakta daha duyarlı olur. Köprü başı etrafımda çok pis köprü görünümde.

 • Alın teri

  Hic kimse sunu veya bunu bahane ederek kardemirde başka bir sendikal düşünceyi aklına bile getirmesin.bizler sendikamizdan ve özellikle genel merkezimizin DİK DURUSUNDAN çok memnunuz.delege olamazsam sendikacı olamazsam başka sendika gelir dangalakligina haysiyetsiizligine kardemir işçisi gereken cevabi tokat gibi verecektir.sendikal cinler kış kış.

 • yiğit

  ahmet abi nasılsın iyimisin inşaallah iyisindir biz iş akti fesihlerin 350 davaları ne durumda bilgilerinize sıgınırız teşekkür ederim saygılar

 • KEŞKE SORSAYDIN ABİ

  2017 YILI ÇELİK-İŞ SENDİKASININ KONGRE YILI BUNUN İÇİN DELEGE SEÇİMLERİ YAPILACAK.EYER BU SEÇİMLER BASKI ALTINDA YAPILIRSA KAPIDA BEKLEYEN TÜRK METAL ZİL TAKIP OYNAR.DEMOKRATİK BİÇİMDE YAPILIR HER KISIMDA İSTEYEN LİSTE ÇIKARTIRSA İŞÇİ SENDİKASINA DÖRT ELLE SARILIR.kEŞKE BUNLARI CENGİZ BAŞKANA ANLATSAYDIN AHMET ABİ.EYER Bİ YANLIŞLIK YAPARLARSA BU SEFER 2010 YILI GİBİ OLMAZ HABERLERİ OLSUN.KEŞKE BUNNARI ANLATSAYDIN KENDİLERİNE BE ABİ.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Adana Demir

  38 +13 55
 11. Sivasspor

  38 +2 54
 12. Kasımpaşa

  38 +10 53
 13. Hatayspor

  38 -4 53
 14. Galatasaray

  38 -2 52
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  38 -6 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  38 -37 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.