“Eğitimde İş Birliği Protokolü” İmzalandı

  • Haberin Tarihi: 30 Aralık 2017
  • Bu haber 359 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Eğitimde İş Birliği Protokolü” İmzalandı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Karabük Üniversitesi arasında “Eğitimde İşbirliği ve Öğretmen Eğitimi Protokolü” imzalandı.

Karabük Üniversitesi Rektörlüğünde İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse ve Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat tarafından imzalanan ve 5 yıl süreyle uygulanacak olan protokol ile; Öğretmenlerin Karabük İli’nde eğitim, öğretim ve yönetime yönelik faaliyetlerinin daha etkin ve verimli gerçekleştirilmesi için hizmet içi eğitimler, çalıştaylar, konferans ve paneller düzenlenmesi, resmi-özel öğretim kurumları ve barınma hizmeti veren yerlerle (pansiyon/apart, stüdyo daire) ilgili personel eğitimleri verilmesi, zümre çalışmalarında işbirliğine gidilmesi, araştırma konularının tespit edilmesi ve eğitimin alt yapısının iyileştirilmesi ile eğitim alanındaki yeni gelişmelerin yakından takip edilmesi amaçlanıyor.

Protokol imza töreninden sonra açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse; protokolün her iki kurumdaki öğretmen, akademisyen ve yöneticiler için hayırlı olması temennisinde bulunarak “Karabük Üniversitesi bizim eğitim-öğretim faaliyetlerimizde en önemli paydaşımızdır. Bu genel protokol ile her türlü işbirliğini daha rahat gerçekleştirebileceğiz. Biz birbirimizin tamamlayıcısı kurumlarız. Protokolün hazırlanmasında emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve Karabük Üniversitesi yetkililerine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın