“Ekranla Değil Akranla Büyüsün”

  • Haberin Tarihi: 8 Eylül 2021
  • Bu haber 194 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

(Nuray Öztürk) Karabük ASHB İl Müdürü Abdurrahman BİLGİÇ, gerçekleştirdiği ziyaretleri esnasında rastladığı bir grup çocuğa, Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığının başlatmış olduğu “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” projesi hakkında bilgi verdi.

Bilgiç; “Bilişim teknolojilerindeki gelişim ve değişimin, etkisini her alanda göstermesiyle ihtiyaç duyulan her türlü veriye hızlı bir şekilde erişim imkânı sağlayan ve günlük yaşamın vazgeçilemeyecek bir unsuru haline gelen bilgi ve iletişim teknolojilerinin yaygınlaşması, çocuklar için fırsatlar kadar tehditleri de beraberinde getirmektedir. Bu sebeple çocukların, dijital ve sosyal medya ortamlarındaki kontrolsüz ve kötü amaçlı yaklaşımlardan korunması, alternatif bir fiziksel, sosyal ve kültürel yaşam alanlarının yaygınlaştırılması, çocukların bedensel aktivitelere yönlendirilmesi, ruhsal ve sosyal gelişimlerine destek verilmesi adına Bakanlığımızca başlatılan “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” projesi ile çocuklarımızın teknolojiyi doğru, etkili ve bilinçli şekilde kullanmayı öğrenmeleri, serbest zamanlarını akranları ile birlikte verimli değerlendirmeleri, iletişim yeteneklerinin ve yaşam becerilerinin geliştirilmesine katkı yapılması hedeflenmektedir. ’dedi.

Bu bağlamda İl Müdürü Abdurrahman BİLGİÇ, rastladığı esnada cep telefonu ile zaman geçiren çocuklara, proje detaylarından bahsederek her biriyle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın