DOLAR 15,6094 0.43%
EURO 16,3736 0.65%
ALTIN 914,350,38
BITCOIN 468083-2,47%
Karabük
24°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (11.Temmuz.2016)

ABONE OL
11 Temmuz 2016 08:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARABÜK VALİSİ SAYIN MEHMET AKTAŞ,KARABÜK’ÜN,KARABÜK İSE SAYIN AKTAŞ’IN “ŞANSI OLABİLİR..” GİBİ BİR ANLAYIŞIMIZ..
Karabük Valisi Sayın MEHMET AKTAŞ’IN Karabük ilk Valilik görevine başladığı Kent,Sayın AKTAŞ’I ziyaretimiz sırasında kendisine bir konuyu arz etmeye gayret ettik.
“SİZ KARABÜK İÇİN,KARABÜK SİZİN İÇİN BİR ŞANS OLABİLİR..” dedik.
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ,heyecanlı,iş üretmek sevdalısı,insanlara sıcak yaklaşımı olan bir Yönetici ve doğrusunu isterseniz Karabük bu özellikleri hayli özlemişti.
Bu Kent sorunları olan bir Kent.
Bu Kent sosyo/ekonomik atılımlar yapmak için yanıp/tutuşan bir Kent ve bu taleplerin yerine gelmesinde/getirilmesinde Valiler çok önemli fonksiyon icra edebilecek konumdalar.
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ’IN verdiği mesaj gerçekten çok önemli ve çok olumlu,bunların yanı sıra,Karabük ciddi ve büyük potansiyelleri olan bir Kent.
Bu potansiyellerin harekete geçirilmesi çok önemli.
Ve Sayın Vali bunu başaracak bir heyecanı,dirayet ve yapıcılığı gösteriyor.
Dileriz ve umarız Karabük yeni Vali ile atılım/atılımlar yapacaktır..
Bu beklentiler,İnşaallah gerçekleşecektir..

ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI SAYIN CENGİZ GÜL,BAYRAM ÖNCESİNDE KARABÜK’E GELDİ VE 400 AİLE İKİ BAYRAM YAŞADI..
Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL,mübarek Ramazan ayının son günlerinde Karabük’e geldi ve KARDEMİR Haddene Meydanında MÜTEAHHİT İŞÇİLERİ ile bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi.
KONUŞMASINDA BİR MÜJDE VERDİ Sayın CENGİZ GÜL..
O müjde ile yaklaşık 400 e yakın MÜTEAHHİT İŞÇİSİ,adeta,İKİ BAYRAM YAPTI,Mübarek Ramazan bayramını kutlayan işçiler,bunun yanı sıra KARDEMİR DAİMİ KADROLARINA geçiş sevincini/bayramını da yaşadılar.
Sayın CENGİZ GÜL ile bir telefon görüşmemiz oldu.
Belirli kırgınlığından söz etti ve “25 YIL SÜREKLİ OY VERDİĞİM,DESTEK OLDUĞUM,KAYITSIZ/KOŞULSUZ ARKASINDAN KOŞTUĞUM İNSANLAR TARAFINDAN VEFASIZLIKLA SUÇLANMAM,GERÇEKTEN AĞIRIMA GİTTİ,ÇOK ÜZÜLDÜM..” gibi ifadeler kullandı.
Sayın CENGİZ GÜL Sendika hakkında bilgiler verdi ve “BEN ve ARKADAŞLARIM GÖREVE GELDİĞİMİZDE 15 BİN CİVARINDA ÜYEMİZ VARDI.ŞİMDİ ÜYE SAYIMIZ 36 BİNLERE TIRMANDI VE ÇELİK-İŞ SENDİKASI SÜREKLİ BÜYÜYOR…” şeklinde bilgiler verdi.
Alınan İŞÇİ HAKLARINDAN SÖZ ETTİ..
400 AİLE verdiği MÜJDE ile İKİ BAYRAMI BİRLİKTE KUTLADI..

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL “FİLYOS LİMANI İÇİN SORUNLAR BİR/BİR AŞILIYOR..” DEDİ.
YÜZ YILI AŞKIN süredir Ülke gündeminde olan ve son dönemlerde YAPILDI/YAPILIYOR şeklinde birçok haberler çıkan FİLYOS LİMANI hakkında AK Parti Karabük Milletvekili Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL müjdeli bir haber verdi.
“BÜTÜN SORUNLAR BİR/BİR AŞILDI..” dedi Sayın UYSAL.
FİLYOS LİMANI alt yapı ihalesinin iki yıl kadar önce yapıldığını,ancak,sorunun HUKUKA İNTİKAL etmesi nedeni ile bir türlü başlama imkanı olmadığını anlattı.
“ARTIK TÜM SORUNLAR AŞILDI..” manasında ifadeler kullandı.
Alt yapı ihalesini kazanan Konsorsiyuma YER TESLİMİ yapılacağını,dolayısı ile ALT YAPI Çalışmalarının süratle başlayacağını anlattı AK Parti Karabük Milletvekili Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL.
ALT YAPI ÇALIŞMALARI bitirildikten sonra,LİMANIN YAPIMI için YAP/İŞLET/DEVRET modeline uygun olarak İHALE YAPILACAK ve bu anlamda çalışmalar daha bir hız kazanacak..
Ancak,FİLYOS LİMANI’NA ulaşım,LİMANIN kısa süre içinde DOLMAMASI için BARAJ/SU TAŞKINLARINI ÖNLEME Tesisleri,KARAYOLU AĞI aynı süre içinde başlatılacak sanıyoruz..
FİLYOS LİMANI ÇOK AMA ÇOK BÜYÜK BİR YATIRIM PROJESİ.
Bu YÖRELER ORTA AVRUPA ile komşu olacak bittiği zaman..

KARABÜK İL ÖZEL İDARESİ “DİĞER BİRÇOK BİRİM İÇİN YETİŞMİŞ İNSAN DEPOSU MU OLACAK..?” VE GEÇİŞLER İÇİN GİRİŞİMLER..
Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği,İL GENEL MECLİS Başkanlığı seçimi ile ciddi bir dalgalanma yaşıyordu,bunun üzerine bir de GÖREVDEN ALMALAR,YER DEĞİŞTİRMELER binince iş bir başka mecraya evrildi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği bünyesinden,YETİŞMİŞ,DEVLET İŞLEYİŞİNİ/ÇARKINI İYİ BİLEN birçok ismin BAŞKA KURUMLARA geçiş yapmak için girişim başlattığına ilişkin bilgiler geliyor.
Bazı teknik ve idari personelin Kurum değiştirmek için çaba gösterdiği,geçiş için girişimler başlattığı yolunda çok ciddi bilgiler geliyor ve önümüzde ki süreçte bakalım neler gelişecek.
İL ÖZEL İDARESİ Genel Sekreterliği bünyesinde,bir boşalma,personel eksikliği olur mu/olmaz mı,bu sorun hayli önemli elbet ve başka Kurumlara geçiş yapmak isteyenlerin YILLARIN DENEYİMİ ve YETİŞMİŞLİĞİ olanlardan olması da hayli önemli elbet.
BÜNYE DE BİR EKSİKLİK,ZAAF OLUR MU SORUSU GÜNDEMDE..
Bir de KURUM DEĞİŞTİRME taleplerine Siyasi İrade nasıl bakar..?
Böyle bir talepler manzumesine geçiş verilir mi..?
Bekleyip göreceğiz demektir..!!

CHP MERKEZ İLÇE OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ’NDEN SONRA YAŞANAN DALGALANMA VE İNTERNET SİTEMİZE YOLLANAN YORUMLAR..
CHP Karabük Merkez İlçe Örgütünün Olağanüstü Kongresi ile Sayın MEHMET DURUM ve Yönetim Kurulu arkadaşları göreve geldiler bu anlamda Gazetemiz İnternet Sitesi’ne de yorum yağmaya başladı.
ÇOK ENTERESAN YORUMLAR GÖNDERİLDİ..
Araya RAMAZAN BAYRAMI girdi,yorumlar durakladı..
Yollanan yorumların,bireysel bir dizi hataya değinen içerikte olması da işin bir başka yönü elbet,CHP içinde olmaması gereken bir dizi gelişme yollanan yorumlarla eleştiriliyor.
CHP İlçe Başkanı Sayın MEHMET DURUM’A getirilen,ciddi bir eleştiri yok,ancak Parti içinde bazı isimlere anormal biçimde tepki olduğu da kesin..
CHP içinde sevgisiz bir ortam hüküm sürüyor adeta.
Sanki,kimse/kimseyi sevmiyor,beğenmiyor,böyle bir ortam var.

MHP İÇİNE YUVARLANDIĞI “KAOS ORTAMINDAN SIYRILAMADI..” VE OLAYIN KAVGALI/DÖVÜŞLÜ BİR AŞAMAYA GELMESİ İHTİMALİ..
MHP İçine yuvarlandığı “KAOS ORTAMINDAN SIYRILAMADI..” ve olay gittikçe keskin çizgilere doğru savruluyor,kavgalı/dövüşlü bir ortamın baş göstermemesi için,tarafların sabır,metanet içinde olması gerek.
Sayın MERAL AKŞENER’İN bayramlaşması sırasında yaşananlar,İnşaallah TEŞKİLATLAR BAĞLAMINA sirayet etmez ve yaşandığı yerde kalır..
Ancak ;Genel Başkan Sayın DEVLET BAHÇELİ’NİN,Partiden İHRAÇ MEKANİZMASINI çalıştıracakları yolunda yaptığı açıklama,yaşanan bu olayların gelişmesi,büyümesi gibi sonuçlara gebe sayılmalı.
TEŞKİLATLARDA BÖLÜNMELER,KİNLENMELER OLABİLİR..
“BENİM GİBİ DÜŞÜNMÜYORSUN,ÖYLEYSE BEN SANA GÖSTERİRİM..” gibi bir anlayış,bir tutum kinlenmelerin,kinlenme ile birlikte çok ciddi tahriklerin gelişmesine yol açan bir tutum olur/olacaktır.
MHP İÇİNDE SAFLAR SÜRATLE BELİRLENİYOR…
Örneğin KARABÜK TEŞKİLATI içinde yaşanan gelişmeleri nasıl okumak gerekir,bu gelişmelerin geleceğe yönelik nasıl sonuçlanacağını ,ne gibi sonuçlar verebileceğini kestirmek o kadar zor olmasa gerektir.
MHP BU ÜLKE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR SİYASİ PARTİ..
DİLERİZ VE UMARIZ,KAOS ORTAMINDAN ÇABUK SIYRILIR..

KARDEMİR BÜNYESİNDE İŞ GÖREN MÜTEAHHİTLERİN ÇALIŞTIRDIKLARI İŞÇİLERİN,BİR BÖLÜMÜ ÖYLESİNE MUTLULAR Kİ…
KARDEMİR bünyesinde İHALE ALMIŞ bulunan MÜTEAHHİTLERİN yanında çalışan 400 civarında işçi KADROLARA ALINIYOR ve bundan dolayı ÇİFTE BAYRAM yaşadılar..
ÇOK MUTLU BU GENÇLER..
Dileriz yaşadıkları bu mutluluk daim olur,ömür boyu sürer..
KARDEMİR noktasında “KARABÜK’ÜN OLMAZSA/OLMAZI..” sözlerini ilk kullanan biz olduk sanıyoruz,daha sonra,bu sözler Karabük gündemine tam anlamı ile oturdu..
Bu sözlerin doğruluğu gittikçe daha belirgin hale geliyor..
Bakın SON İKİ AY içinde 80 civarında işçi KANGAL Haddanesine alındı,130 civarında işçi İŞKUR Programı çerçevesinde İŞBAŞINDA EĞİTİM için alındı,400 civarında işçi ise MÜTEAHHİT YANINDA çalışırlarken kadrolara geçirildiler..
KARABÜK ÖLÇEĞİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR İSTİHDAM BU DURUM.
Başka hangi KURUM/KURULUŞ bu genişlikte İŞÇİ İSTİHDAM EDİYOR,işçiye/insana ekmek veriyor ki,KARDEMİR bunu yaptığına göre gerçekten KARABÜK’ÜN OLMAZSA/OLMAZI demektir..
Tüccarı,kamyoncusu,tedarikçisi,çalışanı ile bu bir gerçek..
KARDEMİR KARABÜK’ÜN OLMAZSA/OLMAZI durumunda..

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI “CHP ÇOK İSTİYORSA YAPSIN..”,CHP İL BAŞKANI “TAMAM BİZ YAPARIZ..” VE ATATÜRK HEYKELİ OLAYI
Geçtiğimiz aylarda Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile CHP İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL arasında çok önemli bir ATATÜRK HEYKELİ polemiği yaşanmıştı.
HATARLARSINIZ..
KENT MEYDANI’NA ATATÜRK HEYKELİ/ANITI yapılmayışı CHP Karabük İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL tarafından eleştirilmişti ve Karabük Belediyesi’ne NEDEN YAPMIYORSUNUZ şeklinde bir soru yöneltilmişti.
Buna karşılık Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ CHP İl Başkanı’na cevaplar vermiş,adeta,”ÇOK İSTİYORSANIZ GELİN SİZ YAPIN..!” anlamına gelecek çağrıda bulunmuştu.
Bu çağrıya karşılık CHP İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,adeta çekilen resti görerek “TAMAM BAŞKAN SEN KENT MEYDANINDA YER GÖSTER,CHP OLARAK BİZ ATATÜRK ANITINI/HEYKELİNİ YAPARIZ..” cevabını vermişti..
Sonra gösterilen yer beğenilmedi,karşılıklı tartışmalar sürdürüldü ve bu arada NE OLDUYSA/OLDU,tartışmalar bıçak gibi kesildi,peki ATATÜRK ANITI/HEYKELİ olayı ne oldu..?
YAPILACAK MI,yapılacaksa,KİM YAPACAK ACABA..?
KARABÜK BELEDİYESİ Mİ,CHP İL TEŞKİLATI MI yapacak..?

KARABÜK MİLLETVEKİLLERİNİN “YEREL SORUNLARA İLİŞKİN KONUŞMALARI VE BİLGİLENDİRMELERİ..” SAYIN UYSAL’IN AÇIKLAMASI..
Dikkat ediyoruz,KARABÜK MİLLETVEKİLLERİNİN Karabük Özeline ilişkin,YEREL SORUNLARI ilişkin konuşmaları ve açıklamaları geniş kesimlerce daha çok dikkate alınıyor,daha çok ilgi görüyor.
Örneğin AK Parti Karabük Milletvekili Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN Karabük’ün Yerel Sorunu gibi görünen FİLYOS LİMANI hakkında yaptığı açıklama,çok geniş bir yankı buldu.
Bayram sürecinde birkaç kez EFLANİ İlçemize gittik,örneğin bu konularla hiç mi hiç bağı/ilgili olmayan insanlar bile Sayın UYSAL’IN FİLYOS LİMANI hakkında yaptığı açıklamayı konuşuyorlardı..
“BURHANETTİN BEY AÇIKLAMIŞ,FİLYOS LİMANI ARTIK YAPILIYORMUŞ,FİLYOS LİMANI ÇALIŞMALARI BAŞYLIYORMUŞ..” gibi bir dizi konuşmalar yapılıyordu vatandaşlar arasında..
EFLANİ’NİN BİR KÖYÜNDE YAŞAYAN VATANDAŞIN FİLYOS LİMANI ile bağı,ilgili oldukça düşük profilli olması gerekirken,Sayın UYSAL bir açıklama ile o insanların dikkatini çekmiş.
Buradan yola çıkınca,bir gerçekle karşılaşıyorsunuz..
İnsanlar YERELE DÖNÜK AÇIKLAMALARA ilgi gösteriyorlar..
O açıklamalardan etkileniyorlar..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (6)
 • karabük düşmanı

  OSMAN BAŞKAN RUMUZLU NAMA BENZİNLİĞİ NE AHU, SEN NE İÇİYORSAN BİR DAHA İÇME .BENİM YAZDIĞIMDA ANLAŞILMAYACAK NE VAR DİYORUM Kİ BAĞ ESSAN SANAYİ SİTESİNİN GİRİŞİNDEKİ GÖBEK .ESNTEPE-KAPULLU,5000 EVLER,SAFRANBOLU FARK ETMEZ TÜM MİNİBÜSLER ORADAN DOLANIYOR .

 • Osman baskan

  Karabük düşmanı
  Ya Esentepe dolmusları Neden nama benzinliğine uğruyor…l

 • karabük düşmanı

  SAYIN GÖLBEK SİZDEN DOLMUŞ DURAKLARININ KARABÜK HALKININ ZAMANINI ÇALMASINI GÜNDEME GETİRMENİZİ RİCA EDİYORUM.BİLDİĞİNİZ GİBİ DOLMUŞ DURAKLARINDAN HAREKET EDEN MİNİBÜSLER BAĞ-ESSAN SANAYİ SİTESİNİN GİRİŞİNDEKİ GÖBEĞİ DOLANMAK ZORUNDALAR.BU GEREKSİZ TUR EN AZ 3-4 DAKİKA SÜRMEKTEDİR.GEREKSİZ HARCANAN MAZOT DA CABASI.KARABÜK PROTOKOLÜ İLE BİR ARAYA GELDİĞİNİZ BİR GÜNDE SAYIN BÜYÜKLERİMİZE SORARMISINIZ LÜTFEN HALKIN ZAMANININ ÇALINMASININ VE ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK DEĞERLİ OLAN MAZOTUN GEREKSİZ YERE HARCANMASININ ÖNÜNE NE ZAMAN GEÇİLECEK.SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZ,SAYIN VALİMİZ,SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ,PARTİLERİMİZİN SAYIN YÖNETİCİLERİ ,SÖZÜM ONA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ İLERİ GELENLERİ MİNİBÜS DURAĞINDAN MİNİBÜSE BİNMİYORLAR BELKİ AMA ONLARA OY VEREN KARABÜK HALKININ EKSERİSİ BU ÇİLEYİ HEMEN HEMEN HER GÜN ÇEKMEKTE.MİNİBÜSLERİN KÖTÜ OLMASI VE ŞÖFÖRLERİN EĞİTİMSİZ VE KABA OLMASI VE YOLCULARIN KOYUN MİSALİ SAYILMASI İSE CABASI.YUKARIDA SAYDIĞIM ZEVATIN HEPSİNİ MESELA KAPULLU DOLMUŞUNA BİNDİRELİM.DOLMUŞLAR ESKİ OLDUĞUNDAN ŞÖYLE BİR KAVRULSUNLAR İÇİNDE.SONRA BİZ KAPULLUYA GİDECEKTİK YENİCEYE DEĞİL ARKADAŞ SEN NEREYE GİDİYORSUN DİYE SORSUNLAR ŞÖFÖRE.ESENTEPE SALI YOLUNA GELİNCE KOYUN GİBİ SAYILSINLAR BİRDE.SONRA O GÜZELİM KAPULLU YOLUNA BİR GİRSİNLER DE BÖBREK TAŞI FALAN OLAN VARSA DÜŞÜRSÜN.BELKİ RAFET BAŞKANA DÖNÜP BAKARLAR O SIRADA BU NE YA BAŞKAN BU DEVİRDE BÖYLE MAHALLE YOLUMU OLUR DİYE.OLMAZ YA YÜZÜ KIZARIR BAŞKANINDA YOLLARA BİR EL ATAR HANİ BELKİ.BELKİ SORARLAR BIYIĞI HENÜZ TERLEMİŞ MİNİBÜS ŞÖFÖRÜNE EVLADIM SENİN YAŞIN KAÇ SENİN TİCARİ ARAÇ KULLANMA TECRÜBEN Mİ VAR BELGEN Mİ VAR DİYE.HA BU ARADA UNUTTUM MİNİBÜSÜN İÇİNDE İFTARLARDA,ÖDÜL TÖRENLERİNDEVE AÇILIŞLARDA BOY GÖSTEREN EMNİYET MÜDÜRÜ DE OLSUN MUTLAKA BELKİ ASLİ GÖREVİ GELİRDE AKLINA ŞÖFÖRE EHLİYET VE SRC BELGESİ FALAN SORAR.SAYGILARIMLA .

 • krdemir-işçisi-ak-partili

  BURHANETTİN HOCA VEKİL SEÇİLMEDEN ÖNCE KARABÜKLÜLERİN ÖNÜNDE HERKESİ MUHATTAP ALDIN.SEÇİLDİN ŞİMDİ TELEFONUNU BİLE DEĞİŞTİRMİŞSİN.SEÇİMDEN ÖNCEKİ TELİN BİLE KAPALI.SENDEN VEKİL OLMAZ.SEN KARABÜKLÜYÜ KULLANDIN.BİRDAHAKİ SEÇİME SAKIN SENİ ADAY GÖSTERMESİNLER KAYBEDERLER..SENDEN VEKİL OLMAZ.

 • radar

  Sayın uysal üniversite karabük arası raylı sistemi yapamadı yapılmasının çok maliyetli olduğunu itiraf etti onamı kalmış filyos limanı hep avutma politikası ben şahsen inanmıyorum sayın uysalın gücünün yeteceğine. Dilerim ben yanılırım.

 • hoş geldin abi

  Ahmet abi hoş geldin.Sen yazmayınca Karabük sağır dilsiz gibi oluyor.Başkalarıda aynı şeyler söylüyor ama ben hakkaten öyle oluyorum.Bu şehrin meselelerini bu şehirde gelişenleri senin hertelden köşenden öğreniyorum takip ediyorum.Abi tekrar hoşgeldin Allah seni Karabüke bağışlasın uzun yıllar yazmana vesile olsun.Selah ve hürmetler


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.