DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4786951,89%
Karabük
19°

AÇIK

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (13.Kasım.2015)

ABONE OL
13 Kasım 2015 08:29
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARABÜK BELEDİYE ENCÜMEN KARARI “ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNİ RAHATLATMAYA YÖNELİK..” ANCAK,HALK SIKINTI DA..
Karabük Belediye Encümeni bir karar alarak Safranbolu’dan gelen minibüslerin ŞEHİRİÇİNE girmesini,ŞEHİRİÇİNDEN dolaşarak Minibüs Terminaline girmesini yasakladı.
YOLCULAR VALİLİK ÖNÜNDE BIRIKILACAK.
Bunu gerekçesi ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNİ RAHATLATMAK olarak açıklanıyor,elbet AÇIKLANMAYAN GEREKÇESİ DE vardır bu uygulamanın.
AÇIKLANMAYAN GEREKÇESİ ne kadar haklı olursa/olsun,SIKINTIYI VATANDAŞ ÇEKİYORSA,SIKINTIYI HALK ÇEKİYORSA o zaman haklılık gerekçesi zayıflar herhalde.
“HAKLI OLMAK BAŞKA-HAKLI KALMAK BAŞKA..”
Şimdi Safranbolu’dan Karabük gelen yüzlerce insan,bu karara karşı şiddetle muhalefet ediyorsa,hergün gelen yüzlerce insan,bu karardan dolayı sıkıntı çekiyorsa,kararın haklılığı mı öne çıkar,vatandaşın/halkın çektiği sıkıntı mı öne çıkar.
KARABÜK BELEDİYE ENCÜMENİ Karabük şehriçi trafiğini rahatlatmak adına,ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNİ düzgün hale getirmek adıma böyle bir karar alarak uygulamaya başlamıştır.
BU UYGULAMADAN DOLAYI HALK SIKINTI ÇEKMEKTEDİR.
Bilemiyoruz yeni bir düzenleme yapılır mı..?
Kararın PERDE ARKASINDA Kİ gerekçe giderilirse belki..!!
Ancak,vatandaş çok büyük sıkıntı çekiyor burası kesin..!!

KARABÜK BELEDİYE ENCÜMENİ’NİN SEÇİLMİŞ 3 ÜYESİ VE AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ,SON MİNİBÜS KARARI..
Belediye Encümen Üyeleri İKİ Kesim temsilcilerinden oluşuyor,birinci kesim VATANDAŞIN SEÇTİĞİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ikinci kesim ise BELEDİYE ÇALIŞANI MÜDÜRLER..
Karabük Belediye Encümeni İKİ MHP’Lİ Belediye Meclis Üyesi ile,BİR AK PARTİLİ Belediye Meclis Üyesinden,daha sonra da BELEDİYE ÇALIŞANI Müdürlerden oluşuyor.
ELBET Kİ ENCÜMEN BAŞKANI olarak BELEDİYE BAŞKANI Belediye Encümeni’ne Başkanlık yapıyor,bu anlamda Belediye Başkanı nasıl tavır alırsa ENCÜMEN KARARI o istikamette çıkıyor.
ZİRA,BELEDİYE ÇALIŞANLARINDAN,ENCÜMEN ÜYESİ olanlar genellikle Belediye Başkanı ile birlikte,Belediye Başkanı istikametinde oy kullanıyorlar.
Eğer BELEDİYE ENCÜMENİNE Muhalefet Partilerinden Belediye Meclis Üyesi girerse,ENCÜMEN KARARLARININ bir bölümüne Muhalefet Partisi Üyesi olduğu için RED oyu verebilir,MUHALEFET ŞERHİ koyabilir.
Örneğin SAFRANBOLU Minibüslerinin yolcularını VALİLİK ÖNÜNDE bırakmaları doğrultusunda,bir Karabük Belediye Encümen kararı çıktı ve VATANDAŞ MÜTHİŞ sıkıntılı.
AK Partili BELEDİYE ENCÜMEN Üyesi bu karar doğrultusunda mı oy kullandı,yoksa MUHALEFET ŞERHİ Mİ koydu,bunu merak etmemek elde değil
ACABA ENCÜMEN O KARARI ALIRKEN NASIL OY KULLANDI..?

MHP KARABÜK BÜNYESİNDE “ŞİMDİYE KADAR HİÇ RASTLANMAYAN ÇEKİŞMELER VAR..” VE KARABÜK’TE BAŞARI..
MHP Karabük bünyesinde “ŞİMDİYE KADAR HİÇ RASTLANMAYAN..” büyüklükte bir çekişme,bir didişme yaşanıyor,insanlar MHP’Yİ hep 7 HAZİRAN Genel Seçimi gibi görmek istiyor.
OLMAYINCA DA,MÜTHİŞ BİR ÇEKİŞME YAŞANIYOR.
MHP Karabük Teşkilatları 1 Kasın Erken GENEL Seçiminde BAŞARILI OLDU MU/OLMADI MI,bu sorunun cevabı noktasında anormal bir kilitlenme yaşanıyor.
1 KASIM GERKEN GENEL SEÇİMİNDE MHP Ülke genelinde yüzde 11.9 oranında oy omlaş ve bu oy oranı 7 Haziran Genel Seçimi dikkate alındığında HAYLİ DÜŞMÜŞ.
Ancak,MHP Karabük İl Teşkilatı ve İlçe Teşkilatları 1 Kasım Erken GENEL Seçimine baktığınızda başarılı görülebilir,zira MHP bu Seçimde ÜLKE GENELİNDE yüzde 11.9 oy alırken,Karabük Özelinde yüzde 19.76 oranında oy almış.
Yani ÜLKE GENELİNDEN YÜZDE 7 FAZLA OY ALMIŞ.
MHP İçinde bu noktadan bakınca MHP İL VE İLÇE TEŞKİLATLARI BAŞARILI BİR SEÇİM DÖNEMİ GEÇİRMİŞTİR yargısına varmak ve olayı böyle ele almak mümkün.
Ancak ; MHP KARABÜK BÜNYESİ OLDUKÇA KARIŞIK..
Kimse alınan bu sonucu BAŞARILI BULMUYOR sanki.

CHP KARABÜK İL KONGRESİ 29 KASIM PAZAR GÜNÜ YAPILACAK VE HENÜZ RESMEN ORTAYA ÇIKMIŞ BİR ADAY YOK
CHP Karabük İl Kongresi 29 Kasım Pazar günü yapılacak ve görüldüğü kadarı ile henüz ortaya çıkmış bir İL BAŞKAN ADAYI yok.kulisler ADAY ARAYIŞI içindeler..
Sayın ERDOĞAN DİNÇEL YENİDEN ADAY OLACAK MI..?
1Kasım Erken Genel Seçiminde çok yüksek bir enerji ile,çok yüksek bir Seçim Çalışması yapmıştı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,ancak,ne yazık CHP OYLARI ARTMADI,bilhassa geriledi.
KARABÜK ÖZELİNDE OY ORANI GERİLEDİ..
CHP 1Kasım Erken Genel Seçiminden sonra ciddi bir krize girdi.
Olağanüstü KURULTAY TALEBİ VAR,buna karşılık Genel Başkan Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU buna yanaşmıyor ve 15 OCAK günü NORMAL KURULTAYIN toplanacağına işaret ediyor.
O ZAMAN GENEL BAŞKAN ADAYLARI şanslarını deneyebilir gibi açıklamalarla BİR OLAĞANÜSTÜ KURULTAY isteğine yanaşmıyor Sayın KILIÇDAROĞLU.
Karabük İl Kongresi’nde İL BAŞKAN ADIY KİM OLUR..?
Veya CHP OLAĞANÜSTÜ KURULTAYA GİDER Mİ..?
Seçim sonuçları değil,CHP NE YAZIK BUNLARI tartışıyor..

CHP,NE YAZIK Kİ,65 YILDIR “TEK BAŞINA İKTİDARA GELEMEYEREK..”,MERKEZ VE SAĞ PARTİLERİN İKTİDAR SUPABI
CHP 1 Kasım Erken Genel Seçiminden sonra müthiş bir kaos ortamına yuvarlandı ve OLAĞANÜSTÜ KURULTUY tartışmaları yaşıyor ve bu anlamda GENEL BAŞKAN ADAYLARI gündeme geliyor.
HER SEÇİM SONRASI BUNLARI YAŞIYOR CHP..
65 Yıldır Seçim kazanamayan,65 yıldır TEK BAŞINA İKTİDARA GELEMEYEN CHP,bu görüntüsü ile MERKEZ ve SAĞ PARTİLERİN İKTİDAR SUPABI gibi.
CHP TARİHSEL MİSYONUNU gözden geçirmeli ve çok radikal bir karar ile ÜLKE SİYASETİNİN önünü açmalı mı,gibi bir soru,şimdi PARTİ ÇEVRELERİNDE bile dile getirilir oldu.
65 YILDIR TEK BAŞINA İKTİDARA GELEMEMİŞ BİR KURUCU PARTİ.
Cumhuriyeti kuran Parti.
CHP 65 Yıldır TEK BAŞINA İKTİDARA gelemezken,DEMOKRAT PARTİ Kuruluyor,anında İktidara geliyor,ADALET PARTİ kuruluyor anında İktidara geliyor.ANAP yine öyle,AK PARTİ yine öyle..
CHP Kendini yeniden DEĞERLENDİRMEYE TABU TUTMALI MI..?

FİLYOS LİMANI,ZONGULDAKLİLARIN-ÇAYCUMALILARIN-BARTINLILARIN PEK UMURUNDA DEĞİL VE KARABÜK..
Karabük yaşayanları,Karabük Basını FİLYOS LİMANI hakkında çok duyarlı,aynı duyarlılığı ZONGULDAK-ÇAYCUMA-BARTIN gibi bu yatırımdan yararlanacak olan yerlerde pek fazla görmüyoruz.
NE YAZIK Kİ GÖRMÜYORUZ..
MÜSİAD Karabük Şubesi,geçtiğimiz haftalarda,KARABÜK İŞADAMLARINA bir yemek vermişti,o yemek sırasında KARABÜK ÖZEL SEKTÖR HADDECİLER Dernek Başkanı Sayın HACI NAZIM ÇAPRAZ ile bir süre sohbet ettik.
Sayın ÇAPRAZ sözü FİLYOS LİMANI’NA getirdi ve “BU İŞİ ANCAK CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÇÖZER SONUCA ULAŞTIRIR..” dedi.
Sonra da “FİLYOS LİMANI,KARABÜK’Ü AYAĞA KALDIRACAK BİR YATIRIM OLDUĞU KADAR,ORTA ANADOLU,HATTA BÜTÜN TÜRKİYE AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ..” ifadelerini kullandı Sayın HACI NAZIM ÇAPRAZ.
FİLYOS LİMANI konusunda KARABÜK ÇOK DUYARLI..
Bu duyarlılığı ZONGULDAK-ÇAYCUMA-BARTIN gösteriyor mu diye sorarsanız şayet,KARABÜK KADAR olayın üzerinde durulduğunu görmediğimizi rahatlıkla söylememiz mümkün.
FİLYOS LİMANI konusu Sayın NAZIM ÇAPRAZ’IN DA işaret ettiği gibi,en belirleyici,yaptırım gücü olan isim CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve kendilerinden KARDEMİR randevu talebinde bulundu.
DİLERİZ BU İŞ ARTIK SONUÇLANDIRILIR..
Olmazsa KARDEMİR kendi mülkiyetinde olan İSKELE üzerinde bir dizi RESTORASYON/DÜZENLEME yapacak ve oraya 40-50 BİN TON KAPASİTELİ GEMİLERİN boşaltma yapabileceği bir tesis gerçekleştirecek.
FİLYOS LİMANI hep/her zaman Karabük’ün gündeminde..

DÜN ZİYARETİMİZE GELEN AK PARTİLİLER “SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN HERKESİ BİR ARAYA GETİRDİ..” DEDİLER..
Dün AK Partili dostlarımızdan bir grup Büromuza nezaket ziyaretinde bulundular,uzunca bir süre sohbet ettik ve “SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN,KARABÜK’TE MÜTHİŞ BİR BİRLİKTELİK OLUŞMASINI SAĞLADI..” dediler.
Eski Milletvekillerini,eski Teşkilat Mensuplarını,velhasıl AK Parti içinde Siyaset yapmış herkesin bir araya gelmesini/getirilmesini temin etmiş Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN.
“BAŞARIYI BÖYLE YAKALADIK..” sözünü sık kullandılar.
7 HAZİRAN SEÇİMİNDE bunun yapılamadığına işaret ettiler.
Bunları söylerken “AK PARTİ KARABÜK LİSTESİ ÇOK GÜÇLÜYDÜ.BİRİNCİ SIRADA SAYIN MEHMETALİ ŞAHİN,İKİNCİ SIRA SAYIN BURHANETTİN UYSAL,BU LİSTE ÇOK GÜÇLÜYDÜ.SEÇMEN BUNU DEĞERLENDİRDİ..” ifadelerini kullandılar.
“PEKİ TEŞKİLATLAR NASILDI..?” diye sorduk kendilerine.
“DOĞRUSU SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ MÜTHİŞ ÇALIŞTI.BUNUN DIŞINDA TEŞKİLATLAR İÇİN BİRŞEY SÖYLEMEK YANLIŞ OLUR.SAHADA ÇALIŞMALARIN İÇİNDE OLANLARI HERKES GÖRDÜ..” şeklinde cevaplar verdiler..
“BAZI MENSUPLAR RESİMLERDE GÖRÜNMEK İÇİN STRATEJİK ZAMANLARDA VE BİLHASSA SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN İLE RESİM ÇEKİLECEĞİ ANLAR SAHADA GÖRÜNDÜLER..” gibi ince değerlendirmeler yaptılar.
“SONUÇTA ÖZVERİ İLE ÇALIŞILDI,BAŞARI YAKALANDI..” dediler.
“MİMAR SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN OLDU..”
“LOJİSTİĞİ SAĞLAYAN SAYIN BURHANETTİN UYSAL OLDU..”
Böyle özetleyerek Siyasi sohbeti sonlandırdılar..

2019 YEREL SEÇİMLERİ İÇİN HAZIRLIK YAPANLAR,YEREL SEÇİMLER İÇİN İSİM HAZIRLAMAYA ÇALIŞAN PARTİLER..
Biliyorsunuz,herhangi bir forsmajör durum yaşanmazsa YEREL SEÇİMLER 2019 Yılının MART AYI içinde yapılacak ve henüz bir hayli zaman olmasına karşın,dipten/dipten hazırlık yapanlar var.
Hatta HAZIRLIK YAPAN SİYASİ PARTİLER VAR..
Örneğin CHP 2019 YEREL SEÇİMİ için ciddi bir hazırlığın içinde görünüyor ve Karabük Belediye Başkanlığı için düşünülen birçok isimler var ve örneğin bu isimler arasında Sayın DURSUN ALTIPARMAK’IN bulunması da kimseye sürpriz gelmesin.
CHP’NİN KARABÜK MERKEZİNDE 10 BİN OYU VAR..
Sayın ALTIPARMAK Belediye Başkan Adayı yapılabilirse BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NI zorlayabilecek bir potansiyele ulaşır,İl Genel Meclisine ve Belediye Meclisine Üye sokar CHP.
MHP KİMİ BELEDİYE BAŞKANI YAPAR ACABA..?
Zira Sayın RAFET VERGİLİ 2019 yılı için YENİ BİR SİYASİ KARİYER PLANLAMASI İÇİNDE olacağının sinyallerini,uzunca bir süredir veriyor,yeniden Aday olmama ihtimali çok fazla..
KİM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GÖSTERİLİR..
AK Parti içinde çok ciddi bir yarış yaşanır..
Öyle sanıyoruz ki EN AZ 10-12 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI çıkar AK PARTİ bünyesinden,bu nokta da belirleyici unsur 1 KASIM GENEL SEÇİMİNDE çalışmış olmak olabilir mi..?
Tabi,bütün bunlar BUGÜN YAŞANAN SİYASAL KONJONTÜRE GÖRE olası gelişmeler,TBMM Çatısı altında YENİ PARTİLER çıkar ise ŞEKİL TAMAMEN değişebilir elbet.
YEREL SEÇİMLERE HAZIRLIK YAPAN KİŞİLERİ HİSSEDİYORUZ.
YEREL SEÇİMLERE HAZIRLIK YAPAN PARTİLER VAR..
İnce/ince bu konuya çalışanlar var anlayacağınız.

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (6)
 • antalya dan

  gönderen rumuzlu arkadaş çok doğru kelimeler yazmışsın %49 lardan bunu algılamasını beklemen nafile bakınız 35 yıllık siyaset hayatında 28 yıl FİLYOS PROJESİ geliyor diyen bir KÖKSAL TOPTAN dan sonra siyaset nasıl yapılır ı öğrenmişler… 2019 seçiminde bu %49 lar bu lafları alkışlayacaklar….şimdi 1300 leri bir açıklasınlar bekliyoruz, …….

 • OY ORANI İLE CHP

  KARABÜK’TE ,7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE % 17, 1 KASIM SEÇİMLERİNDE İSE %15 ORANINDA OY ALAN CHP’Sİ BİR TÜRLÜ ÜLKE GENELİNDE ALDIĞI OY ORTALAMALARINI TUTTURAMIYOR…….%25.4 ORTALAMAYI KARABÜK’TE YAKALAMIŞ OLSAYDI 38.000. BİN OY ALMASI GEREKİRDİ Kİ BU ORAN İLE 7 HAZİRANDA 1 MİLLETVEKİLİ ÇIKARABİLECEKTİ…..CHP,KARABÜK’TE 1 M.V ‘Lİ ÇIKARMASI DEMEK DİĞER TÜM DENGELERİ DEĞİŞTİREBİLECEKTİ…….SAĞLIK ALTYAPISINDAKİ EKSİKLİKLER,HAVA KİRLİLİĞİ,ŞEHİR TRAFİĞİ,İŞSİZLİK,TAŞERON İŞÇİLİK,EMEKLİLERİN YAŞAM KOŞULLARI İLE KARABÜK EKONOMİSİNE ALTERNATİF PROJE VE ÖĞRENCİ KENTİ KİMLİĞİNE DÖNÜŞEN BİR KENTTE GENÇLİĞİN SORUNLARI GİBİ ,GENİŞ HALK KESİMLERİNE DÖNÜK POLİTİKALAR ÜRETEMEDİ……….8 AYLIK BİR YÖNETİMLE DE ANCAK İL VE İLÇELERDE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARINI YAPABİLİRSİNİZ……2 GENEL SEÇİMİ KUCAĞINDA BULAN BU YÖNETİM 29 KASIMDA KONGREYE GİDİYOR….CHP’SİNİN BAŞARISINI ARTIRABİLMEDE ROL ALACAK YENİ YÖNETİMDE YUKARIDA ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLARA DÖNÜK ÇÖZÜM ÜRETMELERİ KAMUOYUNCA İSTENMEKTEDİR……ÖRNEĞİN “MARZİNGE” VE “KARDEMİR ” BU ŞEHİRDE ÖNEMLİ BİR KİRLETİCİ İSE BU KURUMLARIN ADI YÜKSEK PERDEDEN DİLLENDİRİLMELİ VE CHP’Sİ YÖNETİMİ BU KONUYA SESSİZ KALMAMALIDIR……AMAN BU KURUMLARI KÜSTÜRMEYELİM NOKTASINDAN ÇIKILMALIDIR……..ADAMLAR SİZİN MİLLETVEKİLLERİNİZİ FABRİKAYA BİLE SOKMUYORLAR,SİZ HALEN DAHA ONLARIN GÖLGESİNDE SİYASET YAPIYORSUNUZ…….KANSERDE KARABÜK ŞEHRİ TÜRKİYE 2. Sİ OLMUŞ HALEN DAHA NEYİ GÖRMEZDEN GELİYORSUNUZ…?????BİRÇOK ÖRNEĞİ BURADA SIRALAMAK MÜMKÜN…..ÖZETLE,CHP’Sİ KARABÜK’TE ETKİN MÜCADELECİ BİR TAVIR SERGİLEMELİ PARTİYİ DERNEK STATÜSÜNDEN KURTARMALIDIR…%15 OY ORANI HİÇTE TESADÜF DEĞİLDİR………..BAŞARI GELİR ELBET ANCAK ÇOOOOK ÇALIŞMAK LAZIM…..

 • Gönderen

  Sayın SAMİMİ BİR YAZI;
  Kardemir zarar etti diye enseyi karartmaya, moralleri bozmaya gerek yok şimdilik. Kardemir 9 aylık bilançosunda zarar etti etmesine ama, bu zararın ekseriyeti dolar ve euronun yükselmesinden kaynaklanıyor. Önceki yılara göre düşmüş olmasına rağmen Kardemir esas faaliyetlerinden kar ediyor….
  Zararın büyümesinin önemli bir faktörü de amortisman giderlerinin çoğalması. Kardemir’in yeni devreye almış olduğu yatırımlar var. Yeni devreye alınan duran varlıkların amortismanları yüksek oluyor. Geçen senenin 9 aylık bilançosuna göre bu sene 41 milyon civarında daha fazla amortisman ayrılmış. Geçen senenin son çeyreğinde ve bu sene işletmeye alınan yatırımlardan kaynaklanıyor bu durum. Amortisman maliyet olarak gözükse de şirketten nakit çıkışına sebeb olmuyor. Zarar kağıt üzerinde kalıyor yani.

  3.çeyrek kapanışında dolar 3,02 lira idi. Şimdi dolar 2,86 liraya düştü. Keza euro da düştü. Kaba hesapla kur farkından doğan zararın aşağı yukarı 90 milyonu (rakam tam değildir. Sadece fikir verir) geri alındı. Hükümet kurulup ekonomi yönetimi işe koyulunca ve bu arada FED de faiz artırmaz ise dolar sene sonu daha da aşağılara inebilir. Ve kur zararı büyük ölçüde ortadan kalkabilir. Belki de Kardemir seneyi kar ile bile kapatabilir.

  Yeter ki kazasız belasız şu 3. haddehane bir an önce bitsin ve Kardemir’in ürün çeşitlilği artsın ve sadece inşaat piyasasına bağlı kalmasın. Ama Filyos limanında artık harcanacak gün yok gibi bir durum var ortada…
  İnşaallah Kardemir için hayırlı kapılar açılır. Memlekete yaptığı katkılar ortada, birikimlerini Kardemir’e yatırmış on binlerce ortağı var, binlerce çalışanı var, çevresi ile beraber 5 vilayeti direkt ilgilendiriyor……

 • SAMİMİ BİR YAZI

  GÖNDEREN RÜMUZU İLE YAZAN ARKADAŞIMIZ ÇOK SAMİMİ YAZMIŞ.GERÇEKLERİ YAZMIŞ.KARDEMİRSİZ BİR KARABÜK DÜŞÜNCESİNİDE ARAYA SIKINTIRMIŞ.KARABÜK KARDEMİRSİZ BİR HAYATI DÜŞÜNMELİ.ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARAN BU YÖNETİM BU PROFESYONEL KADRO MEYER İLLİZYON YAPARMIŞ.ÇİN BUNLARIN İLLÜZYONUNU BOZDU.SENE SONUNA ZARAR NE OLUR.KUR FARKINDAN GELEN ZARAR NE OLUR BORCU BORÇLA KAPATMA SÜRECİ NE ZAMAN TIKANIR.
  KARADEMİRSİZ BİR KARABÜKÜ DÜŞÜNMEK LAZIM.FİLYOS LİMANI ONUN İÇİN ACİL

 • Gönderen

  Dönemin ulaştırma bakanı Binali Yıldırım 2012 yılı ağustos ayında M.Ali Şahin başkanlığında Karabük’ten kendisini ziyaret eden heyete Filyos limanının 2013 ocak ayında ihale edileceği sözünü vermişti. Ocak geldi, Kasım geldi ama Rumlar’ın keyfi gelmedi ve Binali Yıldırım o yıl sözünde duramadı. Meğer cepte para yok iken AB kesesinden söz verilmiş….
  2013 öylece harcandı gitti. 2014 yılında yerel seçimler vardı. Yine bir gayret Karabük cephesi Filyos projesine asıldı. Rumlar’ın keyfine bağlı kalmamak için genel bütçeden 2014 yılında 140 milyon lira ödenek ayrıldığı açıklandı ve mart ayında da Filyos limanı ihale edildi…
  İhale edilmesine edildi de rakip firmaların ihaleye itiraz ettikleri söylendi ve işe başlanılamadı. Kamu İhale Kurumu itirazı reddetti diye bir haber çıktı, vatandaş kazma vurulacak diye beklerken bu sefer de iş mahkemeye intikal etti denildi….
  Deyiş o deyiş. İş patladı gitti……
  Ne bahtsız bir projeymiş bu böyle? Abdulhamit han’ın düşüncesiymiş söylenenlere göre. İhale edilince gazete manşetleri de öyle atılmıştı. Gazete manşetleri de çok havalıydı doğrusu….

  Karabük’ün öncelikli projesi Filyos limanıdır. Havaalanı, tıbbı cihazlar üretimi, hayvancılık endüstri bölgesi, Eskipazar Sanayi bölgesi falan değildir. Kardemirsiz Karabük hayal edilirse, olayın aciliyeti ortaya çıkar….
  Karabük meclisteki 2 koltuğunu da iktidar partisine verdi. Hükümetin kurulması beklenmeden işe asılmak lazım. Dur, sus derken zaten
  5 – 6 ay geçiyor aradan. Araya başka memlekete problemleri de girerse kaynayıp gidiyor….
  Binali Yıldırım’ın söz verdiği 2012 ağustosundan beri 3 sene 3 ay geçti…
  Şimdiye kadar belki de limana gemiler yanaşmaya başlayacaktı!….
  Kardemir işçi çıkarmaya başlayınca, nakliyeciler işsiz kalmaya başlayınca “hop! n’oluyor” demek çare olmaz….

 • AK PARTİLİ

  O AK PARTİLİLER MEHMET ALİ ŞAHİN İŞALLAH KARABÜK ADAYI OLMAZ DEYENLERİDE ANLATTILARMI PARTİ İÇİNDE MEHMET ALİ ŞAHİNE KARŞI ÇIKANLARIDA ANLATTILARMI.MARZİNCLE YAŞANAN DURUMLARIDA ANLATTILARMI.ESAS BUNLARI YAZSANA AHMET BEY


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Sivasspor

  38 +2 54
 11. Kasımpaşa

  38 +10 53
 12. Adana Demir

  37 +6 52
 13. Galatasaray

  38 -2 52
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  37 -3 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.