DOLAR 15,6094 0.43%
EURO 16,3736 0.65%
ALTIN 914,350,38
BITCOIN 468083-2,47%
Karabük
24°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (18.Kasım.2015)

ABONE OL
18 Kasım 2015 08:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İL EMNİYET MÜDÜRÜ SAYIN SERHAT TEZSEVER “FEVZİ FIRAT CADDESİ’NE ÖZEL İLGİ GÖSTERİYORUZ..” DEDİ..
Karabük’ün AN CADDESİ konumunda bulunan HÜRRİYET Caddesi’nin FEVZİ FIRAT Bölümü bakımsızlıktan,adeta,lime/lime dökülüyor ve buna birde asayiş sorunu eklendi/eklenmişti.
Dün,Karabük’ün başarılı İl Emniyet Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER aradı ve “YAZDIĞINIZ FEVZİ FIRAT CADDESİ SÜREKLİ KONTROLÜMÜZDE,DENETİMİMİZDE..” dedi.
Kendilerine,bir İŞYERİNDE HIRSIZLIK YAPILDIĞI yolunda ihbar geldiğini söyleyen Sayın SERHAT TEZSEVER “EKİPLERİMİZ ÇOK SERİ BİR ÇALIŞMA İLE FAİLLERİ YAKALADI ADALETE TESLİM ETTİ..” bilgilerini verdi.
Bir Büfeye girerek sigara başta olmak üzere,bazı malları çalan ÜÇ KİŞİYİ olayın hemen ardından yakalamış EMNİYET BİRİMLERİ ve bu kişileri adalete teslim etmişler.
İl Emniyet Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER ayrıca FEVZİ FIRAT Caddesi üzerinde sürekli EKİP BULUNDURDUKLARINA işaret ederek,çıkabilecek her türlü olayı anında bastıracak biçimde düzenleme yaptıklarını anlattı.
FEVZİ FIRAT Caddesi üzerinde İŞYERİ BULUNAN herkesin gönlü rahat olsun,bu nokta da KARABÜK’ÜN BAŞARILI EMNİYETİ hep ve her zaman denetim,kollama,gözetim halinde.
FEVZİ FIRAT Caddesi,bu noktalarda hassas bir yer.
İçkili mekanlar bu Bölge de bulunuyor..
KARABÜK EMNİYETİ bu hassasiyete uygun davranıyor..

HÜRRİYET CADDESİ’NİN “GÜVEN KAVŞAĞI İLE İSTASYON ARASINDA KALAN..” FEVZİ FIRAT BÖLÜMÜ DÖKÜLÜYOR..
Karabük’te CADDE ve SOKAK isimleri değiştirildi,ancak,vatandaş değişen bu isimleri bir türlü benimseyemedi,bir türlü içselleştirilemedi ve örneğin HÜRRİYET Caddesinin GÜVEN KAVŞAĞI İLE İSTASYON arasında ki bölümüne FEVZİ FIRAT Caddesi ismi verilmiş.
İnsanlar halen HÜRRİYET CADDESİ diyorlar gerçi.
Her ne hal ise artık.
Biz yinede FEVZİ FIRAT Caddesi olarak gündeme taşıyalım ve bu Cadde üzerinde İŞYERİ OLANLAR müthiş sıkıntılı,öncelikle YAYA KALDIRIMLARI adeta İNSANI YERE DÜŞÜRME TUZAĞI gibi.
Kim yerlerde ki tuğlular kalkmış,kimi yerler bozulmuş falan.
Daha dün bir olay yaşadık ve karşıdan gelen,Karabük’te hiç görmediğimiz iki kişi geliyorlardı,birisi kalkmış olan YAYA KALDIRIM TUĞLASINA takıldı,düşmekten son an kurtuldu..
Ne oldu diye döndü baktı,kalkmış tuğlayı gördü,söylene/söylene yürümeye devam ettiler,geçmiş aylarda kucağında çocuğu ile yere kapaklanan kadınları gördük..
Özellikle DEVLET HASTANESİ’NİN bugün ki hali FEVZİ FIRAT Caddesi üzerinde İŞYERİ SAHİBİ olanları,adeta,KAN AĞLATIYOR ve Cadde bugün ki hali ile böyle bir durumda..
SIKI BİR YAĞMURDA İŞYERLERİNİ SEL SULARI BASIYOR..
O Cadde geçmiş ŞAŞAALI GÜNLERİNİ arıyor adeta..

“ÇİN HALK CUMHURİYETİ BASKISI VE DİĞER NEDENLERLE YETERLİ FİYAT OLUŞMASA BİLE,PARA KAZANIYORUZ.
Çok önemli bir KARDEMİR Yetkilisi “KARDEMİR’İN FAALİYET KARI VAR.ÇİN HALK CUMHURİYETİ BASKISI VE DİĞER BİR ÇOK NEDENE RAĞMEN KARDEMİR ÜRETİMİNDEN PARA KAZANIYOR..” bilgilerini verdi.
“PEKİ 211 MİLYON ZARAR NEDİR..?” diye sorduk.
“DÖVİZ KURLARININ YÜKSELİŞİNDEN KAYNAKLANAN BİR ZARAR VE KARDEMİR BÜTÜN OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN FAALİYET KAZANCI SAĞLIYOR..” şeklinde bilgiler verdi.
2016 Yılı içinde BAZI BORÇLARIN ÖDEMESİ YAPILACAK şeklinde bilgiler veren o Yetkili isim “GÖRECEKSİNİZ EN KÜÇÜK BİR SIKINTI YAŞANMAYACAK..” gibi iddialı açıklamalarda bulundu..
“BİR FİNANS KURULUŞU İLE BORÇLANMA TAHVİLİ ÇIKARTACAĞIZ.HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI.YAKINDA ÇOK DETAYLI BİLGİLER KAMUOYU’NA AÇIKLANACAK..” dedi.
Bu arada “NAKİT AKIŞ TABLOLARIMIZDA HİÇBİR SIKINTI YOK.KARDEMİR NE ZAMAN SATIŞ AÇARSA,ANINDA BİNLERCE TON MALINI KISA SÜRE İÇİNDE SATABİLEN BİR FİRMA..” bilgilerini verdi..
Açılan Mahkemelere değinen O YETKİLİ..
“ADALETİN ER/GEÇ TECELLİ EDECEĞİNE GÜVENİMİZİ HİÇ KAYBETMEDİK.TAM BİR GÜVEN İÇİNDE SÜRECİ İZLEDİK VE SONUÇTA HAKLILIĞIMIZ TESÇİL EDİLDİ.AKLANDIK/BERAAT ETTİK..” ifadelerini kullandı..
“KARDEMİR,BU YÖNETİM İLE,HİÇBİR SIKINTI YAŞAMAZ..” dedi

SAYIN TİMURÇİN SAYLAR,TİCARET/SANAYİ ODASI MECLİS BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN AYRILACAK MI,SIKI KULİSLER..
Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevinden ayrılacağına ilişkin çıkan bir dizi haber,TSO Kulislerini hareketlendirmiş görünüyor.
SIKI KULİSLER DÖNÜYOR..
Daha önce söz verilen isimler konu ediliyor,buna rağmen, YENİ İSİMLER ÇIKABİLİR gibi görüşler dile getiriliyor,ancak,Ticaret adamı verdiği sözden CAYMAZ gibi yaklaşımlar dile getirenlerde var elbet.
TİCARET ve SANAYİ ODASI MECLİS ÜYELERİ arasında nabız yoklamaları,kulis çalışmaları sürdürülüyor,olayın tam bu noktasında “BU GELİŞMELER YALNIZCA MECLİS BAŞKANLIĞI İLE SINIRLI KALMAZ.YÖNETİM YAPILANMASINI DA ETKİLEYEBİLİR..” diyen isimler dikkati çekiyor.
Olayın bu noktasında Sayın SEZGİN DRAVACI isminin MECLİS BAŞKANLIĞI için ciddi bir potansiyel olduğundan söz eden Meclis Üyeleri “Sayın DRAVACI’NIN 15 CİVARINDA OYU GÖRÜNÜYOR..” gibi yaklaşımlar getiriyorlar.
Öte yandan,yeni bazı isimlerin de nabız yokladığına işaret ediliyor.
Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri arasında “EĞER BİR MECLİS BAŞKANI SEÇİLECEKSE,YÖNETİM KURULU’NUN DA YENİDEN BELİRLENMESİNDE BÜYÜK YARAR OLABİLİR..” fikrini açıkça dile getirenlerin olduğu dikkatlerden kaçmıyor.
TSO MECLİS ÜYELERİ ARASINDA SIKI KULİS VAR..
Ancak,Sayın TİMURÇİN SAYLAR istifa eder mi/etmez mi..?
Gelişmelerin düğüm noktası burada yatıyor elbet..

EĞER,SAYIN TİMURÇİN SAYLAR TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ BIRAKIRSA,YEPYENİ DENGELER..!
Eğer,Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR “AMACIMIZ BİR DİZİ YATIRIM FİKRİNİ HAYATA SOKMAKTI VE BUNU GERÇEKLEŞTİRDİK.ŞİMDİ TSO MECLİS BAŞKANLIĞI’NI BIRAKABİLİRİM..” der ve bırakırsa neler olabilir..?
Öncelikle başta İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ Bölgesi olmak üzere,bir dizi yatırım konusu devreye sokuldu,şimdi Sayın TİMURÇİN SAYLAR bunları AK Parti İl Başkanı olarak daha verimli biçimde takip edebilir.
Sayın SAYLAR eğer istifa ederse,paralelinde,YÖNETİM KURULU sorunu gelir mi,YÖNETİM komple istifa eder ve bir YÖNETİM Seçiminin önünü açarsa KARABÜK’TE DENGELER yeniden şekillenir mi..?
BİZE GÖRE,MUTLAKA ŞEKİLLENİR..
TSO ŞU AN İTİARI İLE KARABÜK GÜNDEMİNDE..
Kimi çevreler SAYIN TİMURÇİN SAYLAR kalmalı görüşünde..
O GÖREVDEN AYRILMASI ORTAMI KARIŞTIRIR diyenler var.

MHP İÇİNDEN,SAYIN DURMUŞ YALÇIN’A ÇOK CİDDİ DESTEKLER VAR VE KARABÜK’TE MHP’NİN GELECEĞİ NOKTASI..
Dün bir Basın Toplantısı düzenleyen 25.Dönem Karabük Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN,kırı/dökmeden,ancak,ciddi eleştiriler dile getirdi.
KIRIP/DÖKMEDİ,ELEŞTİRİLERİNİ YÜZ/YÜZE BAKAMAYACAK nitelikte yapmadı,ancak,ciddi eleştirilerdi diplomatik dili ağır basan eleştirilerdi..
Sayın DURMUŞ YALÇIN’IN BELLİ Kİ CANI YANMIŞ.
Aslında Sayın DURMUŞ YALÇIN’IN pozisyonunda olsa kimin canı yanmaz ki,7 Haziran Genel Seçimlerinde MHP’NİN Karabük’te alabileceği maksimum oyu almış MİLLETVEKİLİ SEÇİLMİŞ.
Ancak TBMM hiçbir çalışma yapmadan ERKEN GENEL SEÇİM patlamış ve MHP Genel Başkanı Sayın BAHÇELİ Partinin kararını “ESKİ MİLLETVEKİLLERİMİZİ ADAY OLARAK GÖSTERECEĞİZ..” demiş,Sayın DURMUŞ YALÇIN’DA bu nedenle Milletvekili Adayı olmuş.
ANCAK ; LİSTEYE DAHİL EDİLMEMİŞ.
Böyle bir pozisyon kimi rahatsız etmez ki,kimin içini acıtmaz ki..?
Şimdi Sayın DURMUŞ YALÇIN bir iddia dile getiriyor “EĞER MHP LİSTESİNİN BİRİNCİ SIRASINDA YİNE BEN OLSAYDIN,KESİN YENİDEN MİLLETVEKİLİ SEÇİLİRDİM..” diyor.
HAYIR SEÇİLEMEZDİN DEMEK MÜMKÜN MÜ..?
Daha önce Seçime girmiş kazanmış,elbet ki kazanması için başta Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,günün konjonktürü gibi birçok neden etken olmuş,ancak,sonuçta Sayın DURMUŞ YALÇIN kazanmış,Milletvekili seçilmiş.
Şimdi ADAY OLSAYDIM YENİDEN KAZANIRDIM diyor..
Söylenecek fazla bir şey yok.

CHP KARABÜK İL KONGRESİ,29 KASIM PAZAR GÜNÜ VALİ NAFİZ KAYALI SALONUNDA,ancak,HENÜZ ADAY YOK….
CHP Karabük İl Kongresi 29 Kasım Pazar günü Vali Nafiz Kayalı Salonunda yapılacak ve kulislere kulak kabarttığınız zaman,orta yerde henüz İL BAŞKANLIĞI için bir adayın olmadığını görüyorsunuz.
CHP İL BAŞKANLIĞI İÇİN,HENÜZ ADAY YOK.
CHP 1 Kasım Erken Genel Seçimi sırasında,gerçekten,KARABÜK’TE ŞİMDİYE KADAR GÖRÜLMEMİŞ bir dinamizm ile çalıştı,girmedik işyeri,çalmadık kapı bırakmadılar,ancak,yine başarılı olamadılar,hatta Karabük Özelinde oyları düştü.
Görülüyor ki bu gelişme bir travma yaratmış CHP içinde..
İL BAŞKAN ADAYI BİLE ÇIKMADI HENÜZ.
Geçmiş yıllarda yaşanan İKİ ADAYLI-ÜÇ ADAYLI İl Kongreleri,yerini,durağanlığa,sessizliğe bırakmış ve şu ana kadar,ortaya çıkarak resmen BEN ADAYIM diyen kimse yok.
BAZI İSİMLERE ÖNERİLER GÖTÜRÜLDÜĞÜNÜ DUYUYORUZ.
ANCAK,HENÜZ ORTAYA ÇIKAN BİR İSİM YOK.
Bu arada gözler Milletvekili Adayı olan Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’DE,ancak,Sayın DİNÇEL’DE henüz bu yönlü bir açıklama,bir niyet belirtmedi ve beklenti sürüyor..
Kulislere ise bazı isimler fısıldanıyor gerçi.
ANCAK,RESMEN “BEN ADAYIM..” diyen kimse yok..

ÇİN HALK CUMHURİYETİ “TÜM SEKTÖRLERİ OLDUĞU GİBİ..”,ÜLKEMİZ UZUN YUVARLAK DEMİR SEKTÖRÜNÜ VURDU..
ÇİN HALK CUMHURİYETİ tüm sektörleri olduğu gibi,Ülkemizde UZUN,YUVARLAK DEMİR ÜRETİMİNİ DE vurdu ve şu an itibarı ile Ülkemizin bu sektörleri yüzde 7.8 oranında üretim kaybı ile çalışıyorlar.
SEKTÖR YÜZDE 7.8 ORANINDA GERİLEDİ..
Ayrıca TÜM ÜLKEMİZ ve TÜM DÜNYA ÜLKELERİ bu sektörde büyük sıkıntılar yaşıyorlar,hatta,DÜNYA ÜZERİNDE Sektörün Lideri konumunda olan ARCELORMİTTAL Firmasının bile sıkıntıyı hissettiğine vurgu yapılıyor.
PEKİ BU İŞİN SONU NE OLACAK..?
İŞ NEREYE VARACAK/VARDILICAK..?
Dünya Ülkeleri önlemler almaya çalışıyorlar galiba ve bu önlemlerden birisinin üretimi azaltmak olduğuna ilişkin,bu nokta da AB Ülkelerinin böyle bir yola gitmesine ÜLKEMİZİN AYAK UYDURMASININ zorluğundan söz edenler var.
“BİZ ÜRETİM AZALTAMAYIZ,ZİRA,ZATEN ÜRETİMİMİZ GERİLEDİ..” gibi varsayımlardan yola çıkıyor Ülkemiz ve diğer Ülkeler üretimi azaltsa bile bizim azaltmayacağımız üzerinde bilgiler veriliyor.
DEMİR SEKTÖRÜ HAYLİ SIKINTILI GİDİYOR.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • HALKIN ADAMI

  KARABÜK TSO DA SAYIN SEDAT NAMAL A TEKRAR YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINI VERİN HİÇ BİR SIKINTI KALMAZ KARIŞIKLIKLAR GİDER VERMEZSENİZ PATRON GİRER DEVREYE 🙂

 • Gönderen

  Yeşil mahalledeki belediye binası için şimdiye kadar söylenmemiş bir şey önereceğim;
  O bina müze yapılsın. Turizme de büyük katkı sağlar. Dünya kültür mirası sayılan Safranbolu gibi bir ilçemiz var ama, bir müzemiz yok. Elde hazır, şahane bir bina var. Burayı müze yapılsa hiç de fena olmaz. Park sorunu yok, Kastamonu, Safranbolu, Bartın anayolu üzerinde. Seyahat edenler bir uğrayıp burada ne varmış diyebilirler….

  İçerisi nasıl doldurulur bilemem ama birçok obje bulunabilir herhalde. Devam ediyor mu bilmiyorum ama, Eskipazar’da kazılar yapılıyordu. Hakeza Safranbolu’da da yapılıyordu (Bartın yoluna ayrıldıktan sonra eski köy hizmetleri şantiyesi altındaki tümülüsten bir şeyler çıktı mı? 🙂 ). Safranbolu çevresinde, Eflani’de başka tümülüsler de mevcut. Müze kurulursa belki yeni ödenekler alınıp yeni kazılar yapılabilir. Daha önceleri Karabük ve çevresinde bulunup da başka müzelere gönderilen objeler geri alınabilir. Mesala Bulak köyünde bir zamanlar kral mezarı çıktı diye haberler çıkmıştı. Yine çok eskilerde Zobran köyünde de kral mezarı bulunmuştu galiba.
  Köylerde birçok evlerde kullanılmayan eşyalar var. Bağışlayanların eşyaları , bağışlayan sülale için açılacak bölümde sergilenebilir. Bu düşünceyi daha da geliştirmek mümkün….
  İstenirse birçok eser toplanabilir.

 • şener

  AHMET ABİ KARDEMİRİN EREGLİ GİBİ CEO OLSA EREGLİNİN CEOSU ALİ PANDIR (KOÇ HOLDİNG ESKİ CEOSU) VAR ONUN GİBİ BİR CEO MODELİ OLSA VE HESAP VERİLEBİLİR BİR YÖNTEM OLSA İYİ OLMAZMI.

 • TSO MECLİSİ

  TSO MECLİSİNİ KARIŞTIRAN İŞLERİ ARAPSAÇINA ÇEVİREN BİR TEK KİŞİ VAR.O MECLİS ÜYESİNDEN BU MECLİS ÜYESİNE DOLAŞARAK HERKESİN CEBİNE MAVİ BONCUK KOYAN BİR İSİM VAR.KARABÜKTE HANGİ İŞ KARIŞIRSA BİLİN ALTINDAN AYNI İSİM ÇIKAR.YAHU BU MİLLET BİR TEK KİŞİYİ ORAYA BURAYA SEÇMEK ZORUNDAMİ.SIKIYA GELİNCEDE BENİM TALEBİM FİLAN YOK FALAN BÜYÜYÜMÜZ BÖYLE İSTEDİ DİYE BİR BALON ATAR ORTAYA VE İŞİ BAŞKASININ SIRTINA HAVALE EDER BAŞKASININ OMZUNA YIKAR.YETTİ BE

 • Gönderen

  Türkiye AB ile yaptığı anlaşma gereği çelikçilerine devlet teşviği veremiyor. AB ülkeleri Türkiye ile uğraşmasınlar, onlar Çin ile uğraşsınlar. Piyasada damping yapan Çin’dir. Türkiye serbest ticaretin gereklerine ve ikili anlaşmalara uyuyor. Serbest ticarette ülkelere üretimi kıs diye baskı yapmak olmaz. Olursa o zaman serbest piyasa olmaz. Avrupalılar ikiyüzlü davranmasınlar. Hem serbest piyasa diyecekler, hem üretimi kıs diyecekler. Yok öyle yağma….

  Hem bizim ana pazarımız Ortadoğu ve kuzey Afrkia ülkeleri. Belki de AB’ye ihraç ettiğimiz çelikten daha fazlasını onlardan ithal ediyoruzdur. Türkiye kalite çelikleri açısından ithalatçı bir ülke…..


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.