DOLAR 18,8294 0%
EURO 20,2193 0.02%
ALTIN 1.134,350,28
BITCOIN 430873-0,20%
Karabük

HAFİF KAR YAĞIŞLI

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (2.Mart.2016)

ABONE OL
2 Mart 2016 08:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÇİN HALK CUMHURİYETİ,ÜLKEMİZDE UCUZ FİYATLA DEMİR/ÇELİK ÜRÜNÜ SATMAYA DEVAM EDECEK Mİ VE KOTA..
Bilindiği gibi ÇİN HALK CUMHURİYETİ ucuz Demir/Çelik ürünleri ile ÜLKEMİZ DEMİR/ÇELİK ÜRETİCİLERİNİ çok ciddi oranda sıkıntıya sokuyor.
Aslında TÜM DÜNYA DEMİR/ÇELİK ÜRETİCİLERİNİ sıkıntıya sokuyor ÇİN HALK CUMHURİYETİ,öyle olmasa başta ABD olmak üzere AB Ülkeleri ve diğer üretici Ülkeler KOTA UYGULAMASINA giderler miydi..?
ÜLKEMİZDE DE KOTA BEKLENTİSİ SÜRÜYOR..
Ancak,DEMİR/ÇELİK ÜRETİCİLERİNİN KOTA BEKLENTİSİNE karşı,Ülkemiz İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN buna karşı çıktığı,en azından Firma bazında KOTA KONULMASINA karşı çıkanlar olduğu biliniyor.
GEÇTİĞİMİZ GÜN YAZDIK.
Çok önemsediğimiz bir Kardeşimiz aradı bizi ve “ÜLKEMİZ EKONOMİSİNİ İNŞAAT SEKTÖRÜ AYAKTA TUTUYOR.DEMİR FİYATI PAHALANIRSA İNŞAAT SEKTÖRÜ SIKINTIYA GİRER..” şeklinde görüşler dile getirdi..
“KOTA KONULMASI YANLIŞ OLUR..” şeklinde görüşler dile getirdi O Kardeşimiz ve “HÜKÜMET KIRMIZI ET FİYATLARINI BİR ÇİZGİYE ÇEKEBİLMEK İÇİN ET İTHAL ETMEYİ DÜŞÜNÜRKEN,UCUZ DEMİRE NEDEN KOTA KOYSUN Kİ..” gibi konuşmuştu.
Kendi Firmasından örnek vererek 10-15 bin ton demir/çelik ürüne kullandığımı düşünün,KOTA konulursa en az 400-500 lira fark veririm,bu bana kaça malolur bir düşünün,ifadelerinde bulunmuştu.
ÇİN’E KOTA KONULMASINI isteyen de/istemeyen de var..
EN AZINDAN,ŞİMDİLİK, BÖYLE GÖRÜNÜYOR..

KARDEMİR,NE YAZIK,BİR AİDİYET DUYGUSU YARATAMAMIŞ VE ÇALIŞIRKEN TOZ KONDURMAYANLAR AYRILINCA..!!
Ankara’da,belirli çevrelerin “CEVHERDEN ÜRETİM YAPAN,DİĞER TESİSLER PARA KAZANIRKEN,KARDEMİR NEDEN ZARAR EDİYOR..” gibi yaklaşımlar getirdikleri biliniyor,söyleniyor..
ÖZELLİKLE BAZI BAKANLIKLARDA BU GÖRÜŞ HAKİMMİŞ.
Peki,bu görüşün hakim olduğu Bakanlıklarda,O BAKANLIK YETKİLİLERİNİN kendi izlemeleri dışında,BELİRLİ KAYNAKLARDAN BİLGİ ALIP/ALMADIKLARI konusu nedir acaba..?
BİZE “YANLIŞ BİLGİLENDİRME VAR..” gibi değerlendirme verenler var ve bu değerlendirmeler KARDEMİR çevrelerinden geliyor ,o çevreler bu yönlü iddiaları dile getiriyorlar..
KARDEMİR’DE Çalışırken,KARDEMİR’E TOZ KONDURMAYANLAR,yanlış gidenleri eleştirmeyenler,sessiz kalanlar,bir şekilde veya ,biçimde ayrılınca her türlü görüşü dile getiriyorlar..
KARDEMİR BİR AİDİYET DUYGUSU GELİŞTİREMEMİŞ.
Bu nokta gerçekten çok/çok önemli..
DEVLET DÖNEMİNDE BÖYLE DEĞİLDİ..
Özellikle EMEKLİ OLANLAR Fabrikaların üzerine titrerdi..
Şimdi ÇALIŞIRKEN iyi,AYRILINCA kötü,deniliyor…

ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARI YASA TASARISI TBMM’NE SUNULDU,KOMİSYONLAR ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR VE TEPKİLER..
Hükümet ÇALIŞMA HAYATINA BİR DİZİ uygulama ile müdahale etmek yolunda adımlar atıyor ve KIDEM TAZMİNATI gibi ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARI gibi Yasa önerileri ciddi biçimde tartışılıyor.
ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARINA TEPKİ ÇOK BÜYÜK.
Çalışma hayatı bu Bürolar kanalı ile yepyeni bir şekil alacak ve örneğin ÖZEL İSTİHDAM BÜROSU size çalışmak üzere işçi gönderecek,bu işçiler bağlı oldukları ÖZEL İSTİHDAM BÜROSU’NA bağlı olarak sizde çalışacaklar..
BÜRO,SİZİNLE PAZARLIK YAPACAK,işçi ile ayrı pazarlık yapacak ve İŞÇİNİN ALDIĞI PARA İÇİNDE KENDİSİNE BİR PAY ALACAK sistem öyle yürüyecek.
İŞÇİNİN SOSYAL HAKLARI FALAN O BÜROCA KARŞILANACAK.
Bir anlamda,şu an FİİLEN ÇALIŞMALARI SÜRDÜREN,TEMİZLİK ŞİRKETLERİ VAR,buna benzer bir uygulama,ancak,çok daha yaygın olanı.
ŞU AN,özellikle BANKALAR,ÖZEL FİRMALAR,gerekli TEMİZLİKLERİNİ bu Şirketlere yaptırıyorlar ve Şirket kendisine bağlı olanları çağırıyor,temizliği yaptırıyor ve çalışanların ücretlerini ödüyor..
ÖZEL İSTİHDAN BÜROLARI BU BENZER BİR UYGULAMA.
Ancak,daha yaygın işkollarına hitap eden Bürolar olacak..
TÜRK-İŞ KONFEDERASYONU büyük bir tepki içinde..

AK PARTİ İL GENEL MECLİS GRUBU,BİRLİK/BÜTÜNLÜK İÇİNDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR MU,SIKINTI VAR MI..?
AK Parti Karabük İL GENEL MECLİS Grubu BİRLİK/BÜTÜNLÜK içerisinde çalışmalarını yürütüyor mu,yoksa belirli sıkıntılar,belirli çekişmeler var mı..?
BİZ OLMAMASINI DİLERİZ ELBET.
Birliğin/bütünlüğün olmadığı yerlerde,çekişmenin/didişmenin yaşandığı yerlerde,yeterli hizmetin gelmesi hayli zor olur,hizmet akışında bir kayıp olması kaçınılmazdır.
DİLERİZ BÖYLE BİR GELİŞME YOKTUR.
İL GENEL MECLİS Çalışmaları,İl ÖZEL İDARESİ ile somutlaşır ve ete/kemiğe bürünür,bu anlamda İLKBAHARIN GELMESİ ile birlikte çalışmalarda hız kazanacaktır mutlaka.
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,birkaç gündür bu çalışmalar hakkında bilgiler alıyor diye duyuyoruz,önümüzde ki sezonun çok verimli geçmesi için görüş alış/verişinde bulunuyorlar sanırız.
İL ÖZEL İDARESİ ve İL GENEL MECLİSİ bu sezon 200 kilometreyi aşkın KÖY YOLU ASFALTLAMASI yapacak ve buna ilişkin ortaya bir hedef konulmuştu.
Geçen yıl konulan asfalt hedefi gerçekleştirildi..
Bu sezon için hedef iki misline çıkarttılar..

TURİZM GELİRLERİNDE,ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ DÜŞMELERİN YAŞANACAĞINA İLİŞKİN GÖRÜŞLER VE AÇIKLAMALAR
2015 Yılının şubat ayında,Ülkemize Rusya’dan 8500 civarında turist gelmiş,2016 yılının şubat ayında ise gelen sayısı 55 kişi ve rakamlar Alman turistlerle de,sayı olarak aynı olmasa da benzeşiyor.
ÜLKEMİZ TURİZM GELİRLERİ DİBE VURACAK GİBİ..
TERÖR BELASI,Düşürülen Rus uçağı,İstanbul Sultanahmet Bölgesi’nde patlayan bomba ve ölen Alman turistler,GÜNEYDOĞU olayları bu yıl TURİZM GELİRLERİNİ dibe vurduracak gibi görünüyor.
“BUNLARDAN KARABÜK OLARAK BİZE NE..?”
Bunu/bunları söylemek mümkün mü..?
Daha önce ANTALYA civarında ki TURİZM TESİSLERİNDE çalışmış birkaç Kardeşimizle görüştük “BU YIL BİZE İŞ OLMADIĞINI VE GELMEMİZİ İSTEMEDİKLERİN SÖYLEDİLER..” gibi bilgiler verdiler..
“MÜTHİŞ BİR KRİZ VARMIŞ..” diyorlar..
TURİZM DE ESEN RÜZGARLAR ÇOK/ÇOK KÖTÜ..
Bu rüzgarlar yıllarca da normale dönmez,bunu da bilmek gerek..!!

VALİ SAYIN ORHAN ALİMOĞLU VE SEL NEDENİ İLE KAPATILAN KARABÜK-KASTAMONU KARAYOLUNUN BİR BÖLÜMÜ
Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU,geçtiğimiz haftalarda yaşanan SEL NEDENİ ile trafiğe kapatılan KARABÜK-KASTAMONU Karayolu’nu incelemiş ve BİR AN ÖNCE YAPILACAK şeklinde görüşler dile getirmiş.
İNSANLAR BÜYÜK SIKINTI ÇEKİYORLAR..
ARAÇLAR VERİLEN GÜZERGAHLARDAN DOLAŞIYOR..
SIKINTI GERÇEKTEN ÇOK/ÇOK BÜYÜK.
Bakın verilen yeni güzergahta İNŞALLAH HERHANGİ BİR MADDİ ZARARLI veya CAN KAYBI olan kaza/kazalar yaşanmaz,zira yan yol kullanılırken,ANA ARTERE çıkışlarda sıkıntılı pozisyonlar var.
Sonra YOL YIKILDI denilip geçilecek mi..?
Bunun sorumlusu/sorumluları noktasında bir araştırma yapılmayacak mı,SEL GELDİ,YOL YIKILDI,YENİSİ YAPILACAK denilerek bu işin üstesinde gelinecek ve yeni yıkımlar mı beklenecek.
O MENFEZLER NEDEN/NİÇİN TIKANMIŞ ÖYLE.
Her neyse artık.
Şimdi olayı iyi izleyin,KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ O KARAYOLU’NU kaç ay süre içinde trafiğe açacak,bu hep birlikte ve iyi izleyelim..
Zira ;KARAYOLLARI’NIN PEK ACELESİ OLMUYOR NEDENSE.
ERGÜLLE BABA TÜRBESİ civarında 200-300 metrelik bir YOL TAMİRATI KAÇ AY sürmüştü,hatırlayanlar vardır herhalde,yine SAFRANBOLU-KARABÜK ÇEVRE YOLU’NUN bir bölümünde yapılan çalışmalar kaç ay sürmüştü.
KARAYOLLARI PEK ACELE etmeyebilir,haberiniz olsun..

YÜKSEK SESLE KONUŞULMAYA BAŞLANAN “ERKEN GENEL SEÇİM..” ŞU AN “ERKEN YEREL SEÇİMİ..” İÇERMİYOR GİBİ..
Dikkat edin ERKEN GENEL SEÇİM olayı yüksek sesle konuşulmaya başlandı,bir konu dikkatimizi çekiyor,bu konuşmaların tamamı ne yazık ki SİYASETÇİLERDEN geliyor..
VATANDAŞIN/SEÇMENİN BÖYLE BİR GÜNDEMİ YOK..
En azından vatandaş/seçmen böyle bir beklenti içinde görünmüyor..
SİYASETÇİLER arasında ERKEN GENEL SEÇİM konuşuluyor ve eğer GÜNEYDOĞU Bölgelerimizde yaşanan olaylar,yaşanan terörden arındırma işleri süratle bitirilirse ERKEN YEREL SEÇİM anlayışı da gündeme gelebilir.
BU SÖZLERİMİZİN ALTINI ÇİZİNİZ..
GÜNEYDOĞU Bölgemizin birçok yerinde HDP Yerel Seçimlerden çok başarılı çıktı ve HDP’Lİ Belediyelerin EL DEĞİŞTİRMESİ amacı ile ERKEN GENEL SEÇİM ile ERKEN YEREL SEÇİM birleştirilebilir..
PEKİ BÖYLE BİR GELİŞME KARABÜK’TE NE SONUÇ VERİR..?
Şu gün görünen tablo AK Parti’nin ERKENGENEL SEÇİMİ 2-0 alması sonucunu verir,ayrıca,Sayın RAFET VERGİLİ yeniden Belediye Başkan Adayı olmayacağını deklare ettiğine göre BELEDİYELERİN TÜMÜNÜ DE AK Parti alır diye beklemek,pek hayalcilik olmaz.
BİR/İKİ İSİM DEĞİŞİR MUTLAKA ve AK Parti Belediyelerin tümünü alır,1 Kasım Erken GENEL SEÇİMİNDE Kİ oylarını arttırır ,yine 2-0 yapar
BUGÜN GÖRÜNEN TABLO BÖYLE,bu tablo değişir mi..?

AK PARTİ SAFRANBOLU İLÇE BAŞKANI SAYIN ALİ KAYA,İLÇE YÖNETİM KURULUNU HALEN NEDEN AÇIKLAMIYOR..?
AK Parti İlçe Başkanı Sayın AHMET GÜNEŞ ve Ekibinin görevden ayrılması ile AK Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı görevine getirilen Sayın ALİ KAYA aradan geçen süre içinde nedense İLÇE YÖNETİM Kurulu’nu açıklamadı..
VEYA,HENÜZ YÖNETİMİ OLUŞTURAMADI..
O nedenle açıklayamadı..
Safranbolu İlçesi gibi bir İlçe de AK Parti’nin İLÇE YÖNETİM KURULU OLUŞTURAMAMASI elbet mümkün değil,orada bir başka neden devreye girmiş olsa gerektir..!!
MUTLAKA YÖNETİME İSİM VERMEK isteyen güçler vardır ve bunun tartışmaları sürüyordur/yürütülüyordur,İlçe Yönetim Kurulu’na isim vermek,Yönetimi belirli ölçü de denetim altında tutmak isteyenler vardır.
ÖYLE OLMASA YÖNETİM ÇOKTAN AÇIKLANIRDI..
Kaldı ki YÖNETİM KURULU oluşturulmasında yardımcı olması için AK Parti GİRESUN Milletvekili Sayın ALİ TEMUR Safranbolu’ya görevlendirilmişti,geldi tetkik ve temaslarda bulundu Ankara’ya döndü..
AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİ YAKINDA AÇIKLANIR MI..?
Elbet açıklanacaktır,bu kadar süre açıklanmaması,Siyasi hırsı aklanın ötesinde geçmiş,kişi veya kişilerin İlçe Yönetimi’ni denetim altında tutabilmek amacı ile isim vermeye çalışmalarından kaynaklanmış olabilir.
Uzun yıllar Siyaseti yakından izleyen bir insan olarak,bizim tahminimiz bu yönde ve yanıldığımızı da pek sanmıyoruz,hele/hele Sayın TİMURÇİN SAYLAR gibi uzlaşmayı bir hayat tarzı olarak benimsemiş bir İL BAŞKANI varken,işin bu kadar uzamasına HAYRET demek gerekir.
ARTIK SONA GELİNMİŞ OLABİLİR Mİ..?
SAFRANBOLU İLÇE YÖNETİMİ YAKINDA AÇIKLANIR MI..?
Ne dersiniz..!!

İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN 10 MART GÜNÜ 8 AYRI BAKANLIK HEYETİ BÖLGEYE GELECEK
AK Parti’nin büyük önem verdiği ve her kademesi ile adım/adım izlediği İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için 8 ayrı Bakanlık Temsilcisi 10 mart günü Karabük’e gelerek inceleme yapacaklar.
8 AYRI BAKANLIK TEMSİLCİSİ BÖLGEYE GELECEKLER..
Gelecek olan Heyette yer alan HER BAKANLIK Temsilci,KENDİ BAKANLIĞI açısından BURADA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ tesis edilmesinde bir SAKINCA OLUP/OLMADIĞI hakkında görüş belirtecekler..
BAKANLIK TEMSİLCİLERİNİN Bölge de yaptıkları tetkiklerden sonra 10 NİSAN Tarihine kadar gerekli raporlarını vererek,gereken görüşlerini bildirecekleri de gelen bilgilerden anlaşılıyor..
HER HANGİ BİR SIKINTI ÇIKMAYACAĞI SANILIYOR.
Ancak,çıkabilecek ufak/tefek sıkıntıların da SİYASİ İRADE tarafından süratle çözüleceği üzerinde bilgiler veriliyor,bu yönlü sıkıntı çıkması halinde çözümün bulunması zor olmayacaktır şeklinde de görüşler dile getiriliyor.
10 MART BÖLGE AÇISINDAN HAYLİ ÖNEMLİ GÖSTERİLİYOR.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • Yanlış yorum

  Arkadaş biz dönmedik döneklik yapmadık bedelinide işmizden aşımızdan koularak ödedik.Sen döneklere laf et.Tamam bizim ayrıldımız Sendika bi bk yapmıyodu bi bka yaramıyodu bize söz veren sendika çokmu iyiydi noldu verdikleri sözler hani bizim başımızı tutanlar nerde şindi.Allah hepsini bildiyi gibi yapsın.İÇİMDEN GEÇENLERİ Bİ YAZSAM BİZİ BU HALLERE DÜŞÜRENLERİN HİÇBİ YERİ KALMAZ HER YERİ DÜMDÜZ OLUR VALLA

 • 307ler

  ne dert yanı yorsun bizler bu sendika bi bk yapmıyor bu sendikayı def edelim mücadelemisi sonuna kadar götürelim dedigimizde şerefsizler geri döndüler ALLAH SİZLER DAHA Beter eder inşallah.

 • HELAL PARA KAZANAN

  KARABÜK 2000 Lİ YILLARIN BAŞINA KADAR EMEK KENTİ İDİ
  ÖZELLİKLE ÇELİK İŞ SENDİKASI GÜNDEM BELİRLERDİ
  ÇOK DEĞERLİ SENDİKACILAR VARDI
  ŞİMDİ NE OLDU??
  ORTADA NE SENDİKA VAR NE DE SENDİKACI VAR…
  GENEL BAŞKANLIK GİTTİ
  ULVİ VE RECEBE BAKIN KARABÜK Ü SENDİKA ADINA BUNLAR TEMSİL EDİYOR
  YAZIK Kİ ÇOK YAZIK…
  ÇALIŞMA HAYATINDA ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER VAR
  TAZMİNATLARIN FONA DEVRİ
  ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARI
  EN ÖNEMLİSİ DE ESNEK ÇALIŞMA
  MECLİS KOMİSYONUNDAN GEÇTİ
  KARDEMİR İŞÇİSİNE BU KONUDA BİLGİ VEREN YOK
  KARDEŞİM BU KONULARLA İLGİLİ BİR SEMİNER VEYA PANEL DÜZENLEYİN SİZİN GÖRÜŞÜNÜZ NEDİR DİYE Bİ SORUN
  GERÇİ BİLDİĞİNİZ HİÇ BİR ŞEY YOK
  AL İŞÇİNİN BİR YEVMİYESİNİ LÜKS ARABALAR DOLGUN MAAŞ METİN TÜRKER İN MEZARINI ZİYARET… AL SANA SENDİKACI
  GELDİN DİYEN YOK GİTTİN DİYEN YOK
  BU ARADA KARDEMİR İŞÇİSİ NEYİ SORGULUYOR Kİ BUNLARI SORGULASIN
  ESNEK ÇALIŞMA BAŞLAYINCA GÖRECEZ…. TEK DERT SÖZLEŞMEDE NE ALDIK YOK BÖYLE İŞÇİLİK
  RENO İŞÇİSİNE HELAL OLSUN
  KAPI ÖNÜNDEKİ TEMSİLCİLER NE İŞ YAPAR BİLEN VAR MI??

 • 307 Lerden

  Mehmet Karakuş arkadaşım hislerime tercüman olmuşsun.Bizi Kardemirden attılar ve bize tek sahip çıkan Gazetecide Ahmet abi.Adam hakkaten enteresan haksız olan hiçbi şeyi kabul etmiyor.Biz o karçı çok mücadele ettik ama şuanda Ahmet abiden başka bizim meselemizi yana yok.Allah ömrünü uzun etsin

 • Mehmet KARAKUŞ

  Ahmet Abimin HER TELDEN’İ Karabük Basın Tarihi ve Dünya yerel gazeteciliği açısından üniversitelerde TEZ konusu olacak kadar klasikleşti… Bir kentin ve kent yaşamının ancak bu kadar EMAR’ı çekilebilir, üstelik te her gün bıkmadan usanmadan…
  Eline, koluna, TEL’ine sağlık


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  22 +30 54
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  21 +15 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  22 +5 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  22 +1 25
 12. Alanyaspor

  22 -8 25
 13. Sivasspor

  22 -5 24
 14. Antalyaspor

  21 -8 24
 15. Hatayspor

  21 -19 23
 16. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 17. Kasımpaşa

  22 -14 22
 18. Giresunspor

  21 -18 21
 19. İstanbulspor

  22 -22 21
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.