DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 439708-0,43%
Karabük

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (24.Kasım.2015)

ABONE OL
24 Kasım 2015 09:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN,ÇOK ÖNEMLİ BİR SİYASETÇİ VE KARABÜK İSMİNİ SÜREKLİ GÜNDEMDE TUTUYOR..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,gerçekten çok önemli bir Siyasetçi ve biz 3 Dönem nedeni ile “YENİDEN KARABÜK MİLLETVEKİLİ OLMAZSA KAYBEDEN KARABÜK OLUR..” diye duyuruyorduk.
“SİYASETEN KAYBEDEN KARABÜK OLUR..” diyorduk.
O süreçte,o değerlendirmelerimiz için bize hakarete varan eleştiriler gönderiliyordu,bakın Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN yaptığı kaç açıklama ile KARABÜK’Ü ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞIDI,bunu hesap edin.
YAPTIĞI KONUŞMALAR ÜLKEMİZDE GÜNDEM OLUYOR..
Çoğu açıklamalarını,gündem teşkil eden açıklamalarını KARABÜK’TE YAPIYOR Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ve gerek Ulusal genişlikte yayın yapan televizyonlar,gerekse Ülke geneline dağıtımı yapılan Gazeteler bu açıklamalarını veriyorlar,çok geniş görerek veriyorlar.
“AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KARABÜK MİLLETVEKİLİ Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN  DÜN KARABÜK’TE YAPTIĞI BİR AÇIKLAMA İLE ŞUNLARI SÖYLEDİ..” diye veriliyor bu tür haberler..
BİR CÜMLE İÇİNDE KAÇ KEZ KARABÜK GEÇİYOR..
Sayın ŞAHİN 3 Dönem şartına takıldığında,biz “SİYASETEN KARABÜK KAYBETTİ..” diyorduk,yeniden Milletvekili seçilme hakkını elde edeceği zaman içinse “İNŞALLAH KARABÜK MİLLETVEKİLİ OLMAYI TERCİH EDER..” diyorduk.
Bakın söylediklerimizin temel dayanağı gün gibi ortaya çıktı..
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Karabük’ün adını nasıl duyuruyor..
Hep birlikte görüyoruz..

7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE “KANTİN VERİLMESİ OLAYI GÜNDEM OLMADI MI..” ŞİMDİ YURTLAR GÜNDEM OLUR…
YÜKSEKÖĞRENİM YURTLARI/KANTİNLERİ oldum/olası söylentileri beraberinde taşıyor,7 Haziran Genel Seçiminde bunlara ilişkin dile getirilen konular oldu,hatta HALEN HUKUKTA devam eden Mahkemelerden söz edildiği biliniyor,önümüzde ki süreçte yeni Yurtlar açılacak…
BUNLAR TARTIŞMA KONUSU YAPILMAYACAK MI..?
Üniversite öğrencilerini yemek artı kahvaltı için günlük 8 lira veriliyor sanıyoruz,2500 kişilik bir YURT İÇİN günlük 20 bin lira,aylık ise 600 bin lira FATURA KESİLİYOR..
KESTİĞİNİZ FATURA TUTARINI HEMEN ALIYORSUNUZ..
Oysa KULLANDIĞINIZ MALZEME en az 3-4 ay vadeli alınıyor..
KANTİNLERDE öğrenci başına HARCAMA üzerinde bir analiz yapılmış ve her öğrencinin günlük 4 lira harcama yaptığı gibi bir sonuca varılmış,yani günlük 10 bin lira KANTİN GELİRİ mevzu bahis.
YENİ YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURTLARI AÇILACAK..
KREDİ YURTLAR KURUMU buraların YEMEKHANESİNİ ve KANTİNİNİ kime/kimlere verecek acaba,zira 21/B maddesi sanıyoruz bu tür yerlerin,yeni açıldığı için,belirli süre ihalesiz verilmesini mümkün kılıyor.
İZLEYELİM BAKALIM KİM/KİMLER ALACAK BU İŞİ..
Sanıyoruz,SİYASET KURUMU bunları/gelişmeleri izliyordur..!!

TİCARET VE SANAYİ ODA MECLİSİNDE YAŞANDIĞI İLERİ SÜRÜLEN DALGALANMA DURULDU,YAPI AYNEN KALIYOR..
Geçtiğimiz hafta içinde,Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Grubu çok ciddi bir dalgalanma yaşıyordu,bu dalgalanmanın durulduğuna işaret ediliyor.
Hatırlarsınız TSO Meclis Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN bu görevinden istifa ederek,ayrılabileceğine ilişkin bilgiler veriliyordu ve o bilgileri siz okurlarımızla paylaşmıştık.
BİR ANDA ÜÇ AYRI GÖRÜŞ BELİRMİŞTİ.
BİR ; Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN GÖREVİNE DEVAMI..
İKİ ; EĞER AYRILIRSA YERİNE BAŞKAN SEÇİMİ YAPILMASI.
ÜÇ ; AYRILMA HALİNDE,YALNIZCA MECLİS BAŞKANI DEĞİL,BAŞKANLIK DİVANI,YÖNETİM KURULU Seçimlerinin de yenilenmesi.
Anladığımız kadarı ile BU ÜÇ GÖRÜŞÜN birincisi galebe çaldı.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN görevini sürdürmesi ağır bastı..
Bu yönde gelişen bir karar,TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA bütün YAPININ AYNEN KORUNMASI ile sonuçlanacağı kesinlik kazanıyor.
Diğer şekillerde karışıklık olacağı kesindi..

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ESKİ REKTÖRÜ PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL VE KREDİ/YURTLAR KURUMU GÖREVİ
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ eski Rektörü Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL uzunca bir süre KREDİ YURTLAR KURUMU Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştı.
MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ GÖREVİ BIRAKTI..
Şimdi KARABÜK’TE Kredi Yurtlar Kurumu üzerinde ETKİLİ OLABİLECEK isimler konuşuluyor ve bu konuşmaların temeli TORPİL ARAYIŞINDAN kaynaklanıyor elbet.
YENİ AÇILACAK OLAN YURTLARIN YEMEK VE KANTİN işleri için,buraların işletmeciliğine talip olanlar KENDİLERİNE DESTEK olabilecek isim arayışındalar sanıyoruz.
Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN halen KREDİ /YURTLAR KURUMU Yönetim Kurulu Başkanı olduğu zannı ile “BELKİ HOCA BİRİLERİNE DESTEK OLUR…” gibi yaklaşımlar getiren insanlar/çevreler var.
Biz bunları söyleyenlere “HOCA O TÜR İŞLERE GİRMEZ.AYRICA,KREDİ YURTLAR KURUMUNDA Kİ GÖREVİNDEN AYRILDI VE AYRILMASA DA,BU TÜR İŞLERE KESİNLİKLE ALET OLMAZ..” diyoruz.
BU BİZİM SAMİMİ DÜŞÜNCELERİMİZ.
Bu tür destek arayışları SİYASETİN DIŞINDA yürütülüyor galiba.
OLAYIN RANTI ÇOK BÜYÜK..
MUHALEFET PARTİLERİ DİKKATLE İZLİYORLAR..!!

SAYIN MEHMET UZUN’UN KAYINVALİDESİ,SAYIN HASAN YILDIRIM’IN ANNESİ VE İL ÖZEL İDARE BÜNYESİ ÜZGÜN..
Karabük İl Özel İdaresi,Karabük İl Genel Meclisi üzgün,Genel Sekreter Sayın MEHMET UZUN Kayınvalidesini,Sayın HASAN YILDIRIM ise Annesini kaybetti,ebedi aleme uğurladılar.
HER İKİ ANNEYE DE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUZ.
Karabük İl ÖZEL İDARE Genel Sekreteri Sayın MEHMET UZUN’UN Kayınvalidesinin ölümünü Sevgili Kardeşimiz,dostumuz Rahmetli SAMİ ERDUYGU’NUN telaşı içinde öğrendik,telefonla da olsa başsağlığı dileklerimizi ilettik.
İl Genel Meclis Başkanı Sayın HASAN YILDIRIM’IN Annesinin vefatını daha sonra öğrendik,Azrail sanki ÖZEL İDARE Çevresinde dolaşıyor gibi geldi bize.
İKİ ÖNEMLİ İNSAN..
Ve İKİ ANNENİN KAYBI,ACISI..
Allah geride kalanlara sabır versin,uzun ömür versin..
Gerek Sayın MEHMET UZUN Kardeşimize..
Gerekse Sayın AHASAN YILDIRIM kardeşimize başsağlığı diliyoruz.

KARABÜK’TE HAVA KİRLİLİĞİ VE BUNA YOL AÇAN ETKENLER,BU ETKENLER NOKTASINDA ÇEŞİTLİLİK OLAYI..
Dün bir grup dost oturduk laflıyorduk,söz bir ara HAVA KİRLİLİĞİNDEN açıldı,hava kirliliğinin yol açtığı insan sağlığı bozuklukları,buna ek olarak BAZI ZIRAİ ÜRÜNLERİN alınamayışı gündeme geldi
Öncelikle İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDE DURULDU..
Bir kardeşimiz “KARABÜK KOCAELİ,DİL İSKELESİ İLÇESİNDEN,SONRA KANSER HASTALIKLARINDA İKİNCİ SIRADAYMIŞ.” Gibi bir görüş dile getirdi..
BUNU DESTEKLEYEN GÖRÜŞLER ÜZERİNDE DURULDU.
Bu arada Karabük’te HAVA KİRLİLİĞİ için “MARZİNC KİRLİYOR..KARDEMİR KİRLİYOR..” gibi bir dizi görüşler dile getirildi,bunlar doğru tespitler olabilir..
Ancak ; SİNSİ BİR KİRLEYİCİMİZ DAHA VAR..
OTO EGZOZLARINDAN ÇIKAN GAZLAR..
Emin olun egzoz gazlarından çıkan KİRLETİCİ MADDELER birinci sırada sayılmalı,örneğin MARZİNC İnsanların yoğun biçimde yaşayıp gezdiği yerlere hayli uzak..
AMA OTO EGZOZLARI BURNUMUZUN DİBİNDE..
Adeta bu KİRLETİCİ UNSUR ile içli/dışlı bir yaşamımız var..
Doğrudur MARZİNC kirletici bir unsur olabilir,doğrudur KARDEMİR kirletici bir unsur olabilir,ancak,en az bunlar kadar KİRLETİCİ BİR UNSUR OTO EGZOZ GAZLARIDIR..
Peki BUNDAN NASIL KURTULACAĞIZ..?
BİR FİKRİNİZ VAR MI..?
KARDEMİR ÜZERİNDE ÇOK ETKİLİ BİR İSİM “BORCU/BORÇLANARAK  KAPATMA DÖNEMİNE GİRECEK GİBİYİZ..” DEMİŞTİ..
KARDEMİR üzerinde çok etkili bir isim,uzunca bir süre önce “BORCU/BOÇLANARAK KAPATMA DÖNEMİNE GİRECEK GİBİYİZ..” demişti ve o dönem sanıyoruz geldi.
KARDEMİR BORÇLANMA TAHVİLİ ÇIKARTTI.
İlk Parti 100 milyon liralık BORÇLANMA TAHVİLİ ÇIKARTTI KARDEMİR ve AK Finans isimli bir Kuruluş kanalı ile BORÇLANDI ve bir bölüm borcunu kapattı.
ELBET,BU BORÇLANMA,BEDAVA DEĞİL..
CİDDİ BİR FAİZ YÜKÜ BİNECEKTİR KARDEMİR’İN ÜZERİNE.
Biliyorsunuz,2015 YILININ İLK 9 AYI ZARAR İLE GEÇİLDİ.
Bu zararın DÖVİZ KURLARINDA Kİ ARTIŞLARDAN gelen bir zarar olduğu yolunda görüşler var ve deniliyor ki “ASLİNDA KARDEMİR KENDİ YAPTIĞI İŞLERDEN ZARAR ETMİYOR.HATTA KÜÇÜK ÇAPLI PARA KAZANIYOR.ZARAR KUR ARTIŞINDAN GELİYOR..”
2016 Yılından itibaren BORÇLANMA TAHVİLLERİNE ödenecek faizler nedeni ile,KUR ARTIŞI BENZERİ zararlar olabilir mi,o nedenle KARDEMİR’İN düze çıkaracak tek seçenek ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NİN önünü kesmek galiba..
BUNUN İÇİN HÜKÜMET DESTEĞİ,DEVLET DESTEĞİ ŞART.
Çin ülkesinden GELEN ucuz demir’e ÇARE ÜRETİLMELİ..

CHP ÖNÜMÜZDE Kİ DÖNEM ÇOK SIKI BİR MUHALEFET YAPMAYI PLANLIYOR VE KARABÜK’TE NELER GELİŞİYOR..?
CHP Önümüzde ki Pazar günü İL KONGRESİ’Nİ yapacak ve muhtemelen Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL İl Başkanlığı görevine getirilecek.
Sayın ERDOĞAN DİNÇEL deneyimli bir Siyasetçi.
CHP Şu zamana kadar DİŞE DOKUNAN BİR MUHALEFET yapmadı Karabük’te,ancak,öyle sanıyoruz,önümüzde ki süreçte hem GENEL hem YEREL Yönetimlere karşı ciddi bir MUHALEFET sergileyecek.
CHP’Lİ KARDEŞLERLE KONUŞUYORUZ.
“KARABÜK’TE ŞİMDİYE KADAR ETKİN BİR MUHALEFET YAPILMADI VE SEÇMEN ADETA CHP’Yİ UNUTTU.CHP ETKİN OLAMADI,GÜNDEM BELİRLEYEMEDİ..” gibi düşünceler aktardı.
Bunları söyleyen CHP’Lİ KARDEŞLER,Sayın ERDOĞAN DİNÇEL’İN önümüzde ki süreci çok iyi değerlendirmesi,çok aktif ve çok ses getirici bir Muhalefet sergilemesi üzerinde durdular..
BAKALIM NE OLACAK,CHP NE YAPACAK..?
Bunu söylerken de “SİZİN YAZILARINIZDA Sayın DURMUŞ YALÇIN’IN BİR SÖZÜNDEN YOLA ÇIKARAK YAPTIĞINIZ TESPİT ÇOK DOĞRU,KARABÜK’TE MUHALEFET,YEREL MUHALEFET YAPMIYOR.BUNU YAPMALARI GEREK..” gibi yaklaşımlar getirdiler.
“MHP BUNU YAPMIYOR…” dediler..
“CHP BUNU YAPMIYOR…” dediler..
“DİĞER PARTİLERDE BUNU YAPMIYOR..” dediler..
Önümüzde ki sürecin ÇETİN GEÇEBİLECEĞİNE..” vurgu yaptılar..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (10)
 • ALPEREN

  KARABÜK VE TONYUKUK BEY KARDEMİR in İÇİNDE BULUNDUĞU EKONOMİK DURUMUNU ÇOK GÜZEL İFADE ETMİŞSİNİZ TŞK.EVET ADAMA SORARLAR SİZ YÖNETİM OLARAK MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPIN,NE İŞ YAPTIĞININ FARKINDA OLMAYAN MÜDÜRLER ATAYIN,BOL KESEDEN FİRMALARA DAĞITIN ÖDENEKLERİ.ONDAN SONRA ÇİN KRİZİ DERSİN ADINA GELSİN DEVLET BİZE DESTEK VERSİN YOK YAA KARDEŞİM YAPAMIYORSAN YADA YAPMIYORSAN GİDECEKSİN.

 • şener

  kardemir borsadada kuçuk yatırımcıyı batırdı borsada şirketin şeffaf olmadığı aşikar.Hala yatırımların nasıl olduğunu nekadar kur farkından olduğunu bittiğinde bu yatırımların artısı ile ilgili bir şey yo.Kardemirin herzaman kar etmesini isteriz fakat burada yanlış işler var gibi katma değeri yuksek olan urunlere yönelmekgerekmektedir.Kardemirin zararı çine bağlanamaz bir zamanlar bir Karabuklu bakan vardı kutuğun tono 200 dolar olsa parayı koyacak yer bulamaz derdi dolar dolardır 10 sene öncede aynıdır şimdide aynıdır

 • tonyukuk

  bu reklamlar büyük çelikçi ile başladı,onun eteğinde gelenler ile devam ediyor.Büyük çelikçi kardemire kendi adamlarını fazlasıyla alabilmek için 3 milyon ton hikayesini dillendirdi, Lojistik gibi 3 kişilik müdürlükler ihdas etti, yeni gelen genel müdür de aynı kafadan devam ediyor. Bol keseden müdürlükler, danışmanlar v.s.. Üretim ne oldu;aynı. satışlar ne oldu; düştü. kar-zarar durumu: 211 trilyon zarar. Bunlar içinmi bu müdürlükler açıldı.Filyos Limanı bitmeden Kardemir 3 milyon tona çıkamaz.Kendinizi kandırmayın.
  Şimdi de Çİn hikayesiyle millet idare edilmeye çalışılıyor; bu Çin Erdemire uğramadı mı.Düşen emtia fiyatlarını onlar fırsata çevirdi sen ne yaptın.Ağlayıp zırlamaktan başka işiniz yok. Saçma sapan yatırımlar yapın, yatırım maliyetleri alsın başını gitsin, verin birilerine sınırsız alım yetkileri har vurup harman savursun,2008 de kötü sinyallerin gelmeye başladığı sektördeki gelişmeleri okuyamayıp hiçbir önlem almayın,100 e yakın yandaş-hemşeri-eş dost-gizli ortak müteaahitleri kardemire doldurun,yıksınlar-yapsınlar, olmadı yıksınlar tekrar yapsınlar, şartnamelere aykırı 3. sınıf malzeme kullanıp (nasıl olsa arkalarını yasladıkları büyük çelikçi var) köşe olsunlar, % 70 verimlerle ray üretip hurda ray koyacak yer bulamasınlar….eee noldu zarar ettik.Hükümet Çini engellesin.Olurrrr.
  Kardemir rumuzlu arkadaşın her sorduğu soru aslında cevap niteliğinde;
  -yatırımlar yanlış, yatırımlar eksik, yatırımlar gecikti.
  -idari zaafiyetler en tepeden en aşağıya kadar had safhada
  -işe göre,ihtiyaca göre değil adamına göre müdürlükler açıldı.Şiddetle İddia ediyorum % 80 i kardemir dışında iş bulamaz.
  -deneyimsiz insanlar kullanılmak üzere müdür yapıldı, çünkü kullanamayacaklarını müdür yapmazlar veya müdür olarak tutmazlar. yakın zamanlarda bunun çok örneğini gördük.
  Birtek maaş sorgulamasına katılmıyorum;çünkü bu sektörün müdür pozisyonundaki insanların alacağı maaşlar bu seviyede.Ancak; müdür var müdür var.Faydası varsa 50.000 TL ver, faydası yoksa farklı kriterlerle bu adamları ünitelerin başına getirip sisteme zarar verme. Tabiki kardemirin zararında iş bilmezlerin,yetersiz yöneticilerin,bir tarafından korkan ödleklerin etkisi büyük. Adamın ne işe yaradığı,ne iş yaptığı,teknik yeterliliği,yöneticilik vasfı tartışılır ama adam kardemirde üst düzey yönetici olarak nerdeyse 3. emekliliğini yaşayacak.Bu nasıl iş; kaç genel müdür geldi geçti,sen hepsiyle uyum içinde çalışabiliyorsan bunun adı farklıdır,burada yazmayayım. Tabiki bu zararı işçiye mal edecek haliniz yok. balık baştan kokar, yönetim kademeleri ne kadar iyiyse, astlar onlardan güç alır, onlardan destek alır,onlardan şevk alır ve üretime katkı verir.Allah kardemirin yardımcısı olsun zor bir dönemden geçiyor.

 • Cumali poyraz

  Ahmet abi Karabük’ün gelişip gelişmediğini çevre illere ziyaret ettiğinde anlayabiliyorsunuz. Örneğin Bolu iline gidip bir bakın. Örneğin sağlık yönünden. Karabük’te Fizik tedavisi olabilmek için 6-7 ay sonrasına gün veriliyor. Ben bizzat şahit oldum. Yaşlı teyzem fizik tedavisi için doktora yalvarıyor, ancak doktor bey benim yapacağım bir şey yok diyor. Çevre illere bakıyorsunuz fizik tedavi rehabilitasyon merkezleri var, ayrıca bir bakıyorsunuz Bolu ilinde 5-6 tane, Bartın ilinde yine aynı 4-5 tane hastane var. (Bolu’da Özel Çağsu, Fatma Hatun Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, İzzet Baysal Tıp Fakültesi, Köroğlu Devlet Hastanesi vb. gibi) Ben şunu anladım Karabük’e hak ettiği hizmet maalesef verilemiyor. Üstelik ilimizden seçilen milletvekillerimiz Türkiye’nin en üst makam ve mevkiilerinde görev almalarına rağmen.Var diyenler çevre illere baksın, gezsinler görsünler. Lütfen Sağlık özellikle fizik tedavisi için çile çeken hastalarımıza sizin yayın aracılığınızla bir dikkat çekmenizi istiyorum. Bir gezin fizik muayne bölümünü, vatandaşların dertlerini dinleyin. lütfen

 • KARDEMİR

  kardemir 3 yıldır 3 milyon tona çıktık diye açıklamalar yaptı
  karabük basınıyla yaptıkları toplantılarda bilgiler verdiler
  şimdi karabük basını 3 milyon ton üretim neden yapamıyorsunuz diye sormuyor
  metal sektöründe 9 aylık blançoları açıklayan şirketler kar etmişler
  kardemir çok büyük bir zarar açıkladı
  yatırımların yanlışlığı söz konusu mu? idari zaafiyetler var mı?
  bu kadar çok sayıda müdürlük neden açıldı?
  deneyimsiz insanlar kimlerin tavsiyesiyle müdür yapıldı ve bu müdürler ne kadar maaş alıyor?
  kardemir in zararın da bu müdürlerin etkisi nedir?
  kar ederken biz yaptık diyenler zarar ederken neredeler?
  karabük basını,ticaret odası,siyasiler,kardemir de neler olup bittiğiyle lütfen bi ilgilenin

 • Zafer

  Ahmet Bey ;

  Yine bir 24 Kasım üzerimizde emeği olan gerçek emek sahibi öğretmenlerimizle ile ilgili bir iki satır yazmanızı bir okurunuz olarak beklerdim.Emeklerine sağlık…

 • Gönderen

  Karabük’teki 5-6 yıl önceki hava kirliliği nasıldı?
  Kış aylarında resmen insanın genzi yanıyordu. Hele akşam saatleri vatandaş işinden evine döndüğünde sobalar, kömürlü kalorifer kazanları daha bir harlanırdı. Dışarıda göz gözü görmez, genizler yanardı….
  Doğal gaz geldi, yaygınlaştı o durum ortadan kalktı…
  Doğalgaz büyükşehirlerde olan ve Karabük’e gelmesi hayal olan bir nimetti. Geldi ve unutuldu gitti…..
  Hakeza su olayı da öyleydi. Su kesintileri yaşanıyor, Safranbolu’da suyun kesilmesi bir yana, aktığı zamanlarda da sapsarı akıyordu. Şimdi kırk yılda bir arıza falan olursa kesiliyor. 20 km.den devasa borularla Karabük ve Safranbolu’ya su getirildi. Toprağın altına gömüldü, unutuldu gitti. Hava kirliliği mevzubahis olunca hatırlatayım dedim….

  Yalnız Rusya ile krize girersek, doğalgazı keserlerse vatandaş çok çile çeker. Buna da devletin bir önlemi vardır inşaallah…
  Yeni yapılan çoğu evlerde baca da yok. Baca olsa da yeni nesil sobaya biraz zor alışır….

  Bir iki gün önce okudum; İstanbul’da bir kafe sahibi, özleyenlere soba sıcaklığını tattırmak, nostalji olsun diye kafeye soba kurmuş. Genç kızın birisi gelip kafe sahibine “amca bu nedir?” diye sormuş. 🙂
  “Soba” demiş. Bu sefer de kız “soba ne demek?” diye sormuş….

 • Karabük

  Ahmet Bey global dünyada artık ticareti engelleyecek tedbirler almakla küresel rekabet engellenemez. Bugün Çine tedbir koyarsınız yarın başka ülke gelir. Hindistan gelir Rusya gelir Afrika ülkeleri gelir. Önemli olan küresel rekabeti sağlayabilecek stratejik bir üretim , yönetim ve satış siteminizi oluşturabilmektir. Kardemir bugün satış ve yönetim sistemleri anlamında bunlardan çok çok uzaktadır. Yapılan yatırımlar belki bir süre sonra üretim anlamında rekabet sağlayabilir ama bu yönetim şekli ve bu satış sistemi ile gerileme kaçınılmazdır. Kardemiri dünya şirketi yaptık diyorlar ama bir taşra şirketi gibi yönetmeye devam ediyorlar. Kurumsallaşma adına getirildiği söylenen profesyonel yöneticiler de göstermelik icraatler dışında maalesef bu amaca hizmet edemiyor veya ettirilmiyor. Başarısızlığın global rekabetten kaynaklandığı yani Çin yüzünden olduğu iddiası da çok amatörce bir yumuşatma tabiri caizse yatırımcının ve kamuoyunun gazını alma çabasıdır . Lütfen bu iddiayı ısıstıp ısıtıp köşenizde yazarak bu amaca siz de hizmet etmeyin. Kardemir web sitesinde vizyonunu yayınlamış ve o cümlenin içinde der ki ” küresel rekabet gücüne sahip olmak” . Şimdi soruyorum yöneticilere hangi icraatleri ile bu vizyona hizmet ediyorlar. Çin geldi mahvolduk devlet bir çare bulsun demek küresel rekabet gücüne sahip bir şirketten duymamız gerekenler mi? Madem Çin çelik piyasalarını mahvetti soruyorum yöneticilerin sahip olduğu şirketlerden hangisi zarar etmiş? Onlar başka sektörlerde mi çalışıyor?

 • Muhalefetin ayakları

  Karabükte muhalefet parti yöneticilerinin ayağı yere basmıyorki Yerel muhalefet yapsınlar.Birisi memur emeklisi ötekisi avukat amma Karabükte yaşananlardan kimlerin ne yaptından haberleri bile yok.Mesela sizin yazdınız Yüksek Öğrenim yurtlarını kime peşkeş çekicekler görücez

 • chpli

  Erdğan muhalefeti dün yaptı ya yarın da yapar. Ha yapar pdrtidekilere karşı yapar üye sayısını eskiden yaptığı gibi atmışa-yetmişe, 24000 lik oyu 21000e düşürür. Adam büyük politikacı ya. Azıcık utanr da meydana bile çıkmaz adam ya. Adam olan ama


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  21 +29 51
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  20 +16 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  21 +6 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Gaziantep FK

  21 +2 25
 11. Alanyaspor

  21 -7 25
 12. Karagümrük

  20 +1 23
 13. MKE Ankaragücü

  20 -7 22
 14. Kasımpaşa

  21 -13 22
 15. Sivasspor

  21 -6 21
 16. Antalyaspor

  20 -9 21
 17. Giresunspor

  21 -18 21
 18. Hatayspor

  20 -20 20
 19. İstanbulspor

  21 -23 18
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.