DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4759761,15%
Karabük
19°

AÇIK

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (26.Ekim.2016)

ABONE OL
26 Ekim 2016 08:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SİYASİ TESPİTLERİNE ÇOK ÖNEM VERDİĞİMİZ BİR DOSTUMUZ “SAYIN VERGİLİ MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLURSA KESİNLİKLE SEÇİLİR..”
Siyasi tespitlerine çok önem verdiğimiz,Karabük Cemiyet/Ticaret Yaşamını çok yakından izleyen,zaman/zaman yaptığı müdahalelerle ciddi etkisi olan bir dostumuz,dün sabah telefonla aradı.
O dostumuz,kardeşimiz “Sayın RAFET VERGİLİ,MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYI OLURSA,KESİNLİKLE SEÇİLİR VE DAHA SONRA DA MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLUR..” dedi.
O dostumuz,kardeşimiz “SİZDE YAZMIŞSINIZ,MHP GELECEK GENEL SEÇİMDE,EĞER SEÇİM BARAJINI AŞARSA ve Sayın RAFET VERGİLİ BU PARTİNİN KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYI OLURSA SEÇİM SONU AK PARTİ 1-MHP 1 OLUR..” diyerek fikrinde ısrar etti.
“BU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI OLAYIN NEDİR..? “ diye sorduk “BATI KARADENİZ BÖLGESİ İLLERİ’Nİ TEMSİLEN,MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLACAĞINA ŞİMDİDEN SENET VEREYİM..” iddialarında bulundu.
Sayın RAFET VERGİLİ çok stratejik bir atak yaptı..
AVRUPA YEREL YÖNETİMLER PARLAMENTOSU’NDA bir konuşma yaptı ve konuşması,adeta,Karabük’ün toplumsal kılcal damarlarında bile kendisine yer buldu,konuşuluyor..
Öylesine bir piar çalışması yaptı veya yaptırdı..
Telefonla görüştüğümüz o dostumuz “BEN Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN YENİDEN ADAY OLMAYACAĞINI KESİNE YAKIN BİR BİÇİMDE TAHMİN EDİYORUM.O ZAMAN KARABÜK’TE SİYASETİN OYUN KURUCUSU TEK İSİM Sayın RAFET VERGİLİ KALIYOR..” dedi.
Sonra da “Sayın MEHMET CEYLAN’I DA, KİMSE GÖZARDI ETMESİN..” dedi..

“PEKİ SAYIN VERGİLİ,YENİDEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMAYINCA MHP ADAYI KİM OLUR,AK PARTİ KİMİNLE YOLA ÇIKAR..?” DEDİK..
Dün telefonla görüştüğümüz ve analizlerine çok önem verdiğimiz dostumuz,kardeşimize “YEREL SEÇİMLERDE NELER OLABİLİR..?” diye sorduk..
“Sayın RAFET VERGİLİ,YENİDEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMAYACAĞINI KESİN BİR DİLLE SÖYLÜYOR,YERİNE MHP KİMİ ADAY GÖSTERİR..?” diye sorduk.
“GÖRÜNEN,ERKEN GENEL SEÇİM YAPILACAK.RAFET BEY,ERKEN GENEL SEÇİMDE ÇOK RAHAT ETME İMKANI BULUR.EĞER YEREL VE GENEL SEÇİM BİRLİKTE YAPILIRSA,YİNE,RAHAT HAREKET EDER.AMA YEREL SEÇİM ÖNCE YAPILIRSA,BELKİ BİRAZ ZORLANIR..” gibi yaklaşım gösterdi..
Sonra da “ERKEN GENEL SEÇİM YAPILIRSA,BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NI BELEDİYE MECLİSİ’NDEN BİR MHP’LİYİ SEÇTİRİR.RAHAT EDER VE BÖYLE BİR ORTAMDA GENEL SEÇİME GİRER..”
Eğer “YEREL ve GENEL SEÇİM BİRLİKTE YAPILIRSA,BİR YANDAN KENDİSİNİ SEÇTİRMEK İÇİN,ÖTE YANDAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI SEÇTİRMEK İÇİN MÜCADELE EDER VE İKİ CEPHE BİRDEN,RAFET BEYİ ZORLAR..” varsayımında bulundu..
Daha sonra da “YEREL SEÇİM ERKEN YAPILIRSA,RAFET BEY İÇİN EN KÖTÜ SENARYO BU OLUR.O ZAMAN YENİDEN ADAY BİLE OLABİLİR .BİR BAŞKA İSMİ SEÇTİRMEKTE ZORLANIR.SEÇİM KAYBETMİŞ DURUMA DÜŞER VE BÜTÜN SİHİRİ BOZULUR..” tahminlerini dile getirdi..
Sayın VERGİLİ şu an Karabük Siyasetini bloke etmiş görünüyor..
Siyasette konuşulan tek isim..

DİKKATİNİZİ ÇEKİYOR MU,HEMEN HER İŞYERİNİN CAMINDA,HEMEN HER DİREKTE VE BOŞ BİR ALANDA “KİRALIK SATILIK DAİRE..”İLANI
Bilmem dikkatinizi çekiyor mu,hemen her işyerinin camında veya vitrininde,hemen her direkte veya boş alanda “SATILIK veya KİRALIK DAİRE..” ilanı var..
ÖZELLİKLE BUNLAR SON ZAMANLARDA ANORMAL ARTTI..
SİZCE GEREKÇESİ NE OLABİLİR..?
Bazı kesimler KREDİ YURTLAR KURUMU YATAK KAPASİTESİ ÇOK ARTTI,o nedenle Dairelerde kalan öğrenciler KYK YURTLARINA geçtiler bunun yarattığı boşluk nedeni ile SATILIK/KİRALIK DAİRE arttı gibi yaklaşım gösteriyorlar..
Bazı kesimler “KARABÜK’TE İHTİYAÇTAN ÇOK DAHA FAZLA KONUT YAPILDI.ŞİMDİ ŞİŞEN BU PİYASALARDA,ADETA,YAPRAK KIMILDAMIYOR…” gibi bir yaklaşım gösteriyorlar..
Kimileri ise bu durumu “İŞTE GÖRÜN KARABÜK’ÜN HALİNİ.HER İL/İLÇE İLERLERKEN KARABÜK GERİ GİDİYOR.SATILIK/KİRALIK DAİRE YAZILARI ONDAN KAYNAKLANIYOR..” gibi Siyaset kokan tespitler dile getiriyorlar..
CAMLAR,SOKAK LAMBALARININ DİREKLERİ BU İLANLARLA DOLU..

SOĞUKSU MAVİ KENT SAKİNLERİNDEN BİR BÖLÜMÜ ENGELLİ VE BUNLARIN ASANSÖRLERİ KIRMIZI MÜHÜRÜ YEMİŞ,EYLEM HAZIRLIĞI
Başta SOĞUKSU MAVİ KENT sakinleri olmak üzere,kaldı ki burada yaşamını sürdüren ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZDA VAR,asansör olayından anormal dertliler..
EYLEM YAPACAKLARINI SÖYLÜYORLAR..
YÜRÜME ENGELLİ İNSANLAR asansörleri KIRMIZI İLE MÜHÜRLENMİŞ ve ne evlerine çıkabiliyorlar,ne evlerinden inebiliyorlar,ayrıca,bu işin ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA DA KİMSE BİR YOL HARİTASI ÇİZEMİYOR..
Evleri TOKİ YAPTI..
Ancak ASANSÖR KONUSUNDA TOKİ SORUMLULUK ALMIYOR..
Bu asansör olayı ciddi sorun olacak diye yazmış,Kamuoyu’nu uyarmıştık,sorun ufak/ufak başladı işte,başlamasını/başlasın ama olayın ENGELLİ VATANDAŞLARDAN BAŞLAMASI ÇOK KÖTÜ OLDU.
ŞİMDİ “EYLEM YAPACAĞI .. DİYORLAR..
Kimileri VALİLİĞE YÜRÜYELİM gibi yaklaşım gösteriyorlar..
Kimileri BELEDİYEYE YÜRÜYELİM diyorlar..
ORTA YERDE ÇOK CİDDİ BİR SORUN OLDUĞU KESİN..
İşin bir başka yönü SORUN VAR,ÇÖZÜMÜ SAĞLAYACAK KİM/KİMLER..?
Sahi,bu sorunu kim çözecek Allahaşkına..?

BÜYÜK UMUTLARLA KARDEMİR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE,EKİBİ İLE BİRLİKTE,GELEN SAYIN UĞUR YILMAZ,GÖREVDEN,AYRILDI..
Ekibi ile birlikte,KARDEMİR Genel Müdürlüğü görevine gelen Sayın M.UĞUR YILMAZ,görevinden ayrıldı ve şimdi Karabük aylarca NEDEN/NİÇİN AYRILDI tartışması yapar.
KARDEMİR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE KİM GELECEK,TARTIŞILIR..
Sayın M.UĞUR YILMAZ ve Ekibi göreve geldikten bir süre sonra BİR BASIN TOPLANTISI yapmıştı/yapmışlardı,öylesine umut verici bir tablo sergilediler,o zamanın Gazetelerinde vardır.
Sonra geçen süreç,sanki konsantrasyonda bir sarsılma oldu gibi,algılanacak gelişmelere sahne oldu ve Sayın M.UĞUR YILMAZ’IN daha önce görev yaptığı yerler ile Karabük’ün SOSYAL YAPISI arasında ki uçurum,TESİSE BAKIŞ/İLGİLENİŞ arasında yaşanan büyük farklılık algılanamadı.
O DENGELER PEK SAĞLIKLI OLARAK TUTTURULAMADI..
Örneğin SİYASET DÜNYASI İLE çok ciddi sorunlar yaşandı..
Bütün bunlara ilaveten KARDEMİR’İN EKONOMİK anlamda,gerek konjonktürel,gerekse Yönetimsel nedenlerle sıkıntıya girip “BORCU /BORÇ ALARAK KAPATMAYA BAŞLAYINCA..” ortaya çıktı diye düşünmek mümkün..
Sayın UĞUR YILMAZ KARDEMİR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AYRILDI.
Şimdi ortaya ne tevatürler çıkar dinleyin artık..
Karabük bu tür gelişmelere yorum getirmeyi çok sever..!!

KARDEMİR NOKTASINDA,KARABÜK KAMUOYU “KARAMSARLIK İÇİNDE VE EKONOMİK TABLOLAR BİZİ KORKUTUYOR..” GİBİ BİR GÖRÜŞ
Karabük Kamuoyu’nda KARDEMİR için karamsar görüşler içinde olan geniş bir çevre var,Cadde ve Sokakta,işyerlerinde yaşanan sohbetlerde bunu hemen görmek mümkün..
“KARDEMİR EKONOMİK AÇIDAN İYİ DURUMDA DEĞİLMİŞ..”
“DÖVİZ KURLARINDA YAŞANAN YÜKSELİŞ ETKİLEMİŞ..”
“PİYASALAR İYİ DEĞİLMİŞ,OLUMSUZ ETKİLİYORMUŞ..”
Bunlar gibi onlarca tez öne sürülüyor ve KARDEMİR’İN BORÇ PORTFÖYÜ hakkında hemen herkes bir şeyler söylüyor,Karabük’te bunlar ciddi/ciddi konuşuluyor iyi mi..?
Bu arada stokların çok şiştiğini öne sürenler var,Gazetemiz İNTERNET Sayfasına gelen bazı yorumlarda da, böyle bir sıkıntının yaşandığına ilişkin ipuçlarını görmek mümkün..
Genel Müdür Sayın M.UĞUR YILMAZ’IN ayrılmasından sonra KİMİN GENEL MÜDÜR olarak geleceği konuşulurken,KARDEMİR’İN gelecekte nasıl bir ekonomik SİLKİNME GÖSTERECEĞİ pek fazla konuşulmuyor..
Aslında KARABÜK AÇISINDAN,işin o tarafı daha önemli olmalı..
Öyle değil mi..?

ADATEPE MAHALLESİ “KISA SÜRE İÇİNDE,KARABÜK’ÜN EN ÇOK KONUŞUP/TARTIŞTIĞI YER OLACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR..” TAHMİNİ..
Dün birkaç dostumuzla geniş bir sohbetimiz oldu,o süreçte arayacağımızı,bekleyen sevip/saydığımız insanları ihmal etmişiz,öylesine sarıp/sarmalayan bir sohbet oldu.
Bir ara ADATEPE MAHALLESİ gündeme geldi.
O sohbette bulunan bir kardeşimiz “ŞU AN KİMSENİN DİKKATİNİ ÇEKMEYEN ADATEPE MAHALLESİ,KISA SÜRE İÇİNDE KARABÜK’ÜN EN CİDDİ SORUNLARINDAN BİRİSİ OLABİLİR..” yolunda bir görüş dile getirdi.
ADATEPE Mahallesi’nde bir bölüm HAK SAHİBİ ellerinde bulunan gayrımenkulleri BİR FİRMAYA VERMİŞLER,özel sözleşme ile tapuları bu Firmaya teslim etmişler.
Bir bölüm HAK SAHİBİ ise ellerinde bulunan gayrımenkulleri,diğer komşuları gibi davranmayıp,teslim etmiyorlarmış ve ADATEPE Mahallesi’nde İKİ BLOK HAK SAHİBİ oluşmuş.
Yerlerini teslim etmeyenler “HENÜZ ORTA YERDE NET BİRŞEY YOK.O NEDENLE BİZ BU İŞE YANAŞMIYORUZ..” gibi bir yaklaşım içinde ,buna karşılık,yerlerini teslim edenler ise “BUNLARIN YÜZÜNDEN İNŞAAT ÇALIŞMALARI GECİKİYOR.HEP BİRLİKTE ZARAR EDİYORUZ..” diyorlar..
ADATEPE MAHALLESİ KARABÜK’ÜN SORUNU OLMAYA ADAYMIŞ
Böyle söyleyen ve konuya yakın kişiler vardı aramızda..!!

TİCARET VE SANAYİ ODASI’NIN 2017 YILINDA YAPILACAK SEÇİMLERİ VE GEÇEN SEFER SAYIN SEDAT NAMAL’IN ORGANİZASYONU..
Karabük TİCARET ve SANAYİ ODASI’NIN 2017 yılı içinde SEÇİMLERİ yapılacak ve bu seçimler için kulis yapan isimler var,bunları biliyor ,yakından da izliyoruz.
BİR ÖNCE Kİ SEÇİMLERİN ATMOSFERİ,HAVASI YOK..
ÇALIŞMALAR BİREYSEL OLARAK YÜRÜTÜLÜYOR..
Bir önce ki TİCARET SANAYİ ODASI Seçimlerini hatırlayın,Sayın SEDAT NAMAL bu seçimi organize ediyordu,14 MESLEK GRUBU ile bir/bir temas kuruyor isimleri belirliyor,belirlenen bu isimlerin seçilmesi için çalışıyordu.
SONUÇTA BAŞARDI DA..
Ancak,bazı sorunlar çıktı elbet,verilen sözlerin tutulamayışından kaynaklanan MECLİS İÇİ bazı sorunlar yaşandı elbet,ama şurası kesin O Seçimlerin organizasyonu Sayın SEDAT NAMAL’A aitti.
BU DEFA KİM ORGANİZE EDECEK SEÇİMLERİ ACABA..?
Bireysel olarak HEMEN HER MESLEK KOMİTESİ’NDE çalışma yapan isimler var,ancak,bu çalışmaları yapanlar “BEN MECLİS BAŞKANI VEYA YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM..” gibi bir telaffuzda bulunmuyorlar,böyle bir konuyu dolaylı olarak bile dile getirmiyorlar..
BİR ÖNCE Kİ SEÇİM BÖYLE DEĞİLDİ..

2017 YILI ÇELİK-İŞ SENDİKASI DELE SEÇİMİ VE ŞUBE KONGRESİ NEDENİ İLE KARABÜK HEYECANLANIR/HAREKETLENİR VE YOL AYIRIMI..
2017 Yılı içinde ÇELİK-İŞ Sendikası KARABÜK ŞUBE Seçimleri yapılacak ve öncelikle KISIMLARDA Kİ DELEGE Seçimleri ortamı ciddi biçimde hareketlendirir/heyecanlandırır..
DELEGE SEÇİMLERİNDE DEMOKRATİK BİR TUTUM İZLENİR Mİ..?
Bakın eğer “İŞTE KISIMIN LİSTESİ BU,GİDEN SANDIĞA ATIN..” gibi bir mantıkla hareket edilir,her kısımda isteyenlerin demokratik bir biçimde DELEGE LİSTESİ çıkartmasına izin verilmezse,ÇELİK-İŞ Sendikası ciddi sıkıntılar yaşayabilir..
Bunu 2/10 yılında hep birlikte gördük..
Ayrıca ÇELİK-İŞ Karabük ŞUBE yapılanması nasıl gerçekleştirilecek,Sayın CENGİZ GÜL’ÜN istifa etmesinin temelinde SİYASİ BASKI oldu mu,olmadı mı,ŞUBE KONGRESİ’NDE böyle bir gelişme yaşanır mı..?
ÇELİK-İŞ SENDİKASI SEÇİMLERİNİ İYİ İZLEMEKTE YARAR VAR..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • yorumcu

  Belediye abonemizi kesmesin diye yalan yanlış yorum yaparak yalakalık yapmak dürüst insana yakışmaz Gölbek.MHP bölündü bundan haberin yoksa klavyeyi bırak git dükkanda un sat.Mhp bu günkü haliyle seçime giderse feriştahı gelse barajı geçemeyeceğini dolayısıyla Karabük’te açık ara birinci çıksada kimsenin seçilemeyeceğini çok iyi biliyorsun.Bile bilede Vergiliye yalakalık yapıp gazvermekten geri durmuyorsun.Yok bir dostumuz şöyle dedide,başkası böyle söyledide ile kamuoyunu yanıltmaya kalkma.Dürüst gazetecilik yap.KÖŞEYİ DOLDURMAK İÇİN öylesine yazı yazma.Benden sana tavsiye Gölbek,dürüst ol…

 • nizam-ı alem

  Dünkü yazıya yorum yazan “yatırımcı” rumuzlu arkadaş….

  Uzun zamandır bu kadar güzel bir yorum okumamıştım, söylediklerin cuk oturmuş, özellikle 23 nisan çocuğu benzetmesi çok güzel uymuş. Ama katılmadığım bazı konular da var bunların başında da Erdemir’den, İsdemir’den gelenler hakkında yazdıklarınız. Beğenelim beğenmeyelim bir gerçek var… Kardemir’e küçük yada büyük bir yenilik/yatırım geldiyse bunun motoru hep bu dışarıdan gelenler olmuştur. Bir Karabüklü olarak üzülerek belirtmeliyimki eğer bu dışarıdan gelen kişiler olmasaydı KARDEMİR’in bu günü ile 20 sene önceki durumu arasında hiçbir fark olmayacaktı. 23 nisan çocuğu benzetmesiyle kastettiğin kişiden tut yukarıdan aşağıya şöyle bir düşün… Allah aşkına bir yenilik getirmiş, bir yatırıma vesile olmuş birini göster bu dışarıdan gelenler dışında. Dışarıdan gelmeyenlerin yaptığı hiçmi bişey yok ? var tabi.. birbirini yemek, birbirinin kuyusunu kazmak ve dışarıdan gelenlere yalakalık etmek. Bu şirkette birileri birilerinin elinden tutuyorsa elden tutanlar hep dışarıdan gelen elinden tutulanlar ise Karabüklüdür. Bu şirkette hiçbir Karabüklünün başka bir Karabüklünün elinden tutduğu görülmemiştir. Eğer biri terfi ettiyse, eğer biri iyi bir zam aldıysa terfiyi de ettiren zamı da aldıran bu dışardan gelen kişilerdir. Biraz gözlem yapıp düşünürsen yazdıklarımı anlar ve hak verirsin. Dışarıdan gelenlerde Allahın kulu, ayrımcılık yapmanın kimseye faydası yok.

 • Ver coşkuyu ver coşkuyu

  Sayın Gölbek Rafet Vergiliye ver coşkuyu ver coşkuyu,hatta duvara toslatıncaya kadar ver coşkuyu.Bana göre Milletvekili mazbatısını bile ver bi zararı olmaz.Ya sen tecrübeli bir adamsın gaztecisin siyasette önemli görevler yaptın.Mahalle seçimler Genel seçimde oylar aynı olurmu sen bunu bilmezmisin.Rafet Vergili milletvekeli adayı olsun Durmuş Yalçın kadar oy alsın ben eşşekk gibi anırırım be.Sen ginede ver coşkuyu,çevir gaz yanmasın

 • beşbinevlerden

  sayın Gölbek belediye başkanımız sayın Rafet VERGİLİ genel seçimde aday olursa bence kesinlikle seçilemeyecektir.çünkü yerel seçimlerle genel seçimler birbirine karıştırılmamalıdır.çünkü rafet vergiliye oy verenlerin çoğunluğugenel seçimde oy vermez. bu böyle biline

 • Sendikasızlık

  Türk Metal Sendikası lokal temizliğine başlamış diyolar,boya badana yaptırıcaklarmış.Çelik iş eyer delege seçimini dayatma yaparsa Türk Metale gün doğar bu sefer işveren bu işe sesini çıkartmaz ve gelecek yılların sendikasızlık meselesinin temelleri atılır.Taban harbi bir delege seçimi istiyor.İstiyen aday olsun liste çıkarsın istiyor birde Siyaset işe girmesin Bölgecilik işe girmesin tabanın istediyi bu.Cengiz Gülü yidiler kim kazandı amma işçi kaybetti.Bu Sözleşmeye Cengiz Başkanla girseydik mükemmelr haklar alırdık.Yahu toplam 350 üyesi olan bir Şube Başkanından genel başkan olurmu allaşkına o ne bilir sözleşmeyi filan.Belki iyi siyasetçidir iyi AKP lidir amma iyi sendikacı olurmu allaşkına Kardemir işçisini çok zor günler bekliyor arkadaşlar


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Sivasspor

  38 +2 54
 11. Kasımpaşa

  38 +10 53
 12. Adana Demir

  37 +6 52
 13. Galatasaray

  38 -2 52
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  37 -3 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.