DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4710250,74%
Karabük
23°

AÇIK

20:31

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (26.Temmuz.2016)

ABONE OL
26 Temmuz 2016 08:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARABÜK BELEDİYESİ TARAFINDAN GÜNDEME GETİRİLEN VE YAPILACAĞI AÇIKLANAN “RAYLI SİSTEM..” ÇOK BÜYÜK PROJE..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,Karabük açısından çok büyük bir projeyi gündeme taşıdı ve “RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIĞA..” geçileceğine değindi.
240 MİLYON LİRALIK BİR YATIRIM BU.
TOPLAM UZUNLUĞU 14 KİLOMETRE OLACAK..
RAYLI SİSTEM Taşımacılık olayı enine/boyuna tartışılmalı..
BİZ BU YATIRIM İYİCE TARTIŞILMASI DİYORUZ ve bazı Okurlarımız “GALİBA SEN BU RAYLI SİSTEM OLAYINA KARŞISIN..” gibi görüşler içeren mesajlar yolluyorlar..
NE KARŞIYIZ/NE YANINDAYIZ…
Bir KARABÜK YAŞAYANI olarak,böylesine büyük bir projenin KARABÜK’E UYGULANMASI BİZİ DE SEVİNDİRİR,GURURLANDIRIR,ancak ,eğer geleceğe yönelik verimsiz bir proje olacaksa,bunun şimdiden bilinmesi,tartışılması gerektiğine inanırız.
BUNU VURGULAMAYA ÇALIŞIYORUZ.
240 Milyon liralık bir yatırım ve Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,her ne kadar “BU İŞ İÇİN KREDİ FALAN KULLANMAYACAĞIZ..” diyorsa da “BİRÇOK GAYRIMENKULÜN SATILACAĞI..” hemen/hemen kesin gibi.
BU YATIRIM İYİCE TARTIŞILSIN,BUNUN BİR ZARARI OLMAZ..

BAKIN,YEŞİL MAHALLEDE Kİ BELEDİYE BİNASI “PEK FAZLA TARTIŞILMADI..” SONRA BİR İRADE GELDİ VE “BU BİNA VERİMSİZ..” DEDİ.
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ bir açıklama yaparak “RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIK İÇİN PROJE İHALESİ YAPACAĞIZ..” dedi ve “BU PROJE MALİYETİ YAKLAŞIK 240 MİLYON LİRA CİVARINDA TUTAR..” gibi bilgiler verdi.
80 MİLYON DOLAR YANİ.
Toplam uzunluğu 14 kilometre olacak bu projenin ve kredi kullanmadan yapılacağı için Karabük Belediyesi’nin birçok gayrımenkulünü satacağı kesin gibi.
Bakın Dönemin Belediye İdaresi YEŞİL MAHALLEDE Kİ BİNAYI YAPTIRMIŞTI ve bu yatırım pek fazla tartışılmamıştı,sonra da Belediye Yönetimine gelen İRADE “BU BİNA VERİMSİZ,HALK BURAYA GELEMEZ..” gibi gerekçelerle Binayı YILLARCA KULLANMAMIŞTI..
Şimdi RAYLI SİSTEM kurulacak ve gelecekte Belediye de işbaşına gelen bir İRADE “RAYLI SİSTEM ZARAR EDİYOR,İŞLETME MASRAFI ÇOK..” falan gibi bir yaklaşım gösterir,bu sistemi kullanmaktan kaçınırsa ne olacak..?
YOLUN BAŞINDA İYİCE TARTIŞILSIN,EKSİĞİ/FAZLASI ORTAYA KONULSUN..
Sonra KİMSE/KİMSEYE laf edemesin..
Bizim düşündüğümüz olayın sağlam temeller üzerine oturması..

ÖRNEĞİN ; AK PARTİ BELEDİYE MECLİS GRUBU “RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIK OLAYINI..” İNCELER VE DAHA SONRA GÖRÜŞ VERİR Mİ..?
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ tarafından gündeme getirilen “RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIK..” olayı,Karabük tarihinin en büyük ve en ciddi yatırımları arasında yer alacaktır..
80 MİLYON DOLARLIK BİR YATIRIM.
TÜRK LİRASI OLARAK 240-250 MİLYON LİRA YANİ.
Şimdi böyle bir yatırım KARABÜK BELEDİYESİ’Nİ geleceğe yönelik olarak mutlaka ama mutlaka YA OLUMLU olarak veya OLUMSUZ olarak çok önemli biçimde etkileyecektir.
O nedenle ÖRNEĞİN ; AK PARTİ BELEDİYE MECLİS GRUBU “RAYLI SİSTEM TAŞIMACILIK..” OLAYINI Bir Komisyon kurarak veya Meclis Grubu olarak EN İNCE DETAYINA kadar İNCELER ve Kamuoyu’na “ÇOK YARARLI veya ÇOK YARARSIZ..” gibi görüş verir mi..?
Yoksa SESSİZ Mİ KALIR..!!
Bu olay Karabük Belediyesi’nin geleceğini BİRE/BİR ETKİLEYEVEK BİR YATIRIMDIR,Karabük Belediyesi gelecekte çok ciddi ekonomik rahatlıklarla karşılaşabilir,Karabük Belediyesi gelecekte çok büyük ekonomik sıkıntıların kucağına düşebilir..
O NEDENLE YA ŞİMDİDEN KONUŞMALI,YA EBEDİYYEN SUSMALI..
AK Parti BELEDİYE MECLİS GRUBU büyük sorumluluk altında..

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET CEYLAN “BASIN BU ALÇAK DARBE SIRASINDA ÇOK İYİ SINAV VERDİ…”
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sayın MEHMET CEYLAN,Kent Meydanı’nda devam eden DEMOKRASİ NÖBETİ sırasında vatandaşa hitap ederek “BASIN BU ALÇAK DARBE SIRASINDA ÇOK İYİ BİR SINAV VERDİ..” yolunda görüşler dile getirmiş.
GERÇEKTEN BASIN DARBEYİ ÖNLEYEN EN BÜYÜK ETKENDİ..
Daha sonra Sayın MEHMET CEYLAN,bize göre çok ama çok önemli bir cümle daha sarf ederek “BU DARBE GİRİŞİMİNDEN HERKES ÇOK ÖNEMLİ DERSLER ÇIKARDI/ÇIKARMALI..” anlamında görüşler dile getirmiş.
YÜZDE/YÜZ İSABETLİ BİR TEŞHİSTE BULUNMUŞ Sayın CEYLAN..
Örneğin Cumhurbaşkanımız Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN,vatandaşa SOKAĞA ÇIKIN ÇAĞRISINI ilk kez ve TELEFON YAYINI ile sürekli HORLANAN/HEDEF GÖSTERİLEN AYDIN DOĞAN MEDYASINDAN yaptı değil mi..?
TRT CUNTA BİLDİRİSİ OKURKEN,Aydın DOĞAN MEDYASI ALÇAK DARBEYE KARŞI mücadele veriyordu,HÜRRİYET Gazetesi CUNTACILARIN Baskınına uğramıştı değil mi..?
Demek ÖLÇÜSÜZ ELEŞTİRİ/HAKARET etmemek lazım..
Demek ALNI SECDEYE değiyor diyerek MÜSAMAHAR DAVRANMAMAK lazım ve dileriz Sayın MEHMET CEYLAN’IN önerdiği gibi “BU ALÇAK DARBE GİRİŞİMİNDEN HERKES DERSLER ÇIKARTIR..” kendisini yeniden ÇEK EDER..
İNŞAALLAH ÖYLE OLUR,BİRLİK/DİRLİK SÜRER GİDER..

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN BURHANETTİN UYSAL “ALÇAKÇA DÜZENLENEN DARBEYE KARŞI BASIN DİK DURDU..”
AK Parti Karabük MilletvekiliProf.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL Karabük’te bir açıklama yaparak MEDYA/SİYASET ilişkilerine değinmiş ve “SON YAŞANAN ALÇAN DARBE GİRİŞİMİ SIRASINDA BASIN DİK BİR DURUŞ SERGİLEDİ..” şeklinde görüşler dile getirmiş.
TRT STÜDYOLARI BASKINA UĞRADI ve Cuntacılar BİLDİRİLERİNİ tehditle buradan Okuttular,CNN Basıldı ekran kısa süreliğine karardı HÜRRİYET Gazetesi CUNTACILAR tarafından basıldı Gazete Yönetenleri milim geri atmadı..
YEREL BASIN DEMOKRASİYE DESTEK VERDİ/VERİYOR..
Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL bütün bunları dikkate alarak “BASIN,HAİN DARBE KARŞISINDAN DİMDİK DURDU..” yolunda açıklama yapmış,gerçekleri dile getirmiş.
KEŞKE ;BASIN HER ZAMAN AYNI DEĞERİ BULSA/BULABİLSE..!!
Yalnızca DAR GÜNLERDE BASININ ÖNEMİ HATIRLANMASA..!!

KARABÜK VE YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURTLARI İÇİN “2016 LOKANTA-KANTİN İŞLETİCİLİĞİ SEÇİMİ İÇİN..” 70 CİVARINDA FİRMA…
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE Okuyan Öğrencilerin kaldığı YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURTLARINDA lokanta-kantin işletmeciliği SEÇİMİ YAPILACAK.
İHALE DEĞİL,SEÇİM YAPILACAK..
Bunun için 7O dolayında Firma ve Kişi İŞLETMECİLİĞE SEÇİLMEK üzere girişimde bulunmuş ve bu nokta da SİYASET KURUMU çok önemli bir SINAV VERECEK demektir..
KREDİ YURTLAR KURUMU,LOKANTA ve KANTİN İŞLETMECİLİĞİ SEÇİMİ için ince kriterler hazırlamış ve BU İŞE TALİP OLANLAR içinden bu kriterlere uygun isim/isimler mi seçilecek,yoksa SİYASİ İRADENİN talimat ettiği isimler mi seçilecek..?
Hani diyorlar ya “HAİN DARBE SIRASINDA BASIN ÇOK İYİ BİR SINAV VERDİ..” diye,şimdi Basın olarak, biz de “BAKALIM KREDİ YURTLAR KURUMU YÜKSEKÖĞRENİM YURTLARI YEMEK/KANTİN SEÇİMİNDE SİYASİ İRADE İYİ BİR SINAV VEREMİLECEK Mİ..?” sorsak ayıp olur mu..?
DAHA ÖNCE YAŞANAN ÇOK ENTERESAN İŞLER OLMUŞTU..
İHALELERE MÜDAHALE EDİLDİĞİNDEN FALAN SÖZ EDİLMİŞTİ..
Şimdi,orta yerde bir İHALE FALAN YOK,Kurumun ortaya koyduğu kriterler noktasında İŞLETMECİ SEÇİMİ VAR ve bu seçimi kazanan kişi veya Firma AYLIK MİLYONLARCA LİRA FATURA KESECEK..
Yani KAZANCI ÇOK İYİ OLAN BİR İŞ İÇİN SEÇİM yapılacak..
KARABÜK BU SEÇİMİ/SEÇİMLERİ İYİ İZLESİN BAKSIN..?
Kimler/hangi Firmalar bu işten başarılı çıkacaklar..!!

KREDİ YURTLAR KURUMU,KARABÜK YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURTLARINA LOKANTA/KANTİN İŞLETMECİSİ SEÇİMİ YAPILACAK…
Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Karabük’te bulunan YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURTLARI için LOKANTA/KANTİN İŞLETMECİLİGİ noktasında İŞLETMECİ SEÇİMİ yapılacak..
KURUM,BAŞVURANLAR ARASINDAN SEÇİM YAPACAK..
İHALE DEĞİL,SEÇİM YAPILACAK..
Elbet ki KREDİ YURTLAR KURUMU,bu Seçim için çok ciddi kriterler belirlemiştir,bu kriterlerin en titiz biçimde incelenip,daha sonra SEÇİM KARARI alınması DEDİKODULARI AZALTIR..
AKSİ HALDE DEDİKODU ALIR/YÜRÜR..
Geçen yıllarda yaşananları hatırlayanlar vardır ve ne söylentiler,ne skandal haberler üfürülmüştü,hatırlayanlar vardır,hatta,halen mahkemesi süren davaların bile varlığından söz etmek mümkün.
70 CİVARINDA KİŞİ VE FİRMA BAŞVURU YAPMIŞ SANIYORUZ..
Bunların içinden KURUMUN HAZIRLADIĞI KRİTERLER çerçevesi için “BU İŞİ EN İYİ ŞU FİRMA YAPABİLİR..” kararı verilecek ve O Firma veya O Kuruluş İŞLETMECİ OLARAK seçilerek işe koyulacak..
Şimdi SİYASETİN MÜDAHALESİ ÇOK KONUŞULACAK MI..?
Yoksa KURUMUN KRİTERLERİ HAKKI İLE UYGULANACAK MI..?
Dikkatle izlenmesi gereken bir süreç yaşanacak..

15/16 TEMMUZ HAİN,ALÇAK,UĞURSUZ ASKERİ DARBESİ BAŞARILI OLSAYDI,ŞİMDİ KİMLER ALKIŞ TUTUYOR OLURDU ACABA…?
15/16 Temmuz ASKERİ DARBE GİRİŞİMİNİ nitelendirecek kadar kötü,aşağılık,iğrenç söz bulmakta zorlanıyor insan,DARBE GİRİŞİMİ tam anlamı ile KATLİAM üzerine inşa edilmiş.
DARBE GİRİŞİMİ TAM ANLAMI İLE DEMOKRASİYE SON VERMEK ÜZERİNE kurgulanmış,eğer öyle olmasa MİLLİ İRADENİN TECELLİGAHI olan TBMM BOMBALANIR MIYDI..
Peki ya DARBE GİRİŞİMİ BAŞARILI OLSAYDI NELER YAŞANIRDI..?
Bugün meydanlarda DEMOKRASİ NÖBETİNE GELENLERİN içinden TOPUK VURUP-SELAM DURMAYA hazır o kadar çok YARATIK var ki anlatmak bile mümkün değil doğrusu..
Onlar dün “FETULLAH HOCAEFENDİYE SÖZ ETMEK ŞEREFSİZLİKTİR,DİNDEN ÇIKMAKTIR..” derlerdi,bugün “ŞEREFSİZ FETÖ YANLILARI..” diye başkalarına ağız dolusu söven insanlar.
BUNLARI GÖRÜNCE İNSAN TİKSİNİYOR DOĞRUSU..
DÜN ÖYLE/BUGÜN BÖYLE..
Yersen durum bu..!!

KENT MEYDANI YAPILDI/YAPILALI,İLK KEZ BU KADAR KALABALIKLAR TARAFINDAN KULLANILIYOR VE RAHMETLİ DEMİRAY YÜCE..
Karabük KENT MEYDANI yapıldı/yapılalı bu kadar KALABALIKLAR tarafından kullanılıyor,hiç böyle geleni/gideni olmamıştı doğrusu ve Sevgili Kardeşimiz Rahmetli DEMİRAY YÜCE’YE bu kalabalıklar ebedi alemde malum oluyorsa,nasıl sevinir değil mi..?
YÜZEVLER BÖLGESİNİN YIKIMI CİDDİ BİR SORUN OLMUŞTU..
HATIRLAYIN ; CİDDİ BİR SORUN OLMUŞTU..
Sonra bir baktık ki BİR SABAH NE YÜZEVLER KALMIŞ,NE YÜZEVLER’İ HATIRLATACAK BİRŞEY KALMIŞ,Karabük birden şok olmuştu ve bu nedenle Sevgili DEMİRAY YÜCE Kardeşimiz “HUKUKUN ÖNÜNE ÇIKMIŞ/ÇIKARTILMIŞTI..”
“BU İŞİ GALİBA SEN YAPTIN/YAPTIRDIN..” gibi suçlama getirilmişti..
KENT MEYDANI ilk kez bu kadar uzunca bir süredir ÇOK KALABALIK KİTLELER tarafından kutlanıyor,bir de ŞEHİT CENAZESİ nedeni ile bu ölçekte kullanılmıştı sanıyoruz..
Rahmetli DEMİRAY YÜCE Kardeşimizi hatırladık bu nedenle..
Ruhuna duamızı da ettik gönderdik,nurlar içinde yatsın kardeşimiz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • cevat aktın

  sayın başkan raylı sistemi yapsın bakın o zaman methiyeleri kimler düzüyor o raylı sistemi şu an karşı gelenler o zaman en onlar kullanır. daha önce boğaz köprüsü ve fatih sultan mehmet köprüsü gibi ne çabuk unuttunuz bu söylemleri.

 • Gönderen

  Videoda Düzce’de geliştirilen monorail sistemden bahsediliyor. 20 km. mesafede bir yolcunun maliyeti 2 kuruş deniliyor. Sistem sürücüsüz olarak da kullanılabiliyormuş. Video 2013 yılında paylaşılmış. O zamandan buyana nasıl gelişmelerde bulundular bilmiyorum. O sistemi geliştirenlerden de Karabük raylı sistemine alternatif çözüm için etüd istense fena olmaz…
  https://www.youtube.com/watch?v=z9MJGTJzQos

 • Hasan EYİ

  İYİ GÜNLER. KARABÜKÜMÜZE YAPILACAK OLAN RAYLI SİSTEMİN TÜM DÜNYADAKİ KASABALARDA DAHİ BULUNDUĞUNU BİLMEYE KAİN OLMAYA GEREK YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM. TAŞIMACILIKTA EN UCUZ ÇEVRE DOSTU BİR YATIRIM. SAFRANBOLUYA ORADAN BEŞBİNEVLERDEN DOLAŞARAK YAPILMASI HALİNDE VERİMLİ OLACAK BİR PROJEDİR. KEŞKE YAPILSA DİYORUM. KARABÜK İÇİN ÇAĞ ATLATAN BİR İŞLEM OLUR.YARINLAR İÇİN ÇOCUKLARIMIZ TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN GEREKLİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. MASRAF BİRAZ FAZLA GELEBİLİR AMA GELECEĞİ OLAN BİR İŞLEM. BELEDİYE DEVAMLI BİR GELİRE SAHİP OLUR.YATIRIMLARDA DA DEVAMLI GELİR ÖNEMLİ OLDUĞUNA GÖRE İYİ BİR YATIRIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

 • Başkan

  Dün başkan katıldıgı tv programında bu siteyi dolaylı yoldan kastederek hala battı çıktı tartışılıyor ismi olmayan rumuzların arkasına saklanan insanlar hala destek olacagına köstek oluyor dedi. Ve seni kastederek ahmet bey bu karabükün 50 yıllık projesidir bunun tartışılacak bir şeyi olmaz günlük yolcu taşıma kapasitesi 50 bin değil 10 bin olsa bile kişi başı 12 kuruşa yolcu taşınıyor,eğer tartışılacaksa güzargahı tartışılsın dedi ve haklı. Sürekli bunu dillendirmenin manası yok. Ben burdan 100.yıla 1.75’e gitmek istemiyorum kardeşim var mı dünyanın bi yerinde böyle bi pahalılık.

 • AKP LİLER O İŞİ BİLMEZLER

  AKP LİLERMİ RAYLI SİSTEMİ ARAŞTIRIP TARTIŞICAKLAR AHMET BEY BIRAK ALLAŞKINA YA.ONNARIN BİLDİYİ BAŞKA ŞEYLER ÖYLE CİDDİ Bİ PROJEYİ KAFALARI ALMAZ.BIRAK ARAŞTIRMAYI TARTIŞMAYI Bİ YERDE MÜTAHİT YANINA GİRİCEK ELEMAN VARMI ONU SÖYLE.BAK YURTLAR İÇİN İŞLETİCİ SEÇİMİ VARMIŞ,HAH ŞÖYLE SEN O İŞLERDEN BAHSETSENE ADAMLAR KENDİLERİNE GELSİN.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Adana Demir

  38 +13 55
 11. Sivasspor

  38 +2 54
 12. Kasımpaşa

  38 +10 53
 13. Hatayspor

  38 -4 53
 14. Galatasaray

  38 -2 52
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  38 -6 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  38 -37 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.