DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4782592,01%
Karabük
19°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Her Telden (30.Ağustos.2016)

ABONE OL
30 Ağustos 2016 08:42
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İLK GÖREVE GELDİĞİ GÜN,AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR İÇİN “YATIRIMI/YATIRIMCILI BİLİR,ÇOK İYİ OLDU..”
AK Parti Karabük İl Teşkilatı’nın değiştiği zamanları iyi hatırlayın,birkaç İl Başkan Adayı içinden Sayın TİMURÇİN SAYLAR AK Parti Karabük İl Başkanlığı görevine atanmıştı.
O GÜNLER,bizim bu konuda ki değerlendirmemiz “Sayın TİMURÇİN SAYLAR,ÇOK İYİ BİR İSİM.YATIRIMI BİLİR,YATIRIMCI GETİRECEK TEKNİK DONANIMLARI VARDIR.VERİMLİ BİR ÇALIŞMA TEMPOSU İÇİNDE OLACAĞINA İNANIYORUZ..” yolunda değerlendirmeler yapmıştık.
Sayın SAYLAR gerçekten teknolojik gelişmeleri izleyen,bunların Karabük’e YATIRIM OLARAK getirilmesi noktasında yararlı çalışmalar yapacak bir isimdi,bize göre AK Parti iyi bir Seçim yapmıştı.
BUNLARI İNANARAK YAZMIŞ,GÜNDEME GETİRMİŞTİK.
Ancak Sayın SAYLAR ve EKİBİ göreve gelir/gelmez öyle süratli gelişmeler yaşandı ki,hani bir deyim vardır “ŞEYTAN TAŞLAMAKTAN TAVAF ETMEYE FIRSAT BULAMADI..” şeklinde,hadiselerin hızına yetişmek kabil olmadı adeta.
Hepsini bir kenara bırakın..
ÜLKE TARİHİ 5 AY İÇİNDE İKİ GENEL SEÇİM YAZMIŞ MI..?
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ O SÜREÇTE VE İLK KEZ YAPILDI..
YEREL SEÇİM falan derken ardından FETÖ Terör Örgütü’nün KAHPE ASKERİ DARBE olayı falan geldi,Şimdi,toplam nüfusu ŞİRİNEVLER Mahallesi’nin yarısı kadar olan,bir İlçenin sorunları ile boğuşma faslı başladı..
Sayın SAYLAR ve EKİBİ SORUNLARLA BOĞUŞUYOR ADETA..
Dedik ya KAÇMAKTAN KOVALAMAYA FIRSAT BULAMADILAR..

BU YÖRENİN,EN BÜYÜK POTANSİYELLERİNE SAHİP EFLANİ İLÇESİNİN SÜREKLİ KÜÇÜLMESİ VE GÖLETLERİN DURUMU,ARAP TURİSTLER
Karabük’ün İlçeleri içinde,KALKINMAK/BÜYÜMEK için en büyük potansiyele sahip olanların başında EFLANİ gelir ve İlçenin arazi yapısı atılım yapmaya çok elverişlidir.
Yıllardır EFLANİ HAYVANCILIK/BESİCİLİK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ öneririz,halk dikkate almıştır bu öneriyi,ancak KARAR MERCİİ’NDE olanların akılları yatmamıştır.
ŞİMDİ ;HAVAALANI OLAYI KONUŞULUYOR..
ŞİMDİ ; BÜYÜKŞEHİRLERDEN ÇIKACAK OLAN ASKERİ BİRLİKLER konuşuluyor ve bunlardan bir Birlik EFLANİ’YE gelir mi/getirilebilir mi gibi bir söylem dilden dile dolaşıyor.
EFLANİ GÖLETLERİ VAR ve bunlar gerçekten DOĞAL ANLAMDA çok güzel,ancak,bakımlı tutulma noktasında ne yazık ki olumlu konuşmak mümkün değil.
Örneğin ORTAKÇI GÖLETİNE ARAP Turistlerin geldiğinden/geleceğinden söz ediliyor,ama,baktığınızda doğru/dürüst bir tuvalet bile yok burada,yapılmak istenmiş ORMAN İDARESİ izin vermemiş..!!
ÇÖPLER TOPLANIP yakılıyormuş,zira,EFLANİ Belediyesi haklı olarak SINIRLARIMIZIN DIŞINDA BİZ ALAMAYIZ gibi bir görüş dile getirmiş ve çöpler yakılıyor..
İL ÖZEL İDARESİ ele alarak ŞIK BİR DÜZENLEME YAPSA keşke..

SAFRANBOLU “SANAT ÜNİVERSİTESİ KURULMASI..” VE SAFRANBOLU KÖKENLİ TÜRKER İNANOĞLU’NA VERECEK “FAHRİ DOKTORA..”
SAFRANBOLU SANAT ÜNİVERSİTESİ’NİN kurulması için çalışmalar yapılıyor,bu çalışmaların İNANDIRICILIK BOYUTUNA çok önemli bir gölge düştüğünü görüyoruz.
TÜRK SİNEMASI’NA büyük emeği geçmiş,TÜRK SİNEMASI’NIN gelişimine müthiş katkılar vermiş,Safranbolulu Sayın TÜRKER İNANOĞLU için KARABÜK ÜNİVERSİTESİ müthiş bir girişim yapmıştı.
Sayın TÜRKER İNANOĞLU’NA “FAHRİ DOKTORA..” unvanı verilecekti,daha sonra araya neler girdi ise,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Senatosu böyle bir girişimi iptal etti..
SAFRANBOLU’NUN YERLİLERİ MÜTHİŞ KIRGINLAR..
Sonradan gelip SAFRANBOLU’YA YERLEŞMİŞ OLANLAR olayın pek farkında olmayabilirler,ancak BİRKAÇ KUŞAKTIR SAFRANBOLULU olan insanlar anormal kırgınlar..
Zira ;HEPSİ DE Sayın İNANOĞLU’NU ve AİLESİNİ biliyorlar..
SANAT ÜNİVERSİTESİ diyeceksiniz,en azından TÜRK SİNEMA SANATINA MÜTHİŞ katkıları olan,müthiş destekleri olan Sayın TÜRKER İNANOĞLU’NA “FAHRİ DOKTORA..” unvanı vermekten kaçınacaksınız..
Ne diyelim,ALLAH AKIL/FİKİR/İZAN VERSİN..!!
Ne KARABÜK,ne SAFRANBOLU bu tip insanlara layık değil..
ŞU İŞE BAKIN SİZ..!!

CHP KARABÜK İL BAŞKANI SAYIN ERDOĞAN DİNÇEL “ÜLKE OLARAK ÜZÜNTÜLÜYÜZ,KAYGILIYIZ,ENDİŞELİYİZ..” DERKEN HAKSIZ MI..?
CHP Karabük İl Başkanı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL Genel Başkan Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA yönelik silahlı girişimden üzüntü duyduklarına işaret ederek “BU ÜLKEDE VATANSEVERLER,ATATÜRKÇÜLER,CUMHURİYETÇİLER,YANİ CHP’LİLER VAR..” dedi.
CHP’NİN DİMDİK AYAKTA OLDUĞUNA işaret etti.
Kendilerinin burada ve dimdik ayakta olması nedeni ile “ÜLKEMİZ İÇİN HAİN HEDEFLERİ OLANLARIN HİÇBİR ZAMAN HEDEFLERİNE ULAŞAMAYACAKLARINA..” dikkat çekti CHP İl Başkanı Sayın DİNÇEL..
Toplum olarak,Ülke olarak üzüntülü,kaygılı,endişeli olduklarına işaret eden CHP İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNCEL’İN bu duygu ve düşüncelerini Ülkenin çok geniş bir kesimi kabul ediyordur kuşkusuz.
NASIL KABUL ETMESİN Kİ..
Her gün şehitler geliyor..
Ülke ASKERİ SINIR DIŞINDA SAVAŞIYOR..
Ülke içinde adı konmamış bir savaş yaşanıyor..
Herkes YARIN NE OLACAK kaygısı içinde ve hepimiz ÜLKEMİZ BUNLARIN ÜSTESİNDEN GELİR duygusu içinde olmakla birlikte,yeni de yüreğimiz bir köşesinde YARIN NE OLACAK kaygısı kuşkusu var elbet.
CHP İL BAŞKANI BUNLARA İŞARET EDİYOR İŞTE..

YORTAN BELEDİYESİ İLE YENİCE BELEDİYESİ ARASINDA BİR BAĞ VAR MI,YORTAN BELEDİYESİ YENİCE BELEDİYESİNE Mİ BAĞLI…?
Biliyorsunuz YORTAN belde,YENİCE İlçesine bağlı bir belde ve MÜLKİ İDARE bağlamında YENİCE Kaymakamlığı’na bağlı bir BELDE,bu anlamda sanki YORTAN Belediyesi de YENİCE Belediyesi’ne bağlı sananlar var..
YORTAN BELEDİYESİ HİÇBİR YERE BAĞLI DEĞİL..
Yortan Belediye Başkanı Sayın YILMAZ TİRYAKİ,bunun altını özenle ve önemli çiziyor,YORTAN Belediyesi olarak çok güzel hizmetlere imza attıklarını belirtiyor.
Bu anlamda da egoist davranmıyor..
Karabük Milletvekillerine,AK Parti İl ve Yenice İlçe Teşkilatı ile Yortan Belde Teşkilatı’na,İl Genel Meclis Üyeleri’ne teşekkür ediyor ve en önemlisi YORTAN yaşayanlarına teşekkür ediyor..
Son günlerde YORTAN Belediyesi’nin,YENİCE Belediyesi’ne bağlı gibi bir algı yaratılmak istenmesi,YORTAN Belediye Başkanı Sayın YILMAZ TİRYAKİ’NİN “BELEDİYE BAŞKANI İLE AYNI PARTİLİ OLMAKTAN BAŞKA BİR BAĞLANTIMIZ YOK..” benzeri açıklama yapmasına sebep oluyor.
Sayın YILMAZ TİRYAKİ çok kaliteli bir Siyasetçi..
Kimse ile kin ve husumet içinde olması,kimse hakkında dengesiz açıklamalar yapması,kimseyi Kamuoyu karşısında suçlayacak bir karakteri olması mümkün değil Sayın TİRYAKİ’NİN.
Böyle yapanlar için ise “ÜZÜLÜYORUM..” diyecek olgunlukta..

YORTAN BELEDİYE BAŞKANI SAYIN YILMAZ TİRYAKİ “YORTAN,BU CİVARIN PARLAYAN YILDIZIDIR,GELECEĞİ ÇOK PARLAKTIR..” DİYOR
YORTAN Belediye Başkanı Sayın YILMAZ TİRYAKİ çok iddialı bir görüş dile getiriyor ve “YORTAN,BU CİVARIN PARLAYAN YILDIZIDIR..” diyor,ısrarla buna işaret ediyor..
“YORTAN BELDEMİZİN GELECEĞİ ÇOK PARLAKTIR..” diyor..
Bunun gerekçesi olarak da “BİLİYORSUNUZ KARABÜK MİLLETVEKİLLERİMİZ Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ve Sayın BURHANETTİN UYSAL ÇOK BÜYÜK ÇABA İLE FİLYOS LİMANI’NI BAŞLATTILAR.ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI..” sözleri ile FİLYOS LİMANI’NI gösteriyor.
“FİLYOS LİMANI İLE BİRLİKTE SALTUKOVA-KARABÜK BAĞLANTISI,YORTAN ÜZERİNDEN OLACAK.YORTAN-HASANKADI-KOZCAĞIZ YOLU İÇİN İSTİMLAKLER BAŞLATILACAK..” bilgilerini veriyor.
“BU KARAYOLU GEÇTİĞİNDE YORTAN ÇOK BÜYÜYECEK ve GELİŞECEKTİR.BELEDİYE OLARAK BİZDE HİZMET VE İMAR ÇALIŞMALARIMIZI BUNA GÖRE YAPIYOR/DÜZENLİYORUZ..” gibi açıklamalar yapıyor.
Burada YORTAN Belde sakinlerinin “BİR KONU HAKKINDA..” gönüllerinin rahat olmasını da dile getirmek gerek,bu konuyu yazmamak haksızlık,vebal ve günah olur..
Sayın TİRYAKİ’NİN çalışmaları insanlara “ACABA..?” dedirtmiyor..
Kimse “BİRŞEYLER GÖTÜRÜYOR MU..?” diye düşünmüyor..!!

ESENTEPE-KAPULLU SAKİNLERİ “DERT KÜPÜ OLMUŞLAR.TRAFİK ÇİLE,İMAR ÇİLE,HAYATLARI ÇİLE OLMUŞ ADETA..” ÇÖZÜLMERİ..!!
ESENTEPE’DEN yola çıkın,KAPPU Mahallesi’ne kadar insanların hayatı ÇİLE OLMUŞ,insanlar “ÇOK BÜYÜK ÇİLE ÇEKİYORUZ..” yakınması dile getiriyorlar..
ESENTEPE’NİN ANA CADDESİ ÇİFT TARAFLI ARAÇ PARKI..
ARAÇLAR GELİŞLİ/GİDİŞLİ PARK EDİYORLAR..
Gidin orada yaşamını sürdürenleri bir dinleyin,ORADA Kİ ENSAFLARI BİR DİNLEYİN,hani derler ya “BİR DİNLE BİN AH İŞİT..” diye aynen o hesap,aynen o hesap.
BİR CADDENİN HEM SAĞI/HEM SOLU ARAÇ PARKI OLUR MU..?
Gidin ESENTEPE’YE görün oluyor mu olmuyor mı..?
Çıkın yukarılara doğru KAPULLU Mahallesi’ne doğru,sorunlar çok daha değişik hale geliyor “İÇME SUYU ŞEBEKESİ YENİLENMEMİŞ..” yeni Mahalle olduğu için İMAR OLAYI henüz çözümlenmemiş,sakinler dertlerini bu minvalden yola çıkarak sıralıyorlar..
Geçtiğimiz gün Siyaset ile de uğraşın bir Kardeşimiz “KAPULLU TAM DERTLER YUMAĞI.DOĞRU/DÜRÜST HİZMET ALAMIYORUZ.HELE İMAR TAM MANASI İLE BİZİ USANDIRDI..” gibi sözler etti.
“ALLAHAŞKINA KAPALLU İLE İLGİLENİN..” dedi..
ESENTEPE-KAPULLU adeta dert küpü olmuş iyi mi..?

SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN VE SAYIN BURHANETTİN UYSAL,GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK İKİ DEĞER VE DEĞERLENDİRME POTANSİYELİMİZ
Karabük İKİ MİLLETVEKİLİ çıkartan bir SEÇİM BÖLGESİ,ancak,çıkarttığı iki Milletvekili’nin ÖZGÜL AĞIRLIKLARI gerçekten çok büyük,bu Karabük için müthiş bir avantaj olmalı.
KARABÜK BU İKİ MİLLETVEKİLİNİ YETERİNCE DEĞERLENDİREBİLİYOR MU,bakın bu soruyu 245 bin Karabüklü kendisine samimi olarak sormalı ve kendi bünyesinde cevabını vermeli.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Ülke Siyasetine damga vurmuş bir isim,SİYASAL ÖZGÜL AĞIRLIĞINI tartışmak bile yanlış olur,hata olur günah olur..
ÇOK ETKİLİ,ÇOK BÜYÜK BİR İSİM..
Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL gerek Akademik geçmişi,gerek iş bitirme yeteneği,gerek insanlara yaklaşımı ile müthiş bir Siyasetçi ve GEÇMİŞ hizmetleri,gelecek HİZMETLERİNİN kefili adeta.
KARABÜK BU İKİ DEV SİYASETÇİDEN gerektiği gibi yararlanıyor mu..?
Yoksa PARTİİÇİ ve ÜÇ OTUZ PARA etmeyen işler mi meşgul ediliyorlar,ENERJİLERİNİ BÖYLE sıradan işlerle mi harcatıyoruz,gereksiz işlerle mi kafalarını yoruyoruz.
Şimdi bir de,sinsi/sinsi “İKİSİ ARASINDA REKABET Mİ VAR..” söylemleri tedavüle sokulmak isteniyor ki,neden böyle bir şey olsun,böyle saçma/sapan bir şey söz konusu olabilir mi diye soran bile yok..!!
O söylenti en çirkin,en kötü söylenti,en tehlikeli söylenti..
Neden REKABET OLSUN Kİ,bu iki değer bu sözlere gülüyorlardır..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (3)
 • Gönderen

  Sivil Havacılık Yüksekokulu niye Yenice’ye taşınmıyor. Yenice’deki okulda okuyacak pilot adayı öğrenciler Saltukova’daki havaalanında pratik yapabilirler. Saltukova havaalanı işletmecisi firma ile prtokol yapılır ve öğrenciler haftanın belli günlerinde pratik yapmak üzere Saltukova’ya gideeler. Çok zor birşey değil. Bir midibüs işlerini rahatlıkla görür…

  Niye Yeniceliler birbirleri ile uğraşmak yerine Havacılık Yüksekokulu’nun Yenice’ye alınması için gayret göstermiyorlar? Okul kuruldu ama öyle tabela okulu olarak kaldı.
  Yenice’ye pilot yetiştiren bir okul çok yakışırdı. Yeniceliler milletvekilimiz Burhanettin beyden talep etseler, bu olay kısa sürede hallolur diye düşünüyorum.

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlı Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencileri de, bir protokol çerçevesinde Saltukova havaalanında pratik yapıyorlar bildiğim kadarıyla.

 • HAS YENİCE,’Lİ

  SAYIN AHMET GÖLBEK KEŞKE YENİCE’YE GELME FIRSATINIZ OLSADA EFSNAFI BİR DİNLESENİZ…

 • karabük düşmanı

  SAYIN GÖLBEK ESENTEPE TRAFİĞİNE DEĞİNDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.SORUNUN ÇÖZÜMÜ ÇOK BASİT.ÇARŞI İÇİNDE İSMET MARKET İLE PTT ARASINDA OLDUĞU GİBİ YOL İKİYE BÖLÜNÜRSE KİMSE PARK EDEMEZ.FAKAT GÜNPAR EKMEK FIRINIDA RESMEN YOLUN ORAYA DA BİR ÇÖZÜM BULUNMALI.
  VEKİLLERİMİZİN ÖZGÜL AĞIRLIKLARI AYNI DEMİŞSİNİZ.KİMYASAL OLARAK DOĞRU,ÇÜNKÜ İKİSİ DE İNSAN FAKAT ÖNEMLİ OLAN SİYASİ AĞIRLIKLARI Kİ ONUN KARŞILAŞTIRILMASI BİLE ABESLE İŞTİGAL OLUR.BİRİ EN AZ 20 YILDIR SİYASETİN İÇİNDE VE KARABÜKLÜ ,DİĞERİ SİYASETE YENİ BAŞLAMIŞ VE KONYALI.EĞER VEKİLLERİMİZİN SİYASİ AĞIRLIKLARI EŞİT OLSAYDI YENİCE BELEDİYE BAŞKANI BÖYLE DAVRANAMAZ, BÖYLE KONUŞAMAZDI.
  SAYIN GÖLBEK KÖŞENİZİN GÜNDEMİNİ FETÖDEN SÜREKLİ UZAKLAŞTIRIYORSUNUZ .KARABÜK BÜROKRASİSİ İÇİNDE VE KARABÜK ZENGİNLERİNİN İÇİNDE FETÖCÜ KALMADI MI ? BİRAZDA BUNLARI SORUŞTURSANIZ. AK PARTİ İÇİNDEKİ PROBLEMLERİ KENDİSİ ÇÖZSÜN ,ÇÖZEMEZSE VATANDAŞ GEREK YEREL SEÇİMDE GEREKSE GENEL SEÇİMDE GEREĞİNİ YAPAR.AMA BİZ KARABÜK İÇİNDEN BU ŞEREFSİZLERİ TAM MANASI İLE TEMİZLEYEMEZSEK 15 TEMMUZLARDAN KURTULAMAYIZ.KARABÜK DE FETÖCÜLERİN HABERLEŞME AĞI BYLOCK U KULLANAN VAR MI? BANK ASYA DA 17-25 ARALIK SONRASIKREDİ KULLANMAYA DEVAM EDEN , PARASINI TUTAN BÜYÜK ŞİRKETLERİMİZ YA DA ZENGİNLERİMİZ VAR MI ? HALK BUNLARIN ARAŞTIRILMASINI İSTİYOR.AK PARTİ İÇİNDEKİ ÇEKİŞMELERİ BIRAKSANIZ DA EN AZINDAN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİN HATIRINA BU SORULARA CEVAP ARASANIZ.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Adana Demir

  38 +13 55
 11. Sivasspor

  38 +2 54
 12. Kasımpaşa

  38 +10 53
 13. Galatasaray

  38 -2 52
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  37 -3 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  38 -37 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.