Nisan Ayı Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

  • Haberin Tarihi: 25 Nisan 2017
  • Bu haber 2999 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nisan Ayı Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Ovacık İlçesinde Nisan ayı olağan Muhtarlar toplantısı Erdal Aksu Halk Eğitim Merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Ovacık Kaymakamı Mehmet Zahid Doğu, Belediye Başkanı Zafer Küpler, İl Genel Meclisi Üyeleri Muharrem Öter ve Recep Başdağ, İlçe Jandarma Komutan Vekili Mehmet Hadidi, diğer daire amirleri, merkez ve köy muhtarları katıldı.

Toplantıda; Muhtarlara İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Kastamonu-Çankırı İllerinde görülen kuş gribi tehlikesi ile ilgili bilgilendirmeler yapılırken, Genç çiftçi müracaatlarının 04 Mayıs 2017 ve çiftçi müracaatlarının ise 30 Haziran 2017 sona ereceği, küpesi olmayan hayvanlar için af çıktığını 30 Mayıs 2017 tarihine kadar müracaat edilebileceği ile ilgili de bilgi verildi. Ayrıca İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü tarafından da kene ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından telefon dolandırıcılığı ve hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olunması, köylerde şüpheli görülen araçlarının plakalarının bildirilmesi ile ilgili uyarılar yapıldı. Ayrıca köylerdeki çöp konteynırlarının zamanında alınması, yük taşımacılığı yapan araçların yolları bozduğu, köylerde yapılacak olan ahşap işlerinin Erdal Aksu Halk Eğitim Merkezinde yapılabileceği ve 2017 yılı kilitli parke başvuruları ile ilgili konular da görüşüldü.

Toplantı Muhtarların dilek ve şikayetleri dinlendikten sonra son buldu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın