Safranbolu’da Okullarda Deprem Tatbikatı Yapıldı

 • Haberin Tarihi: 16 Ekim 2019
 • Bu haber 152 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde okullarda olası bir depreme hazırlık ve öğrencileri bilgilendirmek amacıyla tatbikatlar düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, olası bir depreme karşı öğrencileri bilgilendirmek ve eğitmek istediklerini söyledi.Eğitim ve tatbikatların belirli periyotlar halinde devam edeceğini ifade eden Gümüş, “Dünyanın oluşumundan beri, sismik yönden aktif bulunan bölgelerde depremlerin ardışıklı olarak oluştuğu ve sonucundan da milyonlarca insanın ve barınakların yok olduğu bilinmektedir. Bilindiği gibi yurdumuz dünyanın etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yurdumuzda birçok yıkıcı depremler olduğu gibi, gelecekte de sık sık oluşacak depremlerle can ve mal kaybına uğrayacağımız bir gerçektir. Bu gerçeklikten hareketle toplumsal bilincin artırılması ve depremin etkilerinden en az zararla kurtulmak için yapılacak çalışmalar önem arz etmektedir. Bizlerde öğrencilerimizdeki bilinci artırmak ve olası riskleri en aza indirmek için okullarımızda tatbikatlar gerçekleştirdik. Bu tatbikatlar ve eğitimler periyotlar halinde devam edecektir. Tüm okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  hakan
  17 Ekim 2019 09:40

  okullarda deprem tatbikatı yerine, inşaatlarda denetim tatbikatı yapsak çok daha iyi olur. Hep depremden kaçmayı düşünüyoruz, depremden etkilenmeme konusunda ne yapıyoruz? Van depreminde köydeki yeni yapılan okul yıkılırken, eski okul ayakta kaldı. Hani yeni binalar dayanıklı idi? Hiç inanasım gelmiyor. Müteahhitlere bir bakın, kaç tanesi mühendis, kaç tanesi inşaattan anlamayan meslek gruplarından? İnşaat yapmak, kalıp çakıp, içini demir ve betonla doldurmaktan ibaret ise, Devlet neden binlerce inşaat mühendisi yetiştiriyor?

Bir Yorum Yazın